618437-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen – Mentenanţă corectivă pentru sistemele optoelectronice de supraveghere aferente Sistemului Complex de Observare la Dunăre în județul Caraș Severin (SCOD)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mentenanţă corectivă pentru sistemele optoelectronice de supraveghere aferente Sistemului Complex de Observare la Dunăre în județul Caraș Severin (SCOD)
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în servicii de mentenanţă corectivă pentru echipamentele din compunerea sistemelor optoelectronice de supraveghere aferente Sistemului Complex de Observare la Dunăre în județul Caraș Severin (SCOD) din dotarea Poliţiei de Frontieră Române. Serviciile de mentenanţă corectivă necesare pot fi sumarizate, după cum urmează: • Reparaţie cameră de zi: restabilirea funcţionalităţilor camerelor de zi; • Reparaţie cameră de termoviziune: restabilirea funcţionalităţilor camerelor de termoviziune; • Reparaţie platformă de rotire și înclinare: restabilirea funcţionalităţilor platformei de rotire și înclinare; • Reparaţie convertor de tensiune: restabilirea funcționalităților convertorului de tensiune; • Reparaţie cabluri de sistem: restabilirea funcţionalităţilor cablurilor de interconectare dintre: • camere și platforma de înclinare și rotire; • platforma de înclinare și rotire și convertorul de tensiune; • convertorul de tensiune și shelter. • Reparaţie sursă de electroalimentare: restabilirea funcţionalităţilor sursei de electroalimentare; • Reparaţie server video: restabilirea funcţionalităţilor server-ului video.
Interne Kennung: 4193222_2026_PAAPD1632048
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciile de mentenanţă corectivă solicitate sunt următoarele: 1. Reparaţie cameră de zi: restabilirea funcţionalităţilor camerei de zi; 2. Reparaţie cameră de termoviziune: restabilirea funcţionalităţilor camerei de termoviziune; 3. Reparaţie platformă de rotire și înclinare: restabilirea funcţionalităţilor platformei de rotire și înclinare; 4. Reparaţie convertor de tensiune: restabilirea funcționalităților convertorului de tensiune; 5. Reparaţie cabluri de sistem: restabilirea funcţionalităţilor cablurilor de interconectare dintre: camere și platforma de înclinare și rotire, platforma de înclinare și rotire și convertorul de tensiune, convertorul de tensiune și shelter. 6. Reparaţie sursă de electroalimentare: restabilirea funcţionalităţilor sursei de electroalimentare; 7. Reparaţie server video: restabilirea funcţionalităţilor server-ului video. În cadrul fiecăruia din serviciile enumerate mai sus, Prestatorul va realiza următoarele activităţi: - Constatarea pentru identificarea echipamentelor defecte din compunerea fiecărui sistem optoelectronic de supraveghere instalat în locul de serviciu; - Dezinstalarea și preluarea echipamentului/echipamentelor defect/defecte din locul de serviciu; - Atât în cadrul activităților de constatare, cât și în etapa premergătoare reparației, Prestatorul va desfășura activități specifice pentru restabilirea funcționalităților sistemelor optoelectronice de supraveghere utilizând, pe cât posibil, echipamentele funcționale disponibile în lotul de piese de schimb care vor înlocui echipamentele identificate ca fiind defecte sau va desfășura activități specifice unei mentenanțe preventive – intervenții tehnice locale (recondiționare/înlocuirea, unde este cazul, a accesoriilor/garnituri destinate protecției componentelor optice, izolații corespunzătoare ale componentelor de sistem împotriva pătrunderii umezelii – cabluri, etanșeizări, etc.); - Restabilirea completă a funcționalităților echipamentului/echipamentelor defect/defecte prin repararea/înlocuirea componentelor defecte aferente acestor echipamente; - Instalarea, configurarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor reparate în locurile de serviciu stabilite de Achizitor/Beneficiar; - Testarea pentru verificarea tuturor funcţionalităţilor atât ale echipamentului reparat, cât și ale sistemului optoelectronic de supraveghere în care este integrat, pentru recepţia cantitativă şi calitativă a serviciului.
Interne Kennung: 1
618437-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of military electronic systems – Mentenanţă corectivă pentru sistemele optoelectronice de supraveghere aferente Sistemului Complex de Observare la Dunăre în județul Caraș Severin (SCOD)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4193222_2026_PAAPD1632048
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50660000 Repair and maintenance services of military electronic systems
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1