See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Grójec w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem planowanych zamówień są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Grójec w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r. Zamawiający przewiduje udzielanie części zamówień w trybie przetargu nieograniczonego oraz części zamówień w ramach dynamicznego systemu zakupów. Niniejsze wstępne ogłoszenie informacyjne służy skróceniu terminu składania ofert w odniesieniu do zamówień planowanych do udzielenia w trybie przetargu nieograniczonego. Zakres przewidziany do udzielania w ramach dynamicznego systemu zakupów będzie objęty odrębną procedurą prowadzoną zgodnie z art. 316–324 ustawy Prawo zamówień publicznych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tryb postępowania: przetarg nieograniczony Podstawa prawna – art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwo Rytomoczydła
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Grójec w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet II - Leśnictwo Modrzewina
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet III - Leśnictwo Michałów
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Wilczoruda
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet V - Leśnictwo Mogielnica
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet VI - Leśnictwo Borowina
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet VII - Leśnictwo Borowiec
Interne Kennung: Pakiet VII
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet VIII - Leśnictwo Sekuły, Radziejowice, Szkółka Leśna
Interne Kennung: Pakiet VIII
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet IX - Leśnictwo Osuchów
Interne Kennung: Pakiet IX
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet X - Leśnictwo Chojnata
Interne Kennung: Pakiet X
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet XI - Leśnictwo Głuchów
Interne Kennung: Pakiet XI