See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Profylaksebekendtgørelse vedr. anskaffelse af forpladstjeneste hos Naviair til CPH
Beschreibung: Der er tale om en blandet kontrakt, såfremt forpladstjenester og flyvekontroltjenester samles i én kontrakt. Ydelsen flyvekontroltjenester er ikke udbudspligtig, da Naviair har fået tildelt en eneret til at udføre disse for CPH. Levering af forpladstjeneste er en selvstændig ydelse, men kan ikke adskilles fra Naviairs øvrige ansvarsområde.
Interne Kennung: 200409677
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63731000 Betrieb von Flughäfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63732000 Luftverkehrskontrolle
5. Los
Los: LOT-0000