618098-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE GMINY GRYFINO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE GMINY GRYFINO
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE GMINY GRYFINO. 2. Przedmiot zamówienia jest podzielony na pięć części: Zadanie 1 - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i mienia. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z posiadanym mieniem i wykonywanymi zadaniami; 2) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; 3) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; 4) ubezpieczenie maszyn i urządzeń od wszystkich ryzyk. Zadanie 2 - Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków organu wykonawczego jednostki pomocniczej (sołtysów); 2) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków strażaków. Zadanie 3 - Ubezpieczenia komunikacyjne. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC), zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych; 2) odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym „Zielona Karta” (ZK); 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW); 4) ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia - auto-casco (AC); 5) ubezpieczenie assistance (ASS). Zadanie 4 - Ubezpieczenie aero - casco dronów . Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Gryfino. Zadanie 5 - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Gryfino. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”, w tym w załącznikach A.1, A.2, A.3, A.4, B, B.1, C, D, E. F. Usługi muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz na warunkach ustalonych w SWZ, w szczególności w projektowanych postanowieniach umowy. 4. Ochrona poufnego charakteru informacji. Zamawiający informuje, że załącznik nr 8 (Opis przedmiotu zamówienia) oraz załączniki B, B.1, E (wykazy budynków i maszyn) do SWZ zawierają informacje o charakterze poufnym, których ujawnienie mogłoby zagrozić interesom i bezpieczeństwu Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 18 ust. 4 w zw. z art. 96 ust. 1 oraz art. 133 ust. 3 ustawy PZP udostępni powyższe załączniki tym Wykonawcom, którzy bezpośrednio zwrócą się ze stosownym wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych zamieszczonych w powyższych załącznikach – Wzór wniosku o udostępnienie informacji poufnych stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 5. Wniosek o udostępnienie informacji o charakterze poufnym należy złożyć zgodnie z wymogami Rozdziału IX SWZ (INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ). Zamawiający przekaże te dokumenty niezwłocznie po otrzymaniu prawidłowo złożonego wniosku. Do wniosku Wykonawca dołączy pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, chyba że umocowanie do reprezentacji wynika z informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, a Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych na podstawie danych wskazanych przez Wykonawcę we wniosku. 6. Dokumenty/informacje o charakterze poufnym (w tym późniejsze zmiany i wyjaśnienia treści SWZ w zakresie załącznika nr 8 oraz załączników B, B.1 i E, będą przesyłane na adres poczty elektronicznej wskazany przez Wykonawcę w złożonym wniosku za pośrednictwem Platformy. 7. Dokumenty/informacje o charakterze poufnym będą udostępniane wyłącznie podmiotom prowadzącym działalność ubezpieczeniową w świetle przepisów ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Wykonawca zobowiązuje się wykorzystywać dokumenty/informacje poufne wyłącznie celem przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania poufnego charakteru wszystkich otrzymanych dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania zgodnie z zasadą określoną w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Wykonawca jest zobowiązany do dołożenia wszelkich starań w celu zabezpieczenia poufnych informacji przed ich utratą, zniekształceniem oraz dostępem nieupoważnionych osób trzecich.
Interne KennungBZP.271.42.2026.BN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie prowadzone jest w procedurze właściwej dla zamówień publicznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. ustawy PZP. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP. W sprawach nieuregulowanych przepisami ustawy PZP do niniejszego postępowania będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. 3. Wykonawcy są obowiązani dokładnie zapoznać się i zastosować do wszystkich instrukcji, formularzy, warunków i wymagań zawartych w niniejszej SWZ. 4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i przedłożeniem swojej oferty. 5. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 6. Zamawiający, na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, zwany dalej „JEDZ”). Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (JEDZ) Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z rozdziałem VIII SWZ. 8. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający kontynuuje procedurę, o której mowa w pkt. 8, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 10. Zamawiający podzielił zamówienie i wyłączył z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP zadanie: Obowiązkowe ubezpieczenie OC operatora bezzałogowego statku powietrznego zgodnie art. 91 ust 1 z ustawy PZP, Zamawiający może udzielić zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. 11.Ofertę stanowi formularz oferty zgodny z załącznikiem nr 1 do SWZ oraz formularz cenowy, zgodny z załącznikiem nr 1A-1E do SWZ (stosowanie do części, na które Wykonawca składa ofertę). Wykonawca wypełnia tylko te części formularza ofertowego, które dotyczą części zamówienia, na które składa ofertę. 12. Ofertę Wykonawca obowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy dokumenty określone w rozdziale XVI pkt 5 SWZ. 13. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy Zamawiającego https://gminagryfino.ezamawiajacy.pl 14. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne i organizacyjne przesyłania dokumentów elektronicznych i informacji zostały opisane w Rozdziale IX SWZ. 15. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy PZP. 16. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy PZP, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki określone w Rozdziale VI pkt 4 SWZ. 17. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 19. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazane w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w aktualnym brzmieniu. 18. Podstawy wykluczenia oraz warunki udziału w postępowaniu zostały wskazane w rozdziale VI i VII SWZ. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu zostały wskazane w rozdziale VIII SWZ. Wymagania dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostały określone w rozdziale XX SWZ. 19. Wykonawca może, na podstawie art. 124 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć ważny certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w zakresie niepodlegania wykluczeniu, odpowiadającym podstawom wykluczenia przewidzianym w SWZ. 20.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania zostały określone w SWZ. 21. Pełna treść klauzuli informacyjnej dotyczącej danych osobowych znajduje się w rozdziale XXVII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1 - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i mienia
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z posiadanym mieniem i wykonywanymi zadaniami; 2) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; 3) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; 4) ubezpieczenie maszyn i urządzeń od wszystkich ryzyk. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0002
TitelZadanie 2 - Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków organu wykonawczego jednostki pomocniczej (sołtysów); 2) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków strażaków. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0003
TitelZadanie 3 - Ubezpieczenia komunikacyjne
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC), zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych; 2) odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym „Zielona Karta” (ZK); 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW); 4) ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia - auto-casco (AC); 5) ubezpieczenie assistance (ASS). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
LosLOT-0004
TitelZadanie 4 - Ubezpieczenie aero - casco dronów
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest ubezpieczenie bezzałogowych statków powietrznych (dronów) od uszkodzeń (aero-cacso). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
LosLOT-0005
TitelZadanie 5 - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków Ochotniczych Straży Pożarnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w tym zadaniu jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Gryfino. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego – określony został w załączniku nr 8 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen