2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajišťování kurzů češtiny pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou na období 2027 – 2029
Beschreibung: Předmětem plnění je zajištění poskytování bezplatné výuky českého jazyka pro až 500 osob s udělenou mezinárodní ochranou (dále jen „oprávněná osoba“) ročně v rámci naplňování státního integračního programu v zařízeních Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra (dále jen „SUZ MV“) i mimo tato zařízení a spolupracovat s generálním poskytovatelem integračních služeb (v současné době Správa uprchlických zařízení) v souladu s čl. 7 a čl. 9 písm. d) Přílohy usnesení vlády ze dne 16. 1. 2017 č. 36, o změně usnesení vlády ze dne 20. listopadu 2015 č. 954, o státním integračním programu pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou v roce 2016 a v letech následujících. Plnění předmětu veřejné zakázky zahrnuje: - písemně zpracovanou organizační, metodickou a obsahovou koncepci výuky; - oslovení všech oprávněných osob s nabídkou kurzů českého jazyka; - úvodní vstupní pedagogickou diagnostiku oprávněných osob; - rozřazení oprávněných osob do jednotlivých kurzů podle zjištěných vstupních úrovní jazykových kompetencí a jazykových skupin; - předložení měsíčních rozpisů výuky českého jazyka (osoby, označení kurzu, čas, místo) v integračních azylových střediscích SUZ MV a mimo tato zařízení v místě pobytu oprávněné osoby podle jednotlivých jazykových úrovní oprávněných osob, a to v rozsahu 400 vyučovacích hodin na osobu, ke schválení zadavateli, a to vždy nejdéle k poslednímu dni předchozího měsíce (pokud má zadavatel k předloženému rozpisu výhrady či připomínky, je zadavatel oprávněn vrátit jej dodavateli k dopracování, a to v termínu určeném zadavatelem); - kontinuální organizační a lektorské zajištění kurzů českého jazyka v integračních azylových střediscích SUZ MV a mimo tato zařízení v místě pobytu oprávněné osoby podle jednotlivých jazykových úrovní oprávněných osob, a to v rozsahu 400 vyučovacích hodin na osobu a podle rozpisu výuky schváleného zadavatelem; - zajištění prostorů vhodných pro výuku v souladu s příslušnými právními předpisy a na náklady dodavatele, pokud bude výuka probíhat mimo zařízení Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra; - vedení evidence a docházky oprávněných osob a zaslání měsíčního přehledu zadavateli, Ministerstvu vnitra a SUZ MV v elektronické podobě; - organizační a lektorské zajištění proškolení lektorů kurzů českého jazyka; - průběžné metodické vedení lektorů; - monitoring kvality výuky, provádění pravidelných interních kontrol kvality a účinnosti poskytovaných kurzů českého jazyka – interních hospitací (on-line i prezenčních) a hospitačního hodnocení lekcí, a to v celém průběhu realizace zakázky; - výuku zaměřit mimo jiné na reálie – témata důležitá pro oprávněné osoby; - důsledné pravidelné měsíční testování klientů; - přijímání průběžných opatření na základě zjištění z hospitací, a to v zájmu garance kvality a účinnosti poskytovaných kurzů českého jazyka; - pořízení učebnic, metodických materiálů, pracovních listů a dalších výukových materiálů a učebních pomůcek dodavatelem; - bezplatné dodání učebnic, elektronických učebnic, pracovních listů a dalších výukových materiálů a učebních pomůcek a dalších speciálních výukových nástrojů každé jednotlivé oprávněné osobě dodavatelem; - dle potřeby tvorbu vlastních učebních materiálů, pracovních listů a učebnic; - v případě potřeby zajištění hlídání dětí oprávněné osoby během její účasti na kurzu českého jazyka, a to v souladu s odpovídajícími právními předpisy a na náklady dodavatele. Tento požadavek zadavatele může být zajištěn poddodavatelem; - průběžnou administrativní spolupráci se zadavatelem (přípravu a dodávání průběžných měsíčních zpráv, ročních hodnotících zpráv v závěru každého kalendářního roku obsahujících přehled splnění rozpisů výuky a přehled průběhu výuky a studijních výsledků jednotlivých oprávněných osob); - průběžnou komunikaci a spolupráci s SUZ MV; - závěrečné přezkoušení oprávněných osob a vydání individuálních osvědčení o absolvování kurzu českého jazyka; - umožnit zástupcům zadavatele a kontaktní osobě Ministerstva vnitra přítomnost při výuce a při přezkoušení, oznámit včas termín a místo konání zkoušek; - spolupráci se zadavatelem při přípravě požadovaných zpráv, materiálů a písemných návrhů (předkládání zadavateli k připomínkám v termínech určených zadavatelem a zapracování připomínek zadavatele v termínech určených zadavatelem).
Interne Kennung: MSMT-12961/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001