2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o., w planowanej ilości maksymalnej, 658 000 litrów, o parametrach spełniających wymagania normy PN-C-96024:2020-12 lub równoważnej dla gatunku L-1 i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 311032-2025
Interne Kennung: RZP.27.23.2025.KB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o., w planowanej ilości maksymalnej, 658 000 litrów, o parametrach spełniających wymagania normy PN-C-96024:2020-12 lub równoważnej dla gatunku L-1 i zgodnie z wymaganiami podanymi poniżej: Olej opałowy musi spełniać następujące parametry jakościowe: - wartość opałowa – min. 42,6 MJ/kg; - zawartość siarki – max. 0,10 % m/m; - gęstość w temp. 15 °C – max. 860 kg/m3; - temperatura płynięcia – max. – 20 °C; - zawartość wody - max. 0,02 % (m/m); - zawartość zanieczyszczeń stałych - max. 24 mg/kg; - temperatura zapłonu - min. 56 °C; - lepkość kinematyczna w temperaturze 20°C - max. 6,00 mm2/s; - skład frakcyjny: do 250° C destyluje, - nie więcej niż 65 % (v/v), do 350° C destyluje, - nie mniej niż 85 % (v/v); - pozostałość po koksowaniu z 10% pozostałości destylacyjnej - max. 0,3 % (m/m); - pozostałość po spopieleniu - max. 0,01 % (m/m); - zabarwienie czerwone (Parametry znacznika oraz barwnika czerwonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022 poz. 2633). Wykonawca, którego oferowany olej opałowy lekki nie jest zgodny z normą PN-C-96024:2020-12, pod rygorem odrzucenia oferty, musi udowodnić w ofercie, że oferowany olej opałowy lekki w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Dostawa przedmiotu umowy następować będzie w okresie obowiązywania umowy, na podstawie zamówień częściowych wysyłanych przez Zamawiającego pocztą elektroniczną. 3. Zakup oleju opałowego lekkiego dokonywany będzie po cenach hurtowych netto sprzedaży Producenta oleju (cena netto z oficjalnej strony internetowej Producenta) obowiązujących w dniu dostawy z uwzględnieniem rabatu wskazanego w Formularzu cenowym albo w razie przystąpienia przez Wykonawcę do aukcji elektronicznej – rabatu wyliczonego przez Zamawiającego wg zasady opisanej w Części I SWZ. 4. Wykonawca gwarantuje stały rabat do ceny jednostkowej netto (1 litr) przeliczonej z hurtowej ceny sprzedaży Producenta oleju (cena netto z oficjalnej strony internetowej Producenta) z dnia dostawy. Wysokość rabatu jest stała i obowiązuje przez cały okres trwania umowy. 5. Dostawy będą realizowane w oparciu o zamówienia częściowe, które składane będą zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że umowa będzie realizowana do wyczerpania maksymalnych wielkości zamówienia. 6. W przypadku, gdy maksymalna wielkość zamówienia określona w umowie zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Jeżeli maksymalna wielkość zamówienia oraz wartość umowy (tj. maksymalna nominalna wartość zobowiązania) nie zostaną wykorzystane w okresie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu jej obowiązywania, na dotychczasowych warunkach, jednak nie dłużej niż o 3 miesiące. Całkowite wynagrodzenie wykonawcy wynikające z realizacji umowy nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel. Umowa zostanie podpisana na wartość wynikającą z tych właśnie środków (tj. maksymalną nominalna wartość zobowiązania). Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. Dla celów sprawdzenia, czy wartość oferty nie przekracza kwoty, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, brana będzie pod uwagę wartość oferty skalkulowana dla maksymalnej planowanej wielkości zamówienia. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Maksymalna planowana ilość oleju opałowego lekkiego w okresie realizacji zamówienia wynosi 658 000 litrów. Zamawiający, deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości 200 000 litrów i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości określonej powyżej na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu oleju opałowego w dowolnie wybranej ilości z zakresu 200 001 litrów – 658 000 litrów. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, w której ilość oleju opałowego lekkiego w okresie wskazanym w pkt. 10 Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia osiągnie minimalną ilość określoną powyżej oraz wystąpienia co najmniej jednej z sytuacji wskazanych poniżej. Zamawiający przewiduje wykorzystanie instytucji prawa opcji w okresie obowiązywania umowy w następujących sytuacjach (w razie wystąpienia co najmniej jednej lub kilku z sytuacji wskazanych poniżej): - gdy zmieni się wykorzystanie obiektów Zamawiającego skutkujące wzrostem zapotrzebowania na ciepło bądź ciepłą wodę użytkową; - gdy wystąpi konieczność dokonania większej ilości rozpalania kotłów do spalania odpadów komunalnych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Warszawskiej Wytwórni Energii” niż wynika to z planowanej rocznej liczby rozruchów urządzeń; - gdy wystąpią niemożliwe do przewidzenia odstawienia urządzeń w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Warszawskiej Wytwórni Energii” wynikające z konieczności przeprowadzenia prac związanych z rozbudową albo remontem Zakładu; - gdy wystąpi mroźniejsza zima niż przeciętna w ostatnich kilku latach wymuszająca zużycie większych ilości paliwa na cele grzewcze. 2. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego określonego w pkt 1 powyżej na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie (tj. w oparciu o cenę hurtową netto sprzedaży producenta /cenę z oficjalnej strony internetowej producenta) obowiązującą w dniu dostawy z uwzględnieniem rabatu wskazanego w Formularzu cenowym albo w razie przystąpienia przez Wykonawcę do aukcji elektronicznej – rabatu wyliczonego przez Zamawiającego wg zasady opisanej w Części I SWZ. 3. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy. Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji umowy będzie dostarczał przedmiot zamówienia transportem samochodowym na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym, spośród siedzib jednostek podległych Zamawiającemu zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy.