See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026 . Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Interne Kennung: S.270.3.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PAKIET 1 - Pozyskanie w leśnictwach : Łężyce, Przylep,Zagórze.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 1/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: PAKIET 2 - Pozyskanie w leśnictwach : Nietków, Laski, Leśniów.
Interne Kennung: 2/26
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty
Los: LOT-0003
Titel: PAKIET 3 - Pozyskanie w leśnictwach : Wilkanowo, Buchałów, Ochla, Świdnica.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 3/26
Los: LOT-0004
Titel: PAKIET 4 - Zagospodarowanie w leśnictwach: Łężyce, Przylep, Zagórze.
Interne Kennung: 4/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0005
Titel: PAKIET 5 - Zagospodarowanie w leśnictwach : Nietków, Laski, Leśniów.
Interne Kennung: 5/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0006
Titel: PAKIET 6 - Zagospodarowanie w leśnictwach : Wilkanowo, Buchałów, Ochla i Świdnica
Interne Kennung: 6/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0007
Titel: PAKIET 7 - Gospodarka szkółkarska na terenie szkółki leśnej w Ochli
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 7/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0008
Titel: PAKIET 8 - Monitoring przeciwpożarowy na terenie leśnictw w Nadleśnictwie Zielona Góra
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 8/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0009
Titel: PAKIET 9 - Dyspozycyjność ludzi i sprzętu, dogaszanie i dozorowanie pożarzysk na terenie Nadleśnictwie Zielona Góra
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z ochrony przeciwpożarowej w zakresie dyspozycyjności ludzi i sprzętu, dogaszania i dozorowania pożarzysk na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 9/26