2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af forsikringsmæglerydelse til Ringsted Kommune
Beschreibung: Ringsted Kommune udbyder kontrakt vedrørende levering af forsikringsmæglerydelse. Formålet er at indgå aftale med én leverandør, der skal bistå kommunen med rådgivning og håndtering af kommunens forsikringsforhold.
Interne Kennung: 26-71
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der udbydes forsikringsmægler til Ringsted Kommune på én samlet kontrakt - se mere i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66518100 Dienste von Versicherungsmaklern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66510000 Versicherungen, 66519310 Versicherungsberatung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Udbud af forsikringer (Option) Forsikringsmægler skal, i tæt samarbejde med Ordregivers forsikringskoordinator, planlægge, tilrettelægge og gennemføre udbud af Ordregivers forsikringer. Forsikringsmægler har det samlede ansvar for udarbejdelse og gennemførelse af udbuddet samt for den løbende styring af udbudsprocessen.