618163-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsdienste – Skadeservice 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSkadeservice 2026
BeschreibungAftalen omfatter fase 1 skadeservice, samt fase 2 skadeservice i det omfang det måtte ligge i naturlig forlængelse af fase 1 arbejderne. Disse arbejders formål er at sikre at skaderne på bygningen, genstanden mv. ikke forværres yderligere. Tiltag som går udover dette omfattes kun af Aftalen i det omfang at Ordregivers kontaktperson konkret vurderer at det er nødvendigt eller hvis det udtrykkeligt er angivet i aftalematerialet. Desuden omfatter Aftalen også håndtering af visse typer af affald og rengøring, herunder af lejemål, som Ordregiver vurderer at man ikke selv kan håndtere. Dette gælder dog ikke i det omfang Ordregiver har andre aftaler eller samarbejder med andre offentlige myndigheder, enheder m.fl. herom. Aftalen omfatter også håndtering af opkald uden for Ordregivers åbningstider. Dette er nærmere beskrevet i Bilag 1 – Kravspecifikation.
Interne Kennung783562
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90650000 Asbestbeseitigung, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
5. Los
LosLOT-0000