2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa budynku Urzędu Skarbowego w Krośnie w ramach zadania: „Przebudowa w celu poprawy efektywności energetycznej budynku Urzędu Skarbowego w Krośnie przy ul. Składowej 5”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z przebudową budynku biurowego Urzędu Skarbowego w Krośnie przy ul. Składowej 5. Realizowane zadanie inwestycyjne obejmuje: przebudowę istniejącego budynku przy ul. Składowej 5 w Krośnie w zakresie robót ujętych pozwoleniem na budowę – decyzja nr 114/2024 z dn. 15.07.2024 r., rozbiórkę komina C.O. na działce nr ewid.383/7, zgodnie z pozwoleniem na rozbiórkę – decyzja nr 113/2024 z dnia 15.07.2024 r., zgodnie z opracowaną dokumentacją autorstwa mgr inż. arch. Karol Bulanda. Zakres gwarantowany zamówienia obejmuje: a) w ramach środków kwalifikowalnych: docieplenie ścian zewnętrznych; ocieplenie stropodachu wentylowanego; ocieplenie stropodachu pełnego; ocieplenie ścian zewnętrznych przy gruncie; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej; demontaż istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej; montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, zgodnie z wytycznymi audytu, w systemie „ciepłego montażu”; montaż czujników otwarcia okien; budowa instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła; montaż centrali wentylacyjnej na dachu; budowa systemu BMS; przebudowa kotłowni C.O. – demontaż starych kotłów wraz z instalacją kotłowni oraz montaż nowych kotłów kondensacyjnych zasilanych gazem ziemnym wraz z osprzętem oraz systemem odprowadzania spalin; wykonanie nowej instalacji C.O. z rur izolowanych wraz z montażem nowych grzejników wyposażonych w zawory termostatyczne; demontaż istniejących elementów klimatyzacji (jednostki zewnętrzne, wewnętrzne, okablowanie); montaż instalacji klimatyzacji; montaż jednostki zewnętrznej na dachu; modernizacja oświetlenia, w tym wymiana opraw na oprawy LED oraz wymiana okablowania; wykonanie instalacji fotowoltaicznej; wykonanie nowego pokrycia dachowego (papa asfaltowa); roboty towarzyszące wykończeniowe (malarskie, tynkarskie, odtworzenia do stanu pierwotnego); roboty zewnętrzne związane z przedmiotem prac (demontaż, rozbiórka, ponowny montaż); montaż i odtworzenie instalacji odgromowej; rozbiórka komina; konstrukcja żelbetowa i odtworzenie muru oporowego; montaż balustrad ze stali nierdzewnej; montaż rynien i rur spustowych; montaż kratek wentylacyjnych. b) w ramach środków niekwalifikowalnych: montaż asekurantów na dachu.
Interne Kennung: 1801-ILZ.260.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331220 Installation von Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie jn.: 1. Prawo opcji I: Sufity podwieszane rastrowe aluminiowe na ruszcie metalowym; 2. Prawo opcji II: roboty budowlane: 2.1. Remont skrzynki złącza teletechnicznego, 2.2. Montaż daszków szklanych, 2.3. Montaż płotków z rur stalowych, 2.4. Demontaż, renowacja i montaż drabin i włazów stalowych; 3. Prawo opcji III: Wykończenia, tynki, malowanie: 3.1. Dostawa i montaż parapetów wewnętrznych, 3.2. Wykonanie wyprawy elewacyjnej wejścia głównego, 3.3. Wykonanie wyprawy elewacyjnej schodów; 4. Prawo opcji IV: Gruntowanie, tynkowanie i malowanie ścian i sufitów; 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji według następujących zasad: 1) prawo opcji przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia z zakresu gwarantowanego o zakres wskazany w OPZ, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ; 2) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 12 miesięcy od zawarcia umowy; 3) termin realizacji prawa opcji upływa wraz z terminem realizacji umowy w zakresie gwarantowanym; 4) uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 5) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy; 6) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji; 7) uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie; 8) wszystkie wymagania dotyczące zamówienia z zakresu gwarantowanego dotyczą także zamówienia w ramach prawa opcji.