See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 6.765.065
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 6.765.065zł., zgodnie z uchwałą Rady Powiatu w Prudniku Nr XVI/13/2025 z dnia 27 marca 2025 r. 2. Podstawowe dane o kredycie: 1) Rodzaj transakcji: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego; 2) Kwota i waluta kredytu : 6.765.065 - PLN, uruchamiana według dyspozycji kredytobiorcy w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2025 r. W celu obliczenia wartości zamówienia, na potrzeby porównania ofert przyjmuje się następujące terminy uruchomienia kredytu: a) 30 wrzesień 2.000.000zł.; b) 31 października 2.000.000zł.; c) 30 listopada 2.765.065zł.; - rzeczywisty termin uruchomienia kredytu może ulec zmianie. 3) Okres kredytowania: do 31.12.2034 r. 4) Spłata kredytu nastąpi z dochodów powiatu uzyskanych ze środków europejskich, udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz z subwencji ogólnej z budżetu państwa, w sposób następujący: a) w 2026 r. w kwocie 3.090.583zł. (11 rat po 257.549zł., 12 rata- 257.544zł.); b) w latach 2027-2033 w kwocie 459.310zł. rocznie (11 rat po 38.276zł., 12 rata- 38.274zł.); c) w roku 2034 r. w kwocie 459.312zł. rocznie (12 rat po 38.276zł.) - płatne ostatniego dnia kalendarzowego danego miesiąca. 3. Terminy spłaty odsetek: spłata odsetek będzie się odbywać w okresach miesięcznych, począwszy od stycznia 2026 r. do grudnia 2034 r. w terminie do ostatniego dnia danego miesiąca po otrzymaniu przez Zamawiającego zawiadomienia o ich wysokości. Odsetki naliczane będą od aktualnego zadłużenia na rachunku kredytowym na koniec danego miesiąca. Dla porównywalności ofert przyjmuje się WIBOR 1M 6,0% w stosunku rocznym. Oprocentowanie kredytu: kredyt jest oprocentowany wg zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach za który odsetki są naliczane. 4. Opis sposobu obliczenia oprocentowania: oprocentowanie kredytu ustala się na stawce bazowej WIBOR 1M powiększone o marżę banku w wysokości ……. % w stosunku rocznym. (WIBOR 1M jest to stopa procentowa, po jakiej banki są skłonne udzielić pożyczek innym bankom, liczony jako średnia arytmetyczna ze wszystkich notowań z poprzedniego miesiąca kalendarzowego, liczony za okres od 1-go do ostatniego dnia każdego miesiąca). Oprocentowanie ulega zmianie każdego 1-go dnia miesiąca kalendarzowego w okresie kredytowania według stawki WIBOR 1 M za poprzedni miesiąc kalendarzowy. Wskazana w ofercie marża banku jest obowiązująca przez cały okres kredytowania. 1) Do wyliczenia oprocentowania kredytu w „Ofercie” należy przyjąć stawkę bazową WIBOR 1M w wysokości 6,0% oraz spłaty rat kapitału w sposób określony w ust. 2 pkt 4. W przypadku wcześniejszej spłaty części kapitału lub całości, odsetki będą naliczone od faktycznego zadłużenia. 2) Sposób zabezpieczenia kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową określającą warunki jego wypełnienia. 3) Planowany okres kredytowania: do 31 grudnia 2034 r. 4) Planowany okres zawarcia umowy kredytowej: w terminie związania ofertą 5) Uruchomienie kredytu: następować będzie wg odrębnych dyspozycji kredytobiorcy w terminie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2025 r. 6) Odsetki od kredytu nie podlegają kapitalizacji. 5. Wykonawca nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza wymienionymi w swz i przedstawionymi w ofercie. 6. Kredytobiorca zastrzega sobie prawo zmiany harmonogramu spłaty kredytu w okresie trwania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 464617-2025
Interne Kennung: ZP.272.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 6.765.065zł