See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de exploatare forestieră a masei lemnoase DS Arad 2026 VI
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din producția anului 2026, produse principale, accidentale și secundare - rărituri, din fond forestier administrat prin ocoalele silvice din structura Direcției silvice Arad. În cadrul achiziției, loturile sunt constituite din una sau mai multe partizi. Fazele serviciilor prestate vor include doborârea arborilor, curățarea de crăci și secționatul arborilor în parchet, adunatul, scos-apropiatul masei lemnoase până în platforma primară și fasonarea sortimentelor în platforma primară, în condițiile cerințelor din caietul de sarcini. Operatorii economici vor putea solicita clarificări până la data cu 18 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă răspunzând în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare în a 14-a zi înaintea termenului limită de depunere a ofertelor. APV , schița parchetului se pot obține fie din catalogul masei lemnoase pentru anul 2026 publicat pe site-ul Romsilva la adresa https://www.rosilva.ro/articole/catalog_masa_lemnoasa_2026__p_3096.htm fie de la sediile ocoalelor silvice.
Interne Kennung: 77ARC279_26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211100 Holzfällung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bârzava 1103
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase, produse accidentale I, volum brut 229,53 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Barzava P 1090
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1090 de produse accidentale I cu volum brut total 300,66 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Beliu 21/ 609
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 21 / 609, produse principale tăieri progresive punere în lumină , volum brut total 359,92 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Beliu P 24/ 625
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 24/ 625, produse principale punere în lumină, volum brut 591,95 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Beliu P 45/ 687
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 45/ 687, produse principale tăieri progresive racordare, volum brut 891,15 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Beliu P 25/ 765
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 25/ 765, Prog. racordare, volum brut 1597,86 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Beliu P 39/ 745
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 39/ 745, produse secundare rărituri, volum brut 202,46 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Beliu P 31/ 746
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 31/ 746secundare rărituri, volum brut 97,31 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Beliu P 34/ 752
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 34/ 752, secundare rărituri, volum brut 167,23 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Gurahonț P 1828
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1828, produse principale progresive punere în lumină, racordare, volum brut 933,7 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Gurahonț P 21
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 21, produse principale progresive punere în lumină, volum brut 2022,77 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Iuliu Moldovan P 301
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 301, progresive racordare, volum brut 826,85 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Iuliu Moldovan P 308
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 308, produse principale crâng simplu., volum brut 134,35 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lipova P 1598
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1598, produse accidentale I, volum brut 1249,18 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Lipova P 1599
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1599, accidentale I, volum brut 938,54 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Radna P 57
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 57 prog. însămânțare, volum brut 155,66 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Radna P 70
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 70, Prog. însăm., volum brut 979,84 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Radna P 66
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 66, Prog. însăm. volum brut 825,59 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Radna P 60 și P 32
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partizile 60 și 32, progresive punere în lumină respectiv rărituri, volum brut total 1047,65+232,56 = 1280,21 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Radna P 56
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 56, secundare rărituri, volum brut 362,31 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Săvârșin P 842
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 842, produse principale Prog. lum., volum brut 1103,65 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Săvârșin P 913 și P 945
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partizile P 913 și P 945, produse accidentale I, volum brut 244,34+2690,83= 2935,17 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Sebis-Moneasa P 463
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 463 O.S. Sebis-Moneasa, produse sprincipale progresive racordare, volum brut 204,87 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Sebis-Moneasa P 475
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 475 O.S. Sebis-Moneasa, produse secundare rărituri, volum brut 105,54 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Sebis-Moneasa P 486
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 486 O.S. Sebis-Moneasa, secundare rărituri, volum brut 660,62 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Sebiș-Moneasa P 539
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 539, produse accidentale I, volum brut de 489,76 mc, conform cerințelor precizate în Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Valea Mare P 382
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 382, progresive lum., volum brut 1183,44 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Valea Mare P 386
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 386, produse principale Prog. lum., volum brut 533,37 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Valea Mare P 393
Beschreibung: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 393, progresive lum., volum brut 935,24 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 29