618137-2026 - Wettbewerb
Polen – Bautischlerarbeiten – Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTermomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w dwóch budynkach Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie polegających na: - termomodernizacji i częściowej przebudowie budynku B1, - termomodernizacji budynku B2. Niepubliczny Zespół Szkół w Łuszczanowie stanowi kompleks dwóch budynków dydaktycznych, zlokalizowanych na działce nr 665/2, w miejscowości Łuszczanów, ul. Długa 108, 108A oraz 110 gmina Jarocin, powiat jarociński. Z uwagi na brak możliwości wyłączenia z zajęć lekcyjnych dwóch budynków jednocześnie- roboty budowlane należy prowadzić etapowo. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać roboty budowlane w:  budynku B1 (budynek od strony ulicy)- polegające na termomodernizacji i przebudowie części budynku, co stanowi I etap prac*, *W ramach przedmiotowego etapu należy wykonać również instalację fotowoltaiczną na budynku B2 na potrzeby budynku B1.  budynku B2- polegające na termomodernizacji budynku, co stanowi II etap prac. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: Etap I (budynek B1):  Ocieplenie ścian budynku;  Ocieplenie dachu płaskiego ;  Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (zgodnie z projektem);  Wymiana podłóg w części pomieszczeń oraz remont ścian i sufitów w części pomieszczeń w związku z przebudową lub termomodernizacją zgodnie z dokumentacją projektową;  Wyburzenie wskazanych w dokumentacji otworów drzwiowych i ścian wewnętrznych budynku oraz wymurowaniu nowych ścian działowych wraz z pracami towarzyszącymi w tym odtworzeniem ciągłości izolacji przeciwwilgociowej w miejscach ubytków posadzki;  Wykonanie opaski z kostki betonowej w miejscach wskazanych w projekcie;  Przebudowa schodów zewnętrznych i podjazdu dla niepełnosprawnych;  Modernizacja instalacji zimnej wody użytkowej, ciepłej wody użytkowej wraz z pracami towarzyszącymi  Montaż pomp ciepła zgodnie z dokumentacją projektową,  Modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyka;  Wymiana instalacji hydrantowej wraz z pracami towarzyszącymi;  Wykonanie instalacji fotowoltaicznej (instalacja na potrzeby budynku B1 będzie zamontowana na budynku B2 i należy ją wykonać w I etapie prac);  Montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu; Wymiana instalacji elektrycznej gniazd i oświetlenia, instalacji połączeń wyrównawczych, instalacji strukturalnej, instalacji zarządzania budynkiem, monitoringu wizyjnego CCTV oraz instalacji antenowej zgodnie z projektem technicznym Etap II (budynek 2):  Ocieplenie ścian budynku;  Ocieplenie strychu;  Instalacja ciepłej wody- montaż zasobnika CWU zgodnie z załączoną dokumentacją projektową;  Montaż pompy ciepła, modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyka;  Wykonanie instalacji fotowoltaicznej;  Wykonanie instalacji gniazd, oświetlenia w pomieszczeniu pomp ciepła, instalacji zasilania urządzeń pomp ciepła Przedmiot umowy będzie realizowany w ramach zadnia budżetowego pn. „Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie” Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć prace od budynku B1. Rozpoczęcie robót w ramach etapu II (budynek B2) może nastąpić dopiero po zakończeniu robót budowlanych objętych etapem I- za wyjątkiem prac, których wykonanie w budynku B2 jest konieczne, aby roboty w budynku B1 mogły zostać zakończone. Przy czym wykonanie tych czynności musi zostać uzgodnione z Zamawiającym i Dyrekcją i (jeżeli będzie taka możliwość). W trakcie prac w budynku B1 zajęcia z uczniami będą prowadzone w budynku B2, natomiast po zakończeniu prac w budynku B1 roboty budowlane będą prowadzone w budynku B2, a zajęcia lekcyjne będą się odbywały w budynku B1. Zamawiający zastrzega, że w okresie prowadzenia zajęć w poszczególnych budynkach uczniowie muszą mieć zapewniony dostęp do pomieszczeń szkoły. Ponadto w trakcie prac w budynku B1 należy zapewnić dojście i dojazd do budynku B2. Po stronie Wykonawcy leży zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz zabezpieczenie placu budowy przed wejściem osób postronnych. Prace należy prowadzić w uzgodnieniu z Dyrekcją szkoły i Zamawiającym. Termin realizacji I etapu: do 240 dni od dnia podpisania Umowy, Termin realizacji II etapu: do 310 dni od dnia podpisania Umowy. Zamawiający wskazuje, że prace muszą zostać wykonane wg następującego harmonogramu czasowego prac: 1) odbiór częściowy - po wykonaniu 10% wartości prac przewidzianych do etapu I- w terminie 80 dni od dnia podpisania Umowy , 2) odbiór częściowy 2- po zakończeniu etapu I – w terminie do 240 dni od dnia podpisania Umowy (przy czym nie może nastąpić wcześniej niż po rozpoczęciu roku 2027r.), 3) odbiór częściowy 3- po wykonaniu nie mniej niż 40% wartości prac przewidzianych do etapu II- (wystąpienie odbioru zależy od woli Wykonawcy i spełnienia warunków przewidzianych w umowie, przy czym nie może nastąpić wcześniej niż po rozpoczęciu roku 2027r. na zasadach określonych w Umowie), 4) odbiór końcowy – po zakończeniu całego przedmiotu umowy- w terminie do 310 dni od dnia podpisania Umowy. W przypadku, gdy Wykonawca będzie w gotowości do oddania w terminie 80 dni od podpisania Umowy większego procentu przerobu niż określone 10% wartości prac przewidzianych do etapu I, to zwiększenie ww. procentu jest możliwe pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego odpowiednich środków w budżecie (co po wyrażeniu zgody przez Zamawiającego będzie wymagało zawarcia aneksu). Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z materiałów i urządzeń własnych (zakupionych lub wytworzonych przez Wykonawcę), fabrycznie nowych i wolnych od wad fizycznych i prawnych, odpowiadających co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie w zgodzie z dokumentacją projektową.
Interne KennungWID.271.1.52.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensKonieczność niezwłocznego zawarcia umowy na roboty budowlane, co jest warunkowane zachowaniem przyznanego dofinansowania.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45421000 Bautischlerarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45443000 Fassadenarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w dwóch budynkach Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie polegających na: - termomodernizacji i częściowej przebudowie budynku B1, - termomodernizacji budynku B2. Niepubliczny Zespół Szkół w Łuszczanowie stanowi kompleks dwóch budynków dydaktycznych, zlokalizowanych na działce nr 665/2, w miejscowości Łuszczanów, ul. Długa 108, 108A oraz 110 gmina Jarocin, powiat jarociński. Z uwagi na brak możliwości wyłączenia z zajęć lekcyjnych dwóch budynków jednocześnie- roboty budowlane należy prowadzić etapowo. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać roboty budowlane w:  budynku B1 (budynek od strony ulicy)- polegające na termomodernizacji i przebudowie części budynku, co stanowi I etap prac*, *W ramach przedmiotowego etapu należy wykonać również instalację fotowoltaiczną na budynku B2 na potrzeby budynku B1.  budynku B2- polegające na termomodernizacji budynku, co stanowi II etap prac. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: Etap I (budynek B1):  Ocieplenie ścian budynku;  Ocieplenie dachu płaskiego ;  Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (zgodnie z projektem);  Wymiana podłóg w części pomieszczeń oraz remont ścian i sufitów w części pomieszczeń w związku z przebudową lub termomodernizacją zgodnie z dokumentacją projektową;  Wyburzenie wskazanych w dokumentacji otworów drzwiowych i ścian wewnętrznych budynku oraz wymurowaniu nowych ścian działowych wraz z pracami towarzyszącymi w tym odtworzeniem ciągłości izolacji przeciwwilgociowej w miejscach ubytków posadzki;  Wykonanie opaski z kostki betonowej w miejscach wskazanych w projekcie;  Przebudowa schodów zewnętrznych i podjazdu dla niepełnosprawnych;  Modernizacja instalacji zimnej wody użytkowej, ciepłej wody użytkowej wraz z pracami towarzyszącymi;  Montaż pomp ciepła zgodnie z dokumentacją projektową,  Modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyka;  Wymiana instalacji hydrantowej wraz z pracami towarzyszącymi;  Wykonanie instalacji fotowoltaicznej (instalacja na potrzeby budynku B1 będzie zamontowana na budynku B2 i należy ją wykonać w I etapie prac);  Montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu; Wymiana instalacji elektrycznej gniazd i oświetlenia, instalacji połączeń wyrównawczych, instalacji strukturalnej, instalacji zarządzania budynkiem, monitoringu wizyjnego CCTV oraz instalacji antenowej zgodnie z projektem technicznym Etap II (budynek 2):  Ocieplenie ścian budynku;  Ocieplenie strychu;  Instalacja ciepłej wody- montaż zasobnika CWU zgodnie z załączoną dokumentacją projektową;  Montaż pompy ciepła, modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyka;  Wykonanie instalacji fotowoltaicznej;  Wykonanie instalacji gniazd, oświetlenia w pomieszczeniu pomp ciepła, instalacji zasilania urządzeń pomp ciepła Przedmiot umowy będzie realizowany w ramach zadnia budżetowego pn. „Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie” Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć prace od budynku B1. Rozpoczęcie robót w ramach etapu II (budynek B2) może nastąpić dopiero po zakończeniu robót budowlanych objętych etapem I- za wyjątkiem prac, których wykonanie w budynku B2 jest konieczne, aby roboty w budynku B1 mogły zostać zakończone. Przy czym wykonanie tych czynności musi zostać uzgodnione z Zamawiającym i Dyrekcją i (jeżeli będzie taka możliwość). W trakcie prac w budynku B1 zajęcia z uczniami będą prowadzone w budynku B2, natomiast po zakończeniu prac w budynku B1 roboty budowlane będą prowadzone w budynku B2, a zajęcia lekcyjne będą się odbywały w budynku B1. Zamawiający zastrzega, że w okresie prowadzenia zajęć w poszczególnych budynkach uczniowie muszą mieć zapewniony dostęp do pomieszczeń szkoły. Ponadto w trakcie prac w budynku B1 należy zapewnić dojście i dojazd do budynku B2. Po stronie Wykonawcy leży zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz zabezpieczenie placu budowy przed wejściem osób postronnych. Prace należy prowadzić w uzgodnieniu z Dyrekcją szkoły i Zamawiającym. Termin realizacji I etapu: do 240 dni od dnia podpisania Umowy, Termin realizacji II etapu: do 310 dni od dnia podpisania Umowy. Zamawiający wskazuje, że prace muszą zostać wykonane wg następującego harmonogramu czasowego prac: 1) odbiór częściowy - po wykonaniu 10% wartości prac przewidzianych do etapu I- w terminie 80 dni od dnia podpisania Umowy , 2) odbiór częściowy 2- po zakończeniu etapu I – w terminie do 240 dni od dnia podpisania Umowy (przy czym nie może nastąpić wcześniej niż po rozpoczęciu roku 2027r.), 3) odbiór częściowy 3- po wykonaniu nie mniej niż 40% wartości prac przewidzianych do etapu II- (wystąpienie odbioru zależy od woli Wykonawcy i spełnienia warunków przewidzianych w umowie, przy czym nie może nastąpić wcześniej niż po rozpoczęciu roku 2027r. na zasadach określonych w Umowie), 4) odbiór końcowy – po zakończeniu całego przedmiotu umowy- w terminie do 310 dni od dnia podpisania Umowy. W przypadku, gdy Wykonawca będzie w gotowości do oddania w terminie 80 dni od podpisania Umowy większego procentu przerobu niż określone 10% wartości prac przewidzianych do etapu I, to zwiększenie ww. procentu jest możliwe pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego odpowiednich środków w budżecie (co po wyrażeniu zgody przez Zamawiającego będzie wymagało zawarcia aneksu). Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z materiałów i urządzeń własnych (zakupionych lub wytworzonych przez Wykonawcę), fabrycznie nowych i wolnych od wad fizycznych i prawnych, odpowiadających co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie w zgodzie z dokumentacją projektową.