617915-2026 - Ergebnis
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Yleisradio Oy- IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Mediapalveluiden sovelluskehityspalvelut
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Yleisradio Oy- IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Mediapalveluiden sovelluskehityspalvelut
Beschreibung: Hankinnan kohteena oli luotettava ylläpito ja kehitystyö Ylen seuraaviin järjestelmiin: arkistohaku-hakujärjestelmä, dokumentointi sovellus ja RARK3-järjestelmä. Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Kilpailutus koski sopimuskautta. Sitoumukseton arvio hankinnan laajuudesta on 900-1050 htp sopimuskauden aikana. Hankinta toteutettiin Hansel Oy:n perustaman IT-konsultointi 2023-2028 DPS:n sisäisenä kilpailutuksena.
Interne Kennung: YLE20260041
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000