617792-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Chirurgische Instrumente – Echipamente medicale și Echipamente de laborator - MG I_2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente medicale și Echipamente de laborator - MG I_2026
Beschreibung: Achiziție Echipamente Medicale si de Laborator MG I_2026 , conform Caietului de sarcini, constând în: LOT 1 - Echipamente medicale pentru Disciplina Urologie LOT 2 - Echipamente medicale pentru Disciplina Chirirgie Plastica LOT 3 - Echipamente medicale pentru disciplina Diabet - Cardiograf LOT 4 - Echipamente de laborator pentru Disciplina Pediatrie I LOT 5 - Echipamente medicale pentru Disciplina Urgente Chirurgicale LOT 6 - Echipamente medicale pentru disciplina Gastroenterologie LOT 7 - Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - Calorimetru indirect Q-NRG LOT 8 - Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - MINI ASPEED BATTERY LOT 9 - Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - Dispozitiv Comfort Cough LOT 10 - Echipamente medicale pentru Disciplina Medicină de Urgență LOT 11 - Echipamente de laborator pentru Disciplina Genetică Medicală LOT 12 - Echipamente medicale pentru Disciplina Nursing Clinic LOT 13 - Echipamente de laborator pentru Disciplina Morfopatologie LOT 14 - Echipamente medicale pentru Disciplina Endocrinologie LOT 15 - Echipamente medicale pentru Disciplina Abilitati Clinice ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Interne Kennung: 4269215_2026_PAAPD1636089
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Urologie
Beschreibung: Achiziție: Transductor laparoscopic compatibil cu MyLabX8eXP - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Chirirgie Plastica - 185.454,00 lei
Beschreibung: Achiziție Trusa pentru prelevare si prelucrare a grefei de piele - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Echipamente medicale pentru disciplina Diabet - Cardiograf
Beschreibung: Achiziție Cardiograf de Impedanta Toracica - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Echipamente de laborator pentru Disciplina Pediatrie I
Beschreibung: Achiziție Aparat test respirator cu uree FAN Helicobacter - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 38432000 Analysegeräte
Los: LOT-0005
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Urgente Chirurgicale
Beschreibung: Achiziție Platforma energetica electrochirurgicala cu accesorii si instrumente resterilizabile - 2 buc, conform Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0006
Titel: Echipamente medicale pentru disciplina Gastroenterologie
Beschreibung: Achiziție Sistem ablatie cu microunde - 1 bucată , conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0007
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - Calorimetru indirect Q-NRG
Beschreibung: Achiziție Calorimetru indirect Q-NRG - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 38418000 Kalorimeter
Los: LOT-0008
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - MINI ASPEED BATTERY
Beschreibung: Achiziție Aspirator chirurgical portabil cu baterie reîncărcabilă - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 42999100 Staubsauger, nicht für den Hausgebrauch
Los: LOT-0009
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Diabet - Dispozitiv Comfort Cough
Beschreibung: chiziție: Dispozitiv medical pt asistarea tusei - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0010
Titel: -Echipamente medicale pentru Disciplina Medicină de Urgență
Beschreibung: Achiziție: Cap intubare adult Laerdal Airway Management Trainer - 1 bucată, conform Caietului de sarcini Pachet manechine resuscitare Laerdal Little Family QCPR - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 35112100 Notfalltrainingspuppe
Los: LOT-0011
Titel: -Echipamente de laborator pentru Disciplina Genetică Medicală
Beschreibung: Achiziție: Centrifuga cu rotor pt tuburi de 15 ml si 2 ml - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Microscop optic, obiective 10x, 20x, 40x 100X pentru studenti - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Combina frigorifica pentru laborator - 2 bucată, conform Caietului de sarcini; Frigider volum 70-100 l - 1 bucată, conform Caietului de sarcini;
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38510000 Mikroskope, 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen
Los: LOT-0012
Titel: -Echipamente medicale pentru Disciplina Nursing Clinic
Beschreibung: Achiziție: Brat Pentru Injectie Si Perfuzie Intravenoasa -Model realistic - 6 bucată, conform Caietului de sarcini; Manechin LAERDAL LITTLE ANNE QCPR cu Bluetooth si aplicatie de control si invatare pe telefon sau Tableta - 3 bucată, conform Caietului de sarcini; Manechine Laerdal- family pack - cu control pe aplicatie telefon sau tableta - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Saver One T AED Trainer - 3 bucată, conform Caietului de sarcini; Set 5 atele rigide Blue Kit - 3 bucată, conform Caietului de sarcini;
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: -Echipamente de laborator pentru Disciplina Morfopatologie
Beschreibung: Achiziție: Aparat de includere la parafina - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Los: LOT-0014
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Endocrinologie
Beschreibung: Achiziție: Ecograf doppler color wireless cu sondă liniară pentru părți moi/tiroidă - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0015
Titel: Echipamente medicale pentru Disciplina Abilitati Clinice
Beschreibung: Achiziție: Braț avansat acces intravenos - 4 bucată, conform Caietului de sarcini; Defibrilator semiautomat bifazic Heartsine PAD 500P cu asistenta la resuscitare - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Manechin adult pt training CPR Laerdal Little Anne - 3 bucată, conform Caietului de sarcini; Set atele de vid compus din 3 atele: antebrat, cot,picior, pompa vacuum si geantă - 3 bucată, conform Caietului de sarcini; Spirometru Vitalograph Micro + Seringa de 3L pentru calibrarea spirometrelor + Filtre - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Manechin pentru managementul traumatismelor si tehnici de imobilizare cu set avansat de mulaje traumatisme - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Pachet mulaje traumatisme pentru instruire medicală avansată (Controlul hemoragiilor și Acces intraosos) - 1 bucată, conform Caietului de sarcini; Model pentru proceduri de ingrijire urologica, clisma si injectii IM - 1 bucată, conform Caietului de sarcini;
Interne Kennung: 15
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4269215_2026_PAAPD1636089
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33123000 Cardiovascular devices
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 38432000 Analysis apparatus
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 38418000 Calorimeters
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 42999100 Non-domestic vacuum cleaners
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33157400 Medical breathing devices
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 35112100 Emergency training dolls
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 42931100 Laboratory centrifuges and accessories
Additional classification (cpv): 38510000 Microscopes, 39711100 Refrigerators and freezers
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15