618601-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów w procesie odzysku lub recyklingu zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587, ze zm.) odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 2 części: Część I zamówienia: Przewidywana ilość odpadów o kodzie 20 02 01 wynosi maksymalnie 500 Mg. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia w zakresie co najmniej 100 Mg odpadów w ramach części I zamówienia. Część II zamówienia: Przewidywana ilość odpadów o kodzie 20 02 01 wynosi maksymalnie 500 Mg. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia w zakresie co najmniej 100 Mg odpadów w ramach części II zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega, że rzeczywista ilość odpadów przekazanych Wykonawcy w ramach każdej części zamówienia może być wyższa niż 100 Mg i niższa niż 500 Mg. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu nieprzekazania ilości odpadów przekraczającej gwarantowaną minimalną ilość 100 Mg. 4. Szczegółowy opis znajduje się w Rozdziale II sekcja 1 SWZ.
Interne KennungMPGO.12.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia przewidziane w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających, w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w aktualnym brzmieniu obowiązującym na dzień prowadzenia postępowania. Zgodnie z ww. artykułem zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)-e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a); lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b), w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w aktualnym brzmieniu obowiązującym na dzień prowadzenia postępowania. Wzór oświadczenia Wykonawcy potwierdzającego aktualność informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale III SWZ, składanym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz.UE L.2016.3.16) wg wzoru określonego w Załączniku nr 2 do SWZ wraz z oświadczeniem w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w aktualnym brzmieniu obowiązującym na dzień prowadzenia postępowania, sporządzonym wg wzoru określonego w Załączniku nr 3 do SWZ. Oświadczenia stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Ww. oświadczenia składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć także: 1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1, 3) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I sekcja 5 ust. 5.2 oraz 5.3 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasób Wykonawcy, 4) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I sekcja 4 ust. 4.3 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 6. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w oparciu o art. 129 i art. 132 i nast. ustawy Pzp z zastosowaniem zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tzw. procedury odwróconej. 7.Wykonawca związany będzie złożoną ofertą do dnia: 06.01.2027 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 w ilości nie mniejszej niż 100 Mg, lecz nie większej niż 500 Mg.
Beschreibung1.Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów w procesie odzysku lub recyklingu zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587, ze zm.) odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01. 2.Sposób i miejsce zagospodarowania odebranych odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a w szczególności z wymaganiami ww. ustawy o odpadach i jej przepisów wykonawczych. 3. Odpady o kodzie 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji) będą pochodziły z selektywnej zbiórki od właścicieli nieruchomości oraz z koszenia ulic i parków. 4. Odbiór odpadów o kodzie 20 02 01 będzie się odbywał z terenu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 14.00, transportem Wykonawcy i na jego koszt. 5. Przewidywana ilość odpadów o kodzie 20 02 01 wynosi maksymalnie 500 Mg. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia w zakresie co najmniej 100 Mg odpadów.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
Interne KennungCzęść 2
618601-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierMPGO.12.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierCzęść 1
LotLOT-0002
Internal identifierCzęść 2