See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de achizitie piese auto cu si fara montaj, consumabile, mentenanta si reparatii pentru parcul auto al INCDS „Marin Dracea” pe o durata de 12 luni.
Beschreibung: Furnizarea de piese auto cu si fara montaj, consumabile, mentenanta si reparatii pentru parcul auto al INCDS „Marin Dracea”, la nivelul tuturor celor 20 subunitati ale autoritatii contractante (inclusiv sediul central), conform anexei nr. 1 la caietul de sarcini atasat procedurii.
Interne Kennung: 8249/29.04.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatile aferente acordului cadru sunt cele prevazute in caietul de sarcini la anexele 2 - 3. Astfel, se estimeaza: - minim 178 revizii + 5519 piese schimb; - maxim 356 revizii + 8953 piese de schimb. Cantitatile aferente unui contract subsecvent se estimeaza a fi: - minim 1 ora reparatii; - maxim 178 revizii + 5519 piese de schimb. Cantitatile pentru cel mai mare contract subsecvent sunt estimate la: maxim 178 revizii + 5519 piese de schimb. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent (lei, exclusiv TVA): 1.811.000,00 lei. In functie de necesitatile reale ale INCDS Marin Dracea, se estimeaza un numar de minim de 2 contracte subsecvente, insa numarul acestora poate fi diminuat sau suplimentat, in functie de necesitatile aparute in perioada de derulare a acordului-cadru.
Interne Kennung: 1