See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobility as a Service (MaaS) 2.0 - Personbiler til Lolland Kommune
Beschreibung: Genudbud.Udbuddet har til formål at finde og indgå kontrakt med en samarbejdspartner vedrørende levering af Lolland Kommunes fremtidige transport af medarbejdere. Der ønskes en samarbejdspartner og en løsningsmodel med udpræget fleksibilitet i forhold til at tilpasse og optimere kommunens primære persontransport. Det er kommunens ønske at få udviklet og implementeret en langsigtet løsning, der løbende kan håndtere kommunens varierende behov, markedets konstante udvikling samt den grønne omstilling.Samarbejdet forventes at løbe op til 10 år.
Vorherige Bekanntmachung: 063181-2023
Interne Kennung: 88.00.00-Ø54-4-24
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zentrale Elemente des Verfahrens: Lolland Kommune søger en samarbejdspartner, der råder over, eller har mulighed for at opbygge, en organisation, der kan håndtere opgaven, og som finder det attraktivt at indgå i partnerskabslignende samarbejde med Lolland Kommune.Tilbudsgivernes organisation skal kunne håndtere den komplette opgave med Mobility as a Service (MaaS) for Lolland Kommune. Der skal ved ansøgning, fremsendes bl.a. referencer til dokumentation for, at de nødvendige kvalifikationer findes i leverandørens organisation.Kommunen forestiller sig, at interesserede tilbudsgivere, enten har alle de nødvendige (herunder tekniske) kompetencer internt i organisationen eller, at tilbudsgiveren udgøres af en sammenslutning af økonomiske aktører, der i fællesskab og som helhed dækker alle de nødvendige kompetencer. Det er tilladt for både enkelte aktører og sammenslutninger at bruge underleverandører i forbindelse med opfyldelse af opgaven.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge, 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0000