See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Compacte elektrische rupskraan
Beschreibung: Voor het uitvoeren van het onderhoudswerk is Waterschap Hunze en Aa’s op zoek naar een specifieke onderhoudsmachine welke geheel voldoet aan de eisen voor het specialistische waterschapswerk. Om deze werkzaamheden uit te voeren is het waterschap op zoek naar een smalle, compacte elektrische rupskraan met een basisgewicht van ca. 9 ton. In verband met duurzaamheid moet de machine elektrisch zijn aangedreven, waarbij: • de accu’s door de machine zelf kunnen worden gewisseld. • de accu’s een capaciteit moeten hebben om minimaal 2 dagen, ca. 16 uur, achtereen te kunnen werken. • de accu’s veilig en milieuvriendelijk zijn. (LFP zonder cobalt) • de machine via de rijmotoren regenereren tijdens het schranken De machine wordt ingezet voor onderhoudswerkzaamheden aan watergangen, waarbij op smalle onderhoudspaden wordt gereden. Hierdoor mag de spoorbreedte van de machine niet breder zijn dan 160 cm. Dit moet worden behaald met rubberen rupsen van 450 mm breed. Verder mag de bovenbouw van de machine, als deze in de lengterichting van de onderwagen staat, tenminste aan één zijde niet buiten de rupsen uitsteken. Het overgrootste deel van de werkzaamheden bestaat uit het maaikorven van watergangen met een korf van 500 cm breed. Het bereik van de machine, inclusief maaikorf, dient minimaal 830 cm zijn, gemeten vanuit hart draaikrans. Het vrijgekomen maaisel dient zowel tegen de rupsen, dan wel in lengterichting op het onderhoudspad kunnen worden gelost. Doordat er ook langs percelen met een afrastering wordt gewerkt, moet het contragewicht minimaal 120 cm boven het maaiveld uit steken. Het contragewicht moet zo instelbaar zijn dat deze automatisch met de giekbeweging mee loopt, zodat ten alle tijden voor een stabiele situatie wordt gezorgd. Een zeer laag zwaartepunt is in verband met de stabiliteit erg belangrijk. Dit wordt verkregen doordat de accu’s in de onderwagen zijn geplaatst. Voor een soepele bediening van de machine dienen de cilinders (hef, knik en bak) uitgerust zijn met actieve demping. Verder dient de verlenggiek automatisch met de lepelsteel mee te bewegen en dient de bakzwenk automatisch ingesteld te kunnen worden. De kraan wordt ook ingezet voor het korven van ecologische verbindingszones. Bij het ecologische maaien is het van belang dat de vegetatie 5 cm boven de bodem wordt afgemaaid. Derhalve is het van belang dat de juist maaihoogte ingesteld kan worden en de machine deze automatisch handhaaft. Het heeft een belangrijke meerwaarde als de machine de mogelijkheid heeft tijdens het maaien van de watergang de afmetingen van deze watergang automatisch vastlegt. Zodat deze gegevens gecontroleerd kunnen worden met de afmetingen zoals is vastgesteld in de legger. Verder is het van belang dat de rij- zijde en de zijde waar het maaisel wordt gedeponeerd automatisch wordt vastgelegd. Voor het transport, op een dieplader, over de openbare weg is het van belang dat de giek, compleet met maaikorf, compact ingeklapt kan worden en dat daarbij het geheel voldoet aan de huidige wet en regelgeving. Eigen onderzoek door medewerkers van waterschap Hunze en Aa’s wijst uit dat er slechts één type compacte elektrische rupskraan leverbaar is dat aan bovenstaande eisen voldoet, namelijk Hooby LC90 E-tronic. Deze machine wordt in Nederland uitsluitend geleverd door Hobelmann-Halle B.V.. De nieuwprijs van de machine is ongeveer … Om dit onderzoek te ondersteunen, willen we graag vrijwillige transparantie toepassen, om er zeker van te zijn dat er geen gelijkwaardige alternatieven zijn. Als deze transparantie niet uitwijst dat er gelijkwaardige alternatieven zijn, willen we de machine graag aanschaffen bij bovengenoemde leverancier.
Interne Kennung: Z55968
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43200000 Erdbewegungs- und Erdaushubmaschinen sowie zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Onderhoud aan geleverde machine