2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grupa zakupowa. Sukcesywna dostawa oleju napędowego do zbiorników Zamawiającego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa oleju napędowego do zbiorników podmiotów wchodzących w skład Miejskiej Grupy Zakupowej jednostek organizacyjnych Gminy Miasto Włocławek: - Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. we Włocławku - Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku - Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o. we Włocławku - Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z .o.o. we Włocławku Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący ilości i rodzaju dostawy oleju (Olej napędowy ON „standardowy” i Olej napędowy ON „o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych”) zawiera załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wskazane ilości w ramach zamówienia podstawowego mają charakter szacunkowy a dostawa uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego wskazanego w ramach zamówienia podstawowego. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego pełnego limitu ilościowego Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu „Prawa opcji”, tj. zastrzega możliwość zwiększenia w okresie realizacji umowy ilości dostawy paliwa w stosunku do ilości stanowiącej przedmiot zamówienia podstawowego. Wykonawca zobowiązuje się w takim przypadku umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości paliwa na takich samych zasadach jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym. Szczegółowy opis sposobu wykorzystania prawa opcji określa SWZ i załączniki. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają: 1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego MPK – załącznik nr 9; 2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego MPWiK – załącznik nr 10; 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego PGK Saniko – załącznik nr 11; 4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego MPEC – załącznik nr 12. Zamawiający wymaga, złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci karty charakterystyki paliw – zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 2011 roku o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r., poz. 1816). Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Interne Kennung: ZP.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wyznacza skrócony, względem podstawowego (wynikającego z art. 138 ust. 1 P.z.p.), termin składania ofert ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i jego realizacji od dnia 24 października 2025 r. stąd skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu „Prawa opcji”, tj. zastrzega możliwość zwiększenia w okresie realizacji umowy ilości dostawy paliwa w stosunku do ilości stanowiącej przedmiot zamówienia podstawowego. Wykonawca zobowiązuje się w takim przypadku umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości paliwa na takich samych zasadach jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym. 2. W ramach „Prawa opcji” Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu paliwa w ilościach: 1) do 10 % zamówienia podstawowego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. we Włocławku, dotyczącego ON standardowego. 2) do 20 % zamówienia podstawowego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku, 3) do 10 % zamówienia podstawowego dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o. we Włocławku. 4) do 20 % zamówienia podstawowego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku.