618350-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur- und Wartungsdienste – „Usługi związane z serwisem systemów monitorujących na obiektach hydrotechnicznych Domaniów oraz Brody Iłżeckie, Wióry w podziale na 5 części”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługi związane z serwisem systemów monitorujących na obiektach hydrotechnicznych Domaniów oraz Brody Iłżeckie, Wióry w podziale na 5 części”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia. jest świadczenie usług związanych z serwisem systemów monitorujących na obiektach hydrotechnicznych Domaniów oraz Brody Iłżeckie, Wióry, mające na celu zapewnienie sprawności systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. 1.1 Zamówienie podstawowe obejmuje wykonanie konserwacji systemów monitorowania zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia oddzielnym dla każdej z części zamówienia (załączniki 1.1 – 1.5). 1.2 Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji w każdej części, polegało będzie na powtórzeniu tych samych czynności, jak te świadczone w ramach zamówienia podstawowego. 1.3 Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z umową i OPZ. W czasie prowadzenia prac należy przestrzegać zaleceń osoby wyznaczonej do nadzoru nad pracami, wskazanej przez Zamawiającego. 1.4 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielenie dla każdej części zamówienia zawierają Opisy Przedmiotu Zamówienia (załączniki 1.1 – 1.5), Ofertowe formularze cenowe (załączniki 2.1 – 2.5) oraz wspólne dla wszystkich części projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6). Opisy przedmiotu zamówienia zostały przygotowane oddzielnie dla każdej części, zawierają informacje dotyczące szczegółowej lokalizacji, zakresu i warunków wykonania zadania wraz z wycinkami map poglądowych wskazujące lokalizacje poszczególnych zadań. 1.5 Ofertowe formularze cenowe zostały opracowane oddzielnie dla każdej części
Vorherige Bekanntmachung361332-2026
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensna podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2.Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem wyjątków, o których mowa w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – zwanej dalej „SWZ” – komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą e-Zamawiający” – pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl. 5. Platforma wypełnia definicję strony internetowej postępowania, na której publikowana jest dokumentacja postępowania. Wskazany w zdaniu 1 adres strony internetowej postępowania, to adres pod którym udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Bezpośredni adres postępowania: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/291443/notice/public/details 6. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 22.09.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 7. Termin realizacji zamówienia dla wszystkich części zamówienia: 1/ Zamówienie podstawowe: do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy 2/Zamówienie objęte prawem opcji: do 12 miesięcy od dnia zakończenia realizacji zmówienia podstawowego
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1. „Wykonanie prac serwisowych systemu sterowania AKP i telewizji przemysłowej ZW Wióry”.
Beschreibung1. Przegląd oraz kontrola systemu automatyki i kontroli pracy urządzeń, znajdujących się na zaporze Wióry, opartego o sterowniki programowalne serii PCD2 firmy SAIA, realizujące za-łożone algorytmy sterowania. System sterownikowy obejmuje następujące sterowniki: a) sterownik nadrzędny STN do komunikacji ze sterownikami przelewu i spustu, sterownikiem komunikacji STK oraz obsługujący rozdzielnicę średniego napięcia SN, rozdzielnicę główną niskiego napięcia zapory RZ, rozdzielnicę awaryjną niskiego napięcia RA oraz odbiory po-mocnicze przyłączone do tych rozdzielnic (sygnały binarne sygnalizacji i sterowania). Do ste-rownika STN jest przyłączony graficzny, dotykowy terminal wraz z drukarką; b) sterowniki STN1 i STN2 obsługujące urządzenia techniczne spustu wody; c) sterowniki STN3 i STN4 obsługujące urządzenia techniczne przelewu; d) tekstowe terminale obiektowe przyłączone do sterowników STN1-STN4; e) sterownik STK do komunikacji z urządzeniami wyposażonymi w porty komunikacyjne RS485 w rozdzielnicach SN, RZ, RA oraz sterownikiem obsługującym pracę elektrowni; f) sterownik STE uwzględniający analizę pomiarów poziomu wody (zainstalowano 2 instalacje pomiaru poziomu WG: pomiar WG przed kratami do elektrowni – 2 sondy, pomiar WG za kratami elektrowni – 2 sondy oraz pomiar WD dla elektrowni – 2 sondy) obejmującą:  wyskalowanie pomiarów względem wspólnej rzędnej (m n.p.m.),  porównanie wskazań poziomów WG przed i za kratami oraz sygnalizację różnicy w postaci komunikatów alarmowych o zatkaniu krat,  porównanie pomiarów poziomów WD między sobą oraz sygnalizacja różnicy w postaci komunikatów alarmowych,  przekazanie sygnałów o wartości poszczególnych poziomów oraz komunikatów alar-mowych do sterownika głównego zapory i stacji operatorskich. 2. Konserwacja, sprawdzenie prawidłowości wskazań oraz regulacja czujników kontrolują-cych prawidłową pracę urządzeń spustu: a) położenie zasuw głównych i awaryjnych spustu oraz segmentów – pomiar położenia za-suw głównych, awaryjnych i segmentów, zrealizowany jest w oparciu o nadajniki induk-cyjne, zabudowane w tłoczyskach siłowników hydraulicznych. Wyjściowe sygnały z przetworników 4-20mA wprowadzone są bezpośrednio na wejścia analogowe sterow-ników obsługujących układy sterowania poszczególnych zamknięć; b) położenie zasuwy wody biologicznej – do pomiaru położenia zasuwy na rurociągu wo-dy biologicznej, zastosowano typowy nadajnik położenia. Sygnały wyjściowe 4-20mA wprowadzone są na wejścia analogowe sterownika; c) przepływ wody w rurociągu wody biologicznej – do pomiaru zastosowano przepły-womierz elektromagnetyczny. Przetwornik przepływomierza, wyposażony w cyfrowy czytnik umożliwiający odczyt przepływającego medium, zainstalowano w pobliżu na-pędu zasuwy; d) pomiar temperatury; e) pomiary stężenia gazów toksycznych w wieży spustów i elektrowni wodnej – w hali za-suw i w holu na poziomie rozdzielnic, w bloku przelewowo – spustowym oraz na poziomie turbozespołów w bloku elektrowni zainstalowano czujniki obecności H2S i NH3. Sygnały cyfrowe z czujników zlokalizowanych w bloku przelewowo – spustowym za pośrednic-twem łączy RS485 wprowadzane są do centralki pomiarowo-alarmowej A1 i dalej przy pomocy łącza RS485 wprowadzane do sterownika zainstalowanego w rozdzielnicy RS2. Sygnały cyfrowe z czujników zlokalizowanych w bloku MEW za pośrednictwem łączy RS485 wprowadzane są do centralki pomiarowo-alarmowej A3, która połączona jest łą-czem RS485 z centralką A1. Zastosowane czujniki gazów wyposażone są w elektrochemiczne sensory gazów toksycznych typu Tox-Survey o wysokiej dokładności. Zakres pomiarowy sensora H2S to 0-50 ppm, zakres pomiarowy czujnika NH3 to 0-200 ppm. Sygnały z czujników pomiarowych powyższych wielkości przetwarzane są przez sterowniki obiektowe i wykorzystywane przy automatycznym sterowaniu pracą urządzeń. 3. Kontrola i serwisowanie następujących rozdzielnic znajdujących się na obiekcie ZW Wió-ry i bloku MEW: RN-1,RN-2,RN-3,RE-1,RE-2,RE-3,RPW,RS-1,RS-2,RP-1,RP-2,RPG,RPW,RSE. 4. Przeprowadzenie kalibracji (wzorowania) następujących czujników: Czujniki gazu Alpa ProGas H2S – 3 sztuki, Czujniki gazu Alpa ProGas NH3 – 3 sztuki. Zakres pomiarowy sensora H2S to 0-50 ppm, Zakres pomiarowy czujnika NH3 to 0-200 ppm. 6 czujników zainstalowanych stacjonarnie – 4 w wierzy spustów, 2 w pomieszczeniach MEW oraz przenośne mierniki gazów - GASHUNTER IR (4-gazowy) – 1 szt., przenośny miernik GASHUNTER II (4-gazowy) – 2 szt. 5. Przeglądy i konserwacja telewizji przemysłowej i nagłośnienia – 9 kamer przemysłowych, moni-tory podglądowe oraz system rejestracji obrazu firmy BOSCH DIVAR; na obiektach Zapory Wióry i Osiedlu Eksploatacyjnym. 6. Przeglądy i konserwacja systemu alarmowego na obiektach Zapory Wióry i osiedlu Eksploatacyj-nym – system alarmowy GENESIS z centralą sterującą MASTER wyposażony w czujki ruchu PIR i kontaktrony drzwiowe oraz dźwiękowy system ostrzegawczy; Systemy alarmowe na centralach firmy SATEL integra wyposażony w czujki ruchu PIR i kontaktrony. 7. Prace serwisowe: rozdzielnicy RSN 15 kV, opartych urządzeniach Schneider Electric z zabezpieczeniem SEPAM seria 40, Transformatorów T1,T2,T3, Szafy SUPS dla zasilania obwo-dów wtórnych rozdzielnicy 15 kV oraz rozdzielnic 0,4 kV RN1, RN2, RN3, RZ, RA, RE. 8. Zapewnienie gotowości do wykonania czynności serwisowych w razie wystąpienia awarii syste-mu AKPiA w możliwie jak najkrótszym terminie ze względu na funkcję obiektu. Uszkodzone elementy wyposażenia systemu zostaną wycenione kosztorysem, który będzie przedstawiany do zaakceptowania przez Zamawiającego a ich instalacja odbędzie się w ramach usługi serwisowej. 9.Prace serwisowe systemu sterowania AKP i telewizji przemysłowej powinny być przeprowadzane raz na kwartał lub gdy zostanie wykryta niesprawność uniemożliwiająca bezpieczną eksploatację Zapory Zbiornika Wodnego WIÓRY.
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR cz. 1
Haupteinstufung (cpv): 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji: 1. W ramach zakresu zamówienia objętego prawem opcji (w przypadku uruchomienia przez Zamawiającego zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapisami niniejszej umowy) – wykonanie konserwacji systemów monitorowania, które polegało będzie na powtórzeniu tych samych czynności, jak te świadczone w ramach zamówienia podstawowego. 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji oraz od należytego wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego. 3. Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu, od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 7 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji zamówienia w ramach prawa opcji tj. na 7 dni przed upływem terminu realizacji zamówienia podstawowego 4. Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia podstawowego oraz w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie wykonawcy. 5. Prawo opcji stanowi wyłącznie uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji. 6. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji. 7. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego, chyba że w umowie określono inaczej. 8. Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2. „Wykonanie prac serwisowych systemu ASTKZ ZW Domaniów, Jagodno, Rdzuchów oraz automatyki wodowskazów na dopływach”.
Beschreibung1. Kontrola i konserwacja sond w piezometrach otwartych (Domaniów, Brudnów) – 32 punkty pomiarowe: a) demontaż zamknięcia piezometru; b) wyjęcie sondy; c) czyszczenie sondy; d) kontrola listwy połączeniowej; e) sprawdzenie działania sondy poprzez zanurzenie w wodzie na głębokość 50cm; f) sprawdzenie poprawności wskazań; g) montaż sondy w piezometrze; h) wymiana czujnika otwarcia piezometru; i) konserwacja zamknięcia piezometru i zabezpieczeń; 2. Kontrola i konserwacja układów pomiarowych wodowskazów na dopływach – 12 szt.: a) otwarcie układu; b) wyjęcie sondy; c) czyszczenie sondy; d) kontrola modułu MT; e) wymiana baterii – jeśli bateria nie wymaga wymiany, nową przekazać obsłudze ZW Domaniów f) pomiar sygnału GSM; g) sprawdzenie działania sondy poprzez zanurzenie w wodzie na głębokość 50 cm; h) montaż sondy; i) wymiana czujnika otwarcia słupka; j) konserwacja zamknięcia słupka i zabezpieczeń. 3. Kontrola i konserwacja szaf ASTKZ (Domaniów, Brudnów) – 2 szt.: a) pomiary napięć zasilających; b) pomiar sygnału GSM; c) sprawdzenie poprawności komunikacji GSM i Ethernet; d) przegląd połączeń wewnętrznych; e) kontrola wentylacji; f) wymiana akumulatorów podtrzymujących; 4. Kontrola i konserwacja systemu komputerowego ASTKZ: a) przegląd i ewentualna konserwacja baz danych; b) utworzenie kopii zapasowych baz danych; c) przegląd parametrów kalibracyjnych punktów pomiarowych; d) przegląd parametrów komunikacyjnych punktów pracujących w systemie GSM; e) kontrola poprawności działania rejestratora alarmów; 5. Zapewnienie gotowości do wykonania czynności serwisowych w razie wystąpienia awarii systemu ASTKZ. W ofercie na prace interwencyjne należy wyszczególmić: a) Jednorazowy koszt przyjazdu ekipy serwisowej b) Koszt roboczogodziny/1 pracownika
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR cz. 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3. „Wykonanie prac serwisowych polegających na prowadzeniu stałego nadzoru nad prawidłowym funkcjonowaniem ASTKZ Wióry wraz z jego konserwacją”.
Beschreibung1. Kontrola i konserwacja czujników w piezometrach, piezoreperach magnetycznych oraz poziomu wody górnej i dolnej (wraz z temperaturą) – 27 szt.: a) demontaż i montaż rurek PCV; b) wyjęcie czujnika; c) czyszczenie filtra; d) nasączenie filtra specjalnym płynem; e) sprawdzenie punktu zerowego membrany; f) sprawdzenie poprawności wskazań; g) sprawdzenie stanu zawiesi i konserwacja; h) zabudowa czujnika w piezometrze; i) konserwacja głowicy piezometru i specjalnych zabezpieczeń. 2. Kontrola i konserwacja czujników w piezometrach zamkniętych (wraz z temperaturą) – 14 szt.: a) demontaż czujnika; b) czyszczenie króćca; c) napełnienie komory pomiarowej specjalnym płynem; d) sprawdzenie punktu zerowego membrany; e) sprawdzenie poprawności wskazań; f) zabudowa czujnika w piezometrze; g) konserwacja głowicy piezometru. 3. Kontrola i konserwacja czujników w rdzeniu zapory – 32 szt.: a) wykonanie pomiarów dla czujników hydraulicznych; b) sprawdzenie poprawności wskazań; c) kontrola kalibracji czujników. 4. Kontrola i konserwacja szczelinomierzy trójosiowych – 19 szt.: a) czyszczenie elementów szczelinomierza; b) czyszczenie elementów mocujących; c) sprawdzenie mocowań w betonie; d) kontrola i regulacja ustawień czujników; e) kontrola poprawności działania czujników. 5. Kontrola i konserwacja przelewów – 3 szt.: a) demontaż i montaż czujnika; b) czyszczenie czujnika; c) kalibracja; d) kontrola poprawności działania; e) czyszczenie kryz przelewowych. 6. Kontrola i konserwacja pochyłomierzy – 2 szt.: a) czyszczenie i konserwacja; b) kontrola poprawności działania; c) regulacja na uchwytach; d) sprawdzenie mocowania uchwytów w betonie. 7. Kontrola i konserwacja stacji METEO – 1 szt.: a) sprawdzenie poszczególnych czujników; b) czyszczenie czujników; c) kontrola i regulacja wskazań czujników; d) kontrola stanu uziemienia instalacji. 8. Kontrola czujników pomiaru temperatury pomieszczeń – 5 szt.: a) kontrola i czyszczenie czujnika; b) sprawdzenie mocowań czujnika; c) kontrola i regulacja wskazań czujników. 9. Kontrola kalibracji konserwowanych czujników. 10. Kontrola połączeń w skrzynkach obiektowych i skrzynkach przyłączeniowych oraz ich zabezpieczenie. 11. Zapewnienie gotowości do wykonania czynności serwisowych w razie wystąpienia awarii systemu ASTKZ.
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR cz. 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4. „Monitorowanie zbiornika Domaniów i wodowskazów ochrony hydrologicznej gm. Przytyk, gm. Wolanów, gm. Wieniawa, gm. Orońsko, gm. Przysucha”.
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia • monitorowanie i transmisja danych pakietowych z punktów pomiarowych na 16 obiektach: 1. Stacja monitorująca 2. Szabasówka – Mniszek 3. Szabasówka – Łaziska 4. Jabłonica – Podulek 5. Jabłonica – Ryków 6. Radomka – Wieniawa 7. Radomka – Topornia 8. Wiązownica – Rdzuchów 9. Wiązownica – Wrzos 10. Zbiornik Jagodno WG 11. Zbiornik Jagodno WD 12. Zapora Domaniów 13. Pompownia Brudnów 14. Pompownia Konary 15. Zbiornik Rdzuchów 1 16. Zbiornik Rdzuchów 2 • dostarczenie transmisji GPRS w pakiecie zbiorczym do 500 MB w ramach systemu APN ( APN - nazwa wskazująca na konkretną sieć pakietową i usługę, dzięki której w sieciach komórkowych GSM i UMTS użytkownik terminala może korzystać z transmisji danych przesyłanych z zewnętrznych sieci) ; • obsługa transmisji danych GPRS w sieci typu APN (obecnie APN Hydro-Partner.pl); • przekazywanie danych do bazy danych; • obsługa stacji monitorującej VPN; • karty SIM zainstalowane w punktach pomiarowych pozostają własnością podmiotu obsługującego transmisję i nie podlegają opłatom aktywacyjnym; • koszt ewentualnej wymiany kart SIM leży po stronie Zamawiającego; • rozliczenie opłat w cyklu kwartalnym;
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR cz. 4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5. „Wykonanie prac serwisowych systemu ostrzegania ludności na wypadek awarii zapór Brody Iłż – Wióry”.
Beschreibung1. Przeglądy oraz kontrole lokalnych stacji alarmowych, central alarmowych i urządzeń analizujących stan zapory: a) przegląd oraz kontrola poprawności działania lokalnych stacji alarmowych LSA - 8 szt.; b) przegląd oraz kontrola poprawności działania centrali alarmowych CA – 2 szt.: - kontrola stabilności oraz pracy wizualizacyjnego oprogramowania komputerowego (apli-kacja CSS-PC); - sprawdzenie czasu ostatniej aktualizacji danych systemowych, analiza danych zapisanych w pamięci każdej centrali oraz archiwizacja raportów systemowych; c) sprawdzenie urządzeń analizujących stan zapory z przynależnymi układami wizyjnymi (kamery termowizyjne) – 2 szt.; d) sprawdzenie urządzeń radioelektronicznych wraz z ich ewentualną regulacją lub naprawą; e) sprawdzenie urządzeń pośredniczących: anteny, kable nn, kable w.cz., złącza, przetworni-ce, układ zasilania podstawowego, akumulatory, ochronniki, głowice syren; f) sprawdzenie układów wzmacniaczy oraz radiotelefonów z układami przynależnymi; g) przegląd układów elektryczno-elektronicznych (szafy EPS, przyciski alarmowe, układy BASZ); h) kontrola urządzeń sterujących oraz łączności radiowej; i) pomiary podstawowych parametrów radioelektronicznych: częstotliwość, moc emisji, dewiacja wraz z ich ewentualną korektą (raz na 12 miesięcy); j) próby syren alarmowych – testy „ciche”. 2. Zdalne monitorowanie i testowanie parametrów systemu ostrzegania ludności na wypadek awarii zapory poprzez łączność z centralami alarmowymi CA-1 WIÓRY i CA-1 BRODY za pośrednictwem łączności GSM. 3. Zapewnienie gotowości do wykonania czynności serwisowych w razie wystąpienia awarii systemu. Koszt prac interwencyjnych związanych z naprawą bądź wymianą uszkodzonych urządzeń lub ich części spowodowaną przez czynniki zewnętrzne, których pracochłonność nie jest możliwa do określenia na etapie oferty, rozliczane będą każdorazowo kosztorysem powykonawczym zaakceptowanym przez Zamawiającego.
Interne KennungW.ROZ.270.2.22.2026/ZZR cz. 5