618952-2026 - Ergebnis
Finnland – Büromöbel – Toimistokalusteet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Toimistokalusteet
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy hankkii erilaisia toimistokalusteita omaan sekä omistaja-asiakkaidensa käyttöön. Varsinainen sopimuskausi on yksi (1) vuosi, 5.9.2026-4.9.2027. Kanta-Hämeen hyvinvointialueen osalta sopimus otetaan käyttöön 1.1.2027. Varsinaisen sopimuskauden jälkeen sopimusta voidaan jatkaa toistaiseksi voimassa olevalla optiokaudella. Hankinta kilpailutetaan uudelleen viimeistään noin neljän vuoden kuluttua sopimuksen alkamisesta. Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialue (3221323-8) on mukana tässä sopimuksessa vain tarjouspyynnöllä edellytettyjen työtilamoduulien osalta. Puitejärjestelyyn valitaan enintään kuusi (6) sopimuskumppania. Tilaaja ei sitoudu mihinkään hankintamääriin vaan tilaukset tehdään tilaajan tarpeiden mukaan. Hankinnan ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo koko sopimuskaudella optio mukaan lukien on noin 12 000 000 e.
Interne Kennung: 590003
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
5. Los
Los: LOT-0000