618938-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Elektrofahrzeuge – Contract de furnizare de autoturisme cu propulsie electrică (5 și 8 locuri) în cadrul proiectului MF 2026-1 RO 0-011 ,,Reînnoirea parcului de autovehicule al Serviciului de Protecție și Pază prin achiziția de autovehicule cu emisii zero și instalarea infrastructurii de reîncarcare aferente” prin Fondul pentru modernizare
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de furnizare de autoturisme cu propulsie electrică (5 și 8 locuri) în cadrul proiectului MF 2026-1 RO 0-011 ,,Reînnoirea parcului de autovehicule al Serviciului de Protecție și Pază prin achiziția de autovehicule cu emisii zero și instalarea infrastructurii de reîncarcare aferente” prin Fondul pentru modernizare
Beschreibung: Achizitia presupune cumpărarea de autovehicule electrice în cadrul proiectului MF 2026-1 RO 0-011 ,,Reînnoirea parcului de autovehicule al Serviciului de Protecție și Pază prin achiziția de autovehicule cu emisii zero și instalarea infrastructurii de reîncarcare aferente” prin Fondul pentru modernizare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor = 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar solicitarilor de clarificari in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4283635/2/22042026
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autoturisme cu propulsie electrică cu 5 locuri
Beschreibung: Autoturisme cu propulsie electrică cu 5 locuri - 36 cpl. Achiziția se desfășoară în cadrul proiectului MF 2026-1 RO 0-011 „Reînnoirea parcului de autovehicule al Serviciului de Protecție și Pază prin achiziția de autovehicule cu emisii zero și instalarea infrastructurii de reîncărcare aferente” finanțat din Fondul pentru modernizare în baza contractului de finanțare nr. 14/2026 încheiat între Serviciul de Protecție și Pază și Ministerul Transporturilor și Infrastructurii.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Autoturisme cu propulsie electrică cu 8 locuri
Beschreibung: Autoturisme cu propulsie electrică cu 8 locuri - 4 cpl. Achiziția se desfășoară în cadrul proiectului MF 2026-1 RO 0-011 „Reînnoirea parcului de autovehicule al Serviciului de Protecție și Pază prin achiziția de autovehicule cu emisii zero și instalarea infrastructurii de reîncărcare aferente” finanțat din Fondul pentru modernizare în baza contractului de finanțare nr. 14/2026 încheiat între Serviciul de Protecție și Pază și Ministerul Transporturilor și Infrastructurii.
Interne Kennung: 2