618500-2026 - Wettbewerb
Polen – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Rozwój Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozwój Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie
BeschreibungRozwój Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie
Interne KennungOR-D-III.272.68.2026.MK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72265000 Software-Konfiguration, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48610000 Datenbanksysteme, 48613000 Elektronische Datenverwaltung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Rozwój Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje rozwój systemu informatycznego „Mazowiecka Platforma e-Zdrowie” wraz z utrzymaniem ciągłości działania zmodyfikowanego systemu w ramach projektu pn. „E-zdrowie dla Mazowsza 3” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (FEM 2021-2027 / FEM) Priorytet I Fundusze Europejskie dla bardziej konkurencyjnego i inteligentnego Mazowsza, w zakresie Celu szczegółowego 1 (ii) EFRR.CP1.II Czerpanie korzyści z cyfryzacji dla obywateli, przedsiębiorstw, organizacji badawczych i instytucji publicznych, Działanie FEMA.01.02 E-usługi. W ramach realizacji zamówienia zostanie dostarczona lub wytworzona i dostarczona usługa e-CD umożliwiająca pacjentowi elektroniczny dostęp do wyników badań obrazowych bez konieczności osobistego stawienia się w podmiocie medycznym. Usługa e-CD składa się z funkcjonalności opartych na bezpiecznym, autoryzowanym przesyłaniu i przechowywaniu obrazów w formacie DICOM w repozytorium PACS, dostępnym za pośrednictwem portalu webowego oraz wewnętrznych systemów HIS/RIS. W ramach zamówienia dopuszczalna jest wymiana systemu PACS pod warunkiem zapewnienia stosownych integracji umożliwiających poprawne funkcjonowanie PACS kompatybilne z funkcjonalnościami MPeZ, w szczególności modułem Zleceń i Archiwum długoterminowym. Przedmiot zamówienia obejmuje utrzymanie Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie, w tym serwis, nadzór autorski, gwarancję, administrowanie i monitorowanie. 3. Szczegółowy zakres został określony w OPZ- załącznik nr 2 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ. 4. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do 30 września 2030 r., w tym do 30 września 2029 r. w części podstawowej (bez uwzględnienia prawa opcji nr 2).
Optionen
Beschreibung der OptionenW okresie obowiązywania umowy, do 30 września 2029 r. w części podstawowej, Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 p.z.p. W ramach Umowy Wykonawca będzie realizował Usługi Asysty technicznej w łącznym maksymalnym wymiarze do 10 000 Roboczogodzin w ramach zamówienia opcjonalnego pod warunkiem jego uruchomienia. Prawem opcji objęte są następujące usługi: 1) Opcja nr 1 – Usługi Asysty technicznej - zgodnie z zakresem opisanym szczegółowo w rozdziale 7.5 i 8.6. OPZ, 2) Opcja nr 2 – Usługi Utrzymania Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie, o której mowa w §3 ust 1 pkt 3 Umowy oraz usługi serwisowe, o których mowa w §3 ust 1 pkt 4 Umowy (zał. 3 do SWZ) – zgodnie z zakresem opisanym szczegółowo odpowiednio w rozdziale 7.3. oraz 7.4. OPZ (przez okres dodatkowych 12 miesięcy). Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zakresie realizacji przedmiotu umowy w przypadku zaistnienia konieczności wykonania zmian w systemie zidentyfikowanych w trakcie realizacji Umowy lub konieczności przedłużenia okresu utrzymania Mazowieckiej Platformy e-Zdrowie oraz zapewnienia środków finansowych.