618941-2026 - Ergebnis
Polen – Straßenarbeiten – Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 450 na odcinku Mirków – Wieruszów
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 450 na odcinku Mirków – Wieruszów
Beschreibung1. Zakres robót budowlanych przewidzianych do realizacji w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 450 obejmuje: • rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 450 na odcinku od km 58+773 do km 62+552, • rozbudowę i przebudowę skrzyżowań drogi wojewódzkiej Nr 450 z drogami publicznymi innych kategorii, • rozbudowę i przebudowę odcinków dróg innych kategorii, • rozbiórkę i budowę chodników, • budowę ścieżki pieszo – rowerowej, • budowę zatoki postojowej, • rozbiórkę i budowę zjazdów wraz z rowami krytymi, • rozbiórkę i przebudowę rowów drogowych, • rozbiórkę i budowę przepustu pod drogą wojewódzką, • rozbiórkę i budowę kanalizacji deszczowej, • rozbiórkę i budowę oświetlenia ulicznego, • przebudowę istniejącej infrastruktury (sieć elektroenergetyczna, telekomunikacyjna, wodociągowa, kanalizacja sanitarna, gazowa) w ramach usunięcia kolizji, • budowę odcinka kanału technologicznego, • rozbiórkę istniejącego budynku, • nasadzenia drzew i krzewów, • oznakowanie poziome i pionowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa (projekty: budowlane, wykonawcze i techniczne, przedmiary) oraz STWiORB-y zgodnie z art. 103 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. 2. Przy realizacji zadania objętego niniejszym zamówieniem należy zastosować środki służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 3. Stosownie do uregulowań art.121 Pzp Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań dotyczących: wykonania warstw bitumicznych konstrukcji jezdni (warstwa podbudowy zasadniczej oraz warstwy wiążącej i ścieralnej). Wymóg ten nie dotyczy produkcji i transportu mieszanki mineralno – bitumicznej. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, zgodnego z przedmiotem zamówienia podstawowego, do wysokości 16 242 559,68 zł netto. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 6. Zamawiający zaleca przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Vorherige Bekanntmachung440485-2026
Interne KennungDZ.2610.11.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Na podstawie art. 95 Pzp Zamawiający wymaga, aby Wykonawca/ Podwykonawca zatrudniał na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące czynności w trakcie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy. tj. zatrudniał na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące czynności związane z realizacją zamówienia, w szczególności: • rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 450 na odcinku od km 58+773 do km 62+552, • rozbudowę i przebudowę skrzyżowań drogi wojewódzkiej Nr 450 z drogami publicznymi innych kategorii, • rozbudowę i przebudowę odcinków dróg innych kategorii, • rozbiórkę i budowę chodników, • budowę ścieżki pieszo – rowerowej, • budowę zatoki postojowej, • rozbiórkę i budowę zjazdów wraz z rowami krytymi, • rozbiórkę i przebudowę rowów drogowych, • rozbiórkę i budowę przepustu pod drogą wojewódzką, • rozbiórkę i budowę kanalizacji deszczowej, • rozbiórkę i budowę oświetlenia ulicznego, • przebudowę istniejącej infrastruktury (sieć elektroenergetyczna, telekomunikacyjna, wodociągowa, kanalizacja sanitarna, gazowa) w ramach usunięcia kolizji, • budowę odcinka kanału technologicznego, • rozbiórkę istniejącego budynku, • nasadzenia drzew i krzewów, • oznakowanie poziome i pionowe, za wyjątkiem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie oraz osób wykonujących czynności związane z wykonywaniem prac geodezyjnych, w tym opracowań z zakresu ochrony środowiska, prac pomiarowych w zakresie sieci i urządzeń teletechnicznych, energetycznych i oświetlenia. 3. Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej https://platforma.eb2b.com.pl (dalej: Platforma”) spełniającej wymagania opisane w art. 64 ustawy. Link do postępowania: https://zdwlodz.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/510699. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 5.Limit finansowy na rok 2026 – 13 000 000,00 zł (kwota obejmuje ewentualną zaliczkę) na rok 2027 – 14 400 000,00 zł na rok 2028 – 11 357 990,00 zł na rok 2029 - pozostałe środki. 6. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia. 7. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy o zamówienie zobowiązani są do złożenia umowy regulującej ich współpracę w związku z realizacja zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do SWZ. 9. Przewiduje się zmiany umowy opisane w par. 19 wzoru umowy. 10. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 05.10.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
LosLOT-0001