617782-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Software-Unterstützung – Zajištění licencí, podpory výrobce a provozní podpory technologie Fidelis v ICT prostředí MHMP a MPP
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZajištění licencí, podpory výrobce a provozní podpory technologie Fidelis v ICT prostředí MHMP a MPP
BeschreibungPředmětem plnění zadávané veřejné zakázky je obnova a rozšíření bezpečnostní technologie Fidelis v ICT prostředí MHMP a MPP, včetně zajištění provozu tohoto systému pro oba subjekty. Součástí provozní podpory pro MHMP je i provoz technologie PacketBroker. Technologie Fidelis Elevate je klíčovým bezpečnostním prvkem MHMP, který zajišťuje detekci kybernetických událostí, jejich vyšetřování, mitigaci a remediaci. V současnosti provozuje MHMP technologii Fidelis Elevate v rozsahu: o Fidelis Elevate Network 1Gbit - zajišťuje hloubkovou analýzu síťového provozu na L2 - L7 vrstvách s retencí 90 dní; o Fidelis Elevate Endpoint - analyzuje chování koncových bodů (5 300). Předmětem realizace této veřejné zakázky je tedy pro MHMP: a) zajištění podpory výrobce pro Fidelis Elevate Network (1 Gbit /retence 90 dní) na období 36 měsíců; b) zajištění podpory výrobce pro Fidelis Elevate Endpoint (5 300 koncových bodů) na období 36 měsíců; c) perpetuální licence Fidelis Elevate Network 1Gbit s retencí 90 dní, vč. podpory výrobce na období 36 měsíců; d) perpetuální licence Fidelis Elevate Deception pro ochranu 501 IP adres, vč. podpory výrobce na období 36 měsíců; e) zajištění provozní podpory systému dle Katalogových listů pro technologii Fidelis a PacketBroker na období 36 měsíců; f) rozvojové práce v rozsahu 150 člověkodní (ČD) po dobu trvání Smlouvy; g) exitové služby v rozsahu 10 ČD. Předmětem realizace této veřejné zakázky je pro MPP: a) dodávka Fidelis Appliance XA4 (HW) – 2 ks; b) dodávka Fidelis Network Senzor (HW) – 1 Gbit; c) související licence v rozsahu: o Fidelis Elevate Network 1Gbit (retence 60 dní) vč. podpory výrobce na období 36 měsíců; o Fidelis Elevate Endpoint (1 400 koncových bodů) vč. podpory výrobce na období 36 měsíců; o Fidelis Elevate Deception – 501 IP adres vč. podpory výrobce na období 36 měsíců; d) zajištění provozní podpory systému dle Katalogových listů pro technologii Fidelis na období 36 měsíců; e) rozvojové práce v rozsahu 100 člověkodní (ČD) po dobu trvání Smlouvy; f) exitové služby v rozsahu 5 ČD. Realizace zakázky zajistí provoz klíčových nástrojů kybernetické bezpečnosti MHMP a MPP, ochranu a detekci moderních APT (Advanced Persistent Threat) hrozeb a provoz klíčových nástrojů pro vyšetřování kybernetických událostí a incidentů, reakci na kybernetické incidenty, včetně mitigace dopadů a případné remediace. Implementace a provoz uvedeného nástroje bude realizována plně v souladu požadavky zákona č. 264/2025 Sb., o kybernetické bezpečnosti, ve znění pozdějších předpisů („ZoKB“), souvisejících vyhlášek č. 408 – č. 412/2025 Sb. („VoKB“) a nařízeními a metodickými pokyny NÚKIB.
Interne Kennung172/26/OIC
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 48800000 Informationssysteme und Server