See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w roku 2026
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych, kurierskich, druków bezadresowych, paczek oraz zwrot do Zamawiającego przesyłek po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r.- Prawo pocztowe (Dz.U. z 2025 r., poz. 366 ze zm.) oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie na rzecz podmiotów występujących wspólnie: a) Urząd Miejski w Gdańsku b) Straż Miejska w Gdańsku c) Gdańskie Centrum Świadczeń d) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie e) Gdański Zarząd Dróg f) Gdańskie Nieruchomości g) Gdański Zarząd Zieleni 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.26.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W postępowaniu mają zastosowanie przepisy dot. zamówień na usługi społeczne i innych szczególnych usług, w szczególności art. 360 pkt 3 Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamawiający, która jest dostępna pod adresem, o którym mowa w Rozdziale 1 pkt 5 SWZ. 2. Korzystanie z Platformy eZamawiający jest bezpłatne. 3. W postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy, poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 4. W przypadkach uniemożliwiających komunikację Zamawiającego i Wykonawcy za pośrednictwem Platformy (np. na skutek awarii), Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email: marzena.szczepanska-kaup@gdansk.gda.pl (nie dotyczy składania ofert!). 5. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. 6. Ogólne zasady korzystania z Platformy: 6.1. zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku; https://umgezamawiajacy.gdansk.gda.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl . 6.2. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres email, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. 6.3. Rejestracja konta następuje poprzez: 6.3.1. kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub 6.3.2. jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych 6.4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 7. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej przez: 7.1. Akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania). W celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy tj. Nazwę i adres email, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane". 7.2. Kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania) dostępny w postępowaniu. W celu wysłania wiadomości do Zamawiającego klika na akcję „Utwórz nową wiadomość” wypełnia temat oraz treść/przedmiot pytania, a następnie klika akcję „Wyślij”. 8. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platformy eZamawiający, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.0017.00) email: oneplace@marketplanet.pl. 9. Warunki udziału w postępowaniu oraz przesłanki wykluczenia zostały wskazane w SWZ. Pozostałe informacje o sposobie komunikacji w postępowaniu między zamawiającym a wykonawcą zostały opisane w Rozdziale 9 SWZ. Dokumenty składane wraz z ofertą zostały opisane w Rozdziale 6 SWZ. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu. Pełnomocnictwo winno być złożone w formie określonej w Rozdziale 6 SWZ. Zgodnie z art. 139 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania „procedury odwróconej”, tj. możliwość dokonania najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zwanej dalej: „ustawą o szczególnych rozwiązaniach” c) nie podlegają zakazowi zamówień, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z dnia 8 kwietnia 2022 r., dalej: „rozporządzenie 2022/576”.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych, kurierskich, druków bezadresowych, paczek oraz zwrot do Zamawiającego przesyłek po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r.- Prawo pocztowe (Dz.U. z 2025 r., poz. 366 ze zm.) oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie na rzecz podmiotów występujących wspólnie: 1) Urząd Miejski w Gdańsku 2) Straż Miejska w Gdańsku 3) Gdańskie Centrum Świadczeń 4) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie 5) Gdański Zarząd Dróg 6) Gdańskie Nieruchomości 7) Gdański Zarząd Zieleni. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale 2 SWZ. 3. Termin realizacji zamówienia wynosi od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. wraz z prawem opcji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji, o której mowa w art. 441 Pzp 1. W ramach przedmiotowego zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Pzp przez poszczególnych Zamawiających/Odbiorców, wymienionych w tabeli w Rozdziale 1 SWZ, poprzez zwiększenie wolumenu przesyłek do maksymalnie łącznie 200% kwoty brutto wartości zamówienia podstawowego, podanej w formularzu ofertowym i formularzu cenowym, przy czym każdy Zamawiający może zwiększyć swój wolumen przesyłek do maksymalnie 200% przypadającej na niego kwoty za zamówienie podstawowe brutto, o której mowa w umowy. 2. Usługi objęte prawem opcji będą realizowane na warunkach i zasadach dla zamówienia podstawowego określonych w umowie. 3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, cen jednostkowych, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 4. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony w pkt. 18.1. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 5. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji zależeć będzie od faktycznych potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego oraz wykonania zamówienia podstawowego w 200% dla poszczególnych Zamawiających/Odbiorców, wymienionych w tabeli w Rozdziale 1 SWZ. 6. Zamawiający/Odbiorca powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w trakcie obowiązywania umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń) może zostać złożone najpóźniej do dnia 30 listopada 2026r. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa. 7. Termin obowiązywania prawa opcji upływa z dniem 31.12.2026 r. 8. Korzystanie z prawa opcji może być wielokrotne, z zachowaniem maksymalnej wartości opcji przewidzianej w pkt 18.1., Zamawiający (każdy z Zamawiających/Odbiorców) złoży Wykonawcy stosowne oświadczenie nie później niż w terminie 7 dni przed uruchomieniem prawa opcji. 9. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 10. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowane usługi, z zachowaniem cen wynikających ze złożonej oferty i formularza cenowego.