618238-2026 - Ergebnis
Rumänien – Lebensversicherungen – SERVICII DE ASIGURARI FACULTATIVE DE VIATA PENTRU PERSONALUL DIN FORTELE NAVALE CARE EXECUTA ACTIVITATI DE PARASUTISM SI/SAU DE SCUFUNDARE PE TERITORIUL NATIONAL
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE ASIGURARI FACULTATIVE DE VIATA PENTRU PERSONALUL DIN FORTELE NAVALE CARE EXECUTA ACTIVITATI DE PARASUTISM SI/SAU DE SCUFUNDARE PE TERITORIUL NATIONAL
Beschreibung: Asigurarea facultativă de viață pentru personalul din Forțele Navale care execută activități de parașutism și/sau de scufundare pe teritoriul național. trebuie să acopere riscul de accident corporal/boală care afectează starea de sănătate a asiguratului, cu consecinţe din cele mai diverse, care pot evolua până la invaliditatea parţială/totală sau deces al asiguratului, produse prin: accidente, catastrofe sau alte asemenea evenimente (îmbolnăvire, împuşcare, iradiere, stop cardio-respirator, accident vascular, etc), intervenite în timpul şi din cauza unor activități de parașutism și/sau de scufundare, în procesul de pregătire pentru luptă, în îndeplinirea sarcinilor pe timpul serviciului, pe teritoriul naţional. Riscuri: -Deces; - Invaliditate gradul I şi II; - Invaliditate gradul III; - Îmbolnăviri, pe timpul şi din cauza acţiunilor militare, procesului de pregătire pentru luptă instruirii şi îndeplinirii sarcinilor pe timpul serviciului de luptă, care au ca rezultat mutilări sau defecte fizice ireversibile ori vătămări corporale/afecţiuni ce pot fi stabilite în mod obiectiv; - Cheltuieli de spitalizare şi/sau tratament ambulatoriu pentru perioade cuprinse între 3 şi 90 de zile dacă se face dovada acestor cheltuieli; - Cheltuieli pe medicamente şi tratament, dacă se face dovada că aceste cheltuieli au fost efectuate; Pentru cazurile de invaliditate sau de deces, produse prin accidente, catastrofe sau alte asemenea evenimente (îmbolnăvire, împuşcare, radiere etc.) intervenite pe timpul pregătirii, deplasării la şi de la locul activității/misiunii şi din cauza executării activității/misiunii pe teritoriul naţional. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări sau informații privind Documentația de atribuire primite în mod consolidat în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4304630_2024_PAAPD1487752
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziţiei este încheierea cu un singur operator economic a unui acord cadru pe 24 luni, pentru achiziția de Servicii de Asigurări facultative de viață pentru personalul din cadrul Forţelor Navale care execută activități de parașutism și/sau de scufundare pe teritoriul național. Poliţele de asigurare vor fi emise pentru fiecare persoană în parte în funcţie de perioada de timp pentru care se solicită asigurarea sau colectiv atunci când este necesar sa fie asigurate mai mult de 2 persoane. Preţul unitar al acordului cadru va fi exprimat în lei/zi de asigurare/persoana. Cantitate minimă Acord Cadru: 1 persoana/zi Cantitate maximă Acord Cadru 294.190 persoane/zile (403 persoane x 730 zile ) Cantități estimate pentru cel mai mare contract subsecvent: 403 persoane x 90 zile = 27.000 zile/persoane Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial, în funcție de necesităţile unităţii militare, de fluctuația efectivelor și de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie de ordonatorul secundar de credite. Numărul de persoane asigurate în baza contractului subsecvent se poate suplimenta sau diminua, în funcție de fluctuația efectivelor unitătii militare. În acest caz, se va încheia un act adițional la contract, iar poliţa va fi actualizată cu numărul real de persoane, la solicitarea scrisă a achizitorului cu cel puţin 72 de ore înaintea efectuării modificării, aplicându-se prime suplimentare sau în minus egală cu valoarea primei de asigurare/zi aferentă numărului de zile și de persoane asigurate în plus sau minus.
Interne Kennung: 1