61817-2026 - Ergebnis
Tschechien – Optische Hilfen – Zavedení dynamického nákupního systému pro optické a optomechanické komponenty
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZavedení dynamického nákupního systému pro optické a optomechanické komponenty
BeschreibungPředmětem plnění DNS a následně zadávaných veřejných zakázek v rámci DNS bude nákup optických a optomechanických komponentů pro vytvoření nových a modifikaci stávajících laboratorních sestav. Tyto budou využity v základním i aplikovaném výzkumu ve vědních oblastech nanotechnologie, metrologie, mikroskopie a spektroskopie, zobrazování, optických mikromanipulačních technik a dalších příbuzných oborů využívajících světelných svazků.
Vorherige Bekanntmachung51962-2024
Interne KennungDNS01
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38624000 Optische Hilfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38640000 Flüssigkristallgeräte, 38621000 Lichtwellenleitergeräte, 38519200 Mikroskopobjektive, 38641000 Periskope, 38519620 Mikroskopkondensatoren, 38519610 Mikroskopokulare, 38433300 Spektrumanalysator, 38622000 Spiegel, 38623000 Optische Filter, 38620000 Polarisierende Stoffe, 38636000 Optische Fachinstrumente, 38630000 Astronomische und optische Instrumente, 30191200 Overheadprojektoren, 38635000 Teleskope, 32561000 Glasfaserverbindungen, 32560000 Glasfasermaterial, 42671100 Laborwerkzeugträger, 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn, 38519650 Mikroskoptische, 18143000 Schutzkleidung, 33735100 Arbeitsschutzbrillen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39522120 Sonnensegel, 30194900 Arbeitsflächenabdeckungen, 38300000 Messinstrumente, 38519100 Leuchtmittel für Mikroskope, 38636100 Laser
5. Los
LosLOT-0021
TitelKategorie B: Složené optické systémy
BeschreibungJedná se o soustavu jednoduchých optických členů mezi sebou určitým způsobem nerozebíratelně spojených pro získání optických vlastností, které není možné dosáhnout jednoduchou optikou. Tato zařízení kombinují přesně navržené čočky, zrcadla a další optické členy umístěné na předem daných místech. Tyto systémy mohou být buď pevné nepohyblivé, nebo nastavitelné tak, aby při změně polohy optických členů došlo k požadované změně optických parametrů jako je např. zvětšení nebo numerická apertura. Do této kategorie tedy spadají mikroskopové objektivy, teleskopy, periskopy apod.
Interne KennungDNS01-B-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38635000 Teleskope, 38519200 Mikroskopobjektive, 38641000 Periskope, 38519620 Mikroskopkondensatoren, 38519610 Mikroskopokulare
LosLOT-0016
TitelKategorie F: Modulátory světelného svazku
BeschreibungModulátory světelného svazku jsou určené pro změnu amplitudy, frekvence, fáze, polarizace či směru světla šířícího se volně v prostoru. Jedná se o aktivní optické elementy využívající elektro-optického jevu, akusto-optického jevu či interakce světla s plochou aktivních elementů (mikrozrcátek, vrstvou kapalných krystalů, pružnou membránou s aktuátory apod.) Modulátor může být specifikován včetně řídicí jednotky s odpovídajícími frekvenčními a napěťovými parametry.
Interne KennungDNS01-F-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38640000 Flüssigkristallgeräte, 38630000 Astronomische und optische Instrumente, 30191200 Overheadprojektoren
LosLOT-0023
TitelKategorie I: Optická vlákna
BeschreibungOptická křemenná a speciální vlákna pro rozsah vlnových délek 240 – 2000 nm, jednomodová a mnohamodová s průměry jádra 2,5 µm – 2 mm, radiačně odolná a další. Mikrostrukturní optická vlákna s pevným a dutým jádrem a různým tvarem mikrostruktur. Optická vlákna mohou být zakončena různými typy optovláknových konektorů dle specifikace.
Interne KennungDNS01-I-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32560000 Glasfasermaterial
LosLOT-0022
TitelKategorie E: Polarizační optika
BeschreibungKategorie obsahuje optické elementy, které mění fázové zpoždění mezi osami polarizace (čtvrtvlnné a půlvlnné destičky), polarizátory, polarizační děliče svazku, Faradayovy izolátory a polarizační zařízení založená na kapalných krystalech.
Interne KennungDNS01-E-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38620000 Polarisierende Stoffe
LosLOT-0025
TitelKategorie K: Manuální polohovací mechanismy
BeschreibungJedná se o zařízení umožňující lineární, rotační či naklápěcí pohyb v jedné nebo více osách. Jedná se o přesná zařízení vyrobená z kovových součástí a sloužící k přesnému polohování optických a mechanických elementů vůči optické ose. Mechanismy neobsahují elektroniku ani motorky k řízení rotace.
Interne KennungDNS01-K-4/2025
LosLOT-0020
TitelKategorie D: Optické filtry a zrcadla
BeschreibungOptická zrcadla a optické filtry jsou přesné optické elementy vyrobené z vysoce kvalitních skel s co nejvyšší kvalitou minimálně jednoho povrchu, na kterém jsou naneseny kovové či dielektrické vrstvy sloužící ke zvýšení odrazivosti či propustnosti povrchu pro daný rozsah vlnových délek světla. Plochy optické kvality mohou být rovinné, konkávní či konvexní. Filtrování vlnových délek může být selektivní na průchod či na odraz, případně vyladěné pro průchod jedné vlnové délky a odraz jiné.
Interne KennungDNS01-D-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38622000 Spiegel, 38623000 Optische Filter
LosLOT-0019
TitelKategorie M: Ochranné prvky určené pro optickou laboratoř
BeschreibungV této kategorii se nachází technické prvky zabraňující šíření laserového záření mimo optickou cestu (blokování svazku, stínítka) a ochranné prostředky sloužící k ochraně zraku experimentátora.
Interne KennungDNS01-M-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung, 33735100 Arbeitsschutzbrillen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39522120 Sonnensegel, 30194900 Arbeitsflächenabdeckungen
LosLOT-0024
TitelKategorie J: Statické mechanické elementy
BeschreibungKategorie obsahuje základní mechanické elementy bez pohyblivých součástí pro budování optických sestav ve volném prostoru či v klecovém systému. Kvůli náročným požadavkům na stabilitu optických systémů musí být všechny elementy kovové s povrchovou úpravou zabraňující degradaci povrchů vlivem vlhkosti či mechanického otěru. Typickými zástupci této kategorie jsou stojánky, tyčky, kostky a držáčky pro volně stojící elementy i klecové systémy, závitové desky, breadboardy a montážní tyče.
Interne KennungDNS01-J-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42671100 Laborwerkzeugträger, 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn
LosLOT-0005
TitelKategorie L: Motorové polohovací mechanismy
BeschreibungZařízení zajišťující polohování, posun, rotací a naklápění optických elementů či částí optických sestavy je celokovové konstrukce s přesnými rozměry a minimální vůlí. Pohyb je zajištěn pomocí krokových či stejnosměrných motorů, servomechanismů, piezoelektrických členů a je řízen pomocí počítače prostřednictvím standardních sběrnic a programovacích nástrojů.
Interne KennungDNS01-L-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38519650 Mikroskoptische
LosLOT-0011
TitelKategorie N: Optické měřicí přístroje
BeschreibungJedná se o detektory a řídicí jednotky zajišťující měření vlastností světelného svazku. V kategorii jsou zastoupeny měřicí hlavy i celé přístroje určené ke zjištění polarizace, vlnové délky, spektrální charakteristiky a intenzity světla.
Interne KennungDNS01-N-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente
LosLOT-0026
TitelKategorie A: Refrakční optické elementy
BeschreibungKategorie obsahuje jednoduché optické komponenty určené k fokusaci, defokusaci a lomu laserového svazku, k přenosu obrazu mezi předmětovou a obrazovou rovinou a k vytváření virtuálních obrazů v komplexní optické apartuře. Jedná se tedy především o spojné a rozptylné čočky (např. bikonvex, plankonvex, achromatické dublety a triplety, asférické a cylindrické čočky), hranoly (např. pravoúhlý hranol, koutový hranol) a optické desky (např. planparalelní okénko, optický klín či rovinný substrát). Optické elementy mohou být specifikovány včetně kovové objímky s běžně používanými typy závitů (RMS, SM1, C-Mount apod.)
Interne KennungDNS01-A-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
LosLOT-0028
TitelKategorie G - Aktivní vláknové prvky
BeschreibungAktivní vláknové prvky vyžadují řízení, zdroj signálu či energie. Typickými představiteli Vláknové modulátory světla jsou amplitudové, fázové a polarizační modulátory světla. Tyto modulátory jsou realizovány přímo v optických vláknech, anebo jsou realizovány v uzavřeném pouzdře standardními elektrooptickými prvky a jejich vstupy a výstupy jsou neoddělitelná optická vlákna. Tato optická vlákna mohou být optická nebo plastová v závislosti na konkrétní specifikaci a musí být zakončeny požadovanými optickými konektory nebo jiným specifikovaným optovláknovým zakončením. Modulátory světla dále mohou být polarizačně závislé nebo nezávislé.
Interne KennungDNS01-G-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38621000 Lichtwellenleitergeräte
LosLOT-0027
TitelKategorie H: Pasivní vláknové prvky
BeschreibungVláknovou optiku tvoří optické vláknové děliče svazku (splittery), optické vláknové cirkulátory, kolimátory světla s optickým vláknem nebo optovláknovým konektorem, optovláknové útlumové články nebo vláknové Braggovy mřížky a jiné speciální optovláknové struktury. Tyto prvky jsou realizovány standardními jednomodovými a vícemodovými optickými vlákny, polarizačně závislými optickými vlákny, plastovými vlákny a dalšími, v závislosti na požadavcích. Dále se tyto optovláknové prvky mohou lišit v závislosti na požadované vlnové délce a maximálním útlumu prvku.
Interne KennungDNS01-H-4/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32561000 Glasfaserverbindungen
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Previous notice: 51962-2024
Internal identifier: DNS01
Type of procedure: Other single stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38624000 Optical aids
Additional classification (cpv): 38640000 Liquid crystal devices, 38621000 Fibre-optic apparatus, 38519200 Microscope objectives, 38641000 Periscopes, 38519620 Microscope condensers, 38519610 Microscope eyepieces, 38433300 Spectrum analyser, 38622000 Mirrors, 38623000 Optical filters, 38620000 Polarising material, 38636000 Specialist optical instruments, 38630000 Astronomical and optical instruments, 30191200 Overhead projectors, 38635000 Telescopes, 32561000 Fibre-optic connections, 32560000 Fibre-optic materials, 42671100 Laboratory tool carriers, 44500000 Tools, locks, keys, hinges, fasteners, chain and springs, 38519650 Microscope stages, 18143000 Protective gear, 33735100 Protective goggles, 35113400 Protective and safety clothing, 39522120 Awnings, 30194900 Work surface protection covers, 38300000 Measuring instruments, 38519100 Illuminators for microscopes, 38636100 Lasers
5. Lot
Lot: LOT-0021
Internal identifier: DNS01-B-4/2025
Additional classification (cpv): 38635000 Telescopes, 38519200 Microscope objectives, 38641000 Periscopes, 38519620 Microscope condensers, 38519610 Microscope eyepieces
Lot: LOT-0016
Internal identifier: DNS01-F-4/2025
Additional classification (cpv): 38640000 Liquid crystal devices, 38630000 Astronomical and optical instruments, 30191200 Overhead projectors
Lot: LOT-0023
Title: Kategorie I: Optická vlákna
Internal identifier: DNS01-I-4/2025
Additional classification (cpv): 32560000 Fibre-optic materials
Lot: LOT-0022
Title: Kategorie E: Polarizační optika
Internal identifier: DNS01-E-4/2025
Additional classification (cpv): 38620000 Polarising material
Lot: LOT-0025
Internal identifier: DNS01-K-4/2025
Lot: LOT-0020
Internal identifier: DNS01-D-4/2025
Additional classification (cpv): 38622000 Mirrors, 38623000 Optical filters
Lot: LOT-0019
Internal identifier: DNS01-M-4/2025
Additional classification (cpv): 18143000 Protective gear, 33735100 Protective goggles, 35113400 Protective and safety clothing, 39522120 Awnings, 30194900 Work surface protection covers
Lot: LOT-0024
Internal identifier: DNS01-J-4/2025
Additional classification (cpv): 42671100 Laboratory tool carriers, 44500000 Tools, locks, keys, hinges, fasteners, chain and springs
Lot: LOT-0005
Internal identifier: DNS01-L-4/2025
Additional classification (cpv): 38519650 Microscope stages
Lot: LOT-0011
Internal identifier: DNS01-N-4/2025
Additional classification (cpv): 38300000 Measuring instruments
Lot: LOT-0026
Internal identifier: DNS01-A-4/2025
Additional classification (cpv): 38636000 Specialist optical instruments
Lot: LOT-0028
Internal identifier: DNS01-G-4/2025
Additional classification (cpv): 38621000 Fibre-optic apparatus
Lot: LOT-0027
Internal identifier: DNS01-H-4/2025
Additional classification (cpv): 32561000 Fibre-optic connections