2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych i kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych i kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów. Część 1 zamówienia - Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych, wskazanych w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania w trybie ekonomicznym i pilnym przesyłek listowych nierejestrowanych, rejestrowanych oraz paczek pocztowych, których nadanie nie jest konieczne u operatora wyznaczonego oraz zwracania tych przesyłek do Zamawiającego po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy. Świadczenie usług pocztowych będzie realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa wraz z usługą odbioru przesyłek od Zamawiającego i miejskich jednostek organizacyjnych. Część 2 zamówienia - Świadczenie usług kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych wskazanych w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz ich ewentualnych zwrotów, które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa wraz z usługą odbioru przesyłek od Zamawiającego i miejskich jednostek organizacyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 1a, 1b do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia odpowiednio dla danej części zamówienia) oraz we wzorach umowy Załącznik nr 7a, 7b do SWZ (Wzór umowy – odpowiednio dla danej części zamówienia). Zamówienie zostało podzielone na dwie ww. części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 744350-2025
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.133.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Obowiązująca umowa na świadczenie usług pocztowych i kurierskich, których nadanie nie jest konieczne u operatora wyznaczonego wygasa w dniu 31 grudnia 2025 r. W związku z wydłużonym czasem przygotowania dokumentacji do ww. postępowania wynikającym z posiadania niewystarczających środków finansowych zarezerwowanych w budżecie UMŁ i miejskich jednostek organizacyjnych, nie było możliwe wcześniejsze przekazanie dokumentacji przetargowej do WZP. Jednocześnie mając na względzie doświadczenia poprzednich postepowań, między innymi unieważnienie w dniu 24 stycznia 2025 r. analogicznego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (DOM-WZP-II.271.78.2024) oraz konieczność zapewnienia ciągłości działania Urzędu Miasta Łodzi i dwudziestu miejskich jednostek organizacyjnych, które codziennie wysyłają korespondencje do mieszkańców Łodzi i innych interesantów, uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku. Specyfika przedmiotu zamówienia (wysyłka listów) przemawia za koniecznością zapewnienia ciągłego świadczenia tego typu usług, ponieważ przemawia za tym interes publiczny.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste, 64122000 Interne Bürobotendienste, 64120000 Kurierdienste, 64110000 Postdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia
Beschreibung: Część 1 zamówienia - Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych, wskazanych w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania w trybie ekonomicznym i pilnym przesyłek listowych nierejestrowanych, rejestrowanych oraz paczek pocztowych, których nadanie nie jest konieczne u operatora wyznaczonego oraz zwracania tych przesyłek do Zamawiającego po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy. Świadczenie usług pocztowych będzie realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa wraz z usługą odbioru przesyłek od Zamawiającego i miejskich jednostek organizacyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 1a do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz we wzorze umowy Załącznik nr 7a do SWZ.
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.133.2025 - 1 część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: dla części 1 zamówienia: Zamawiający przewiduje także możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w wysokości dodatkowych 50% całkowitej wartości przedmiotu zamówienia w przypadku zwiększenia potrzeb Urzędu Miasta Łodzi lub miejskich jednostek organizacyjnych wymienionych w załączniku nr 1 do niniejszej umowy w zakresie przedmiotu umowy. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia
Beschreibung: Część 2 zamówienia - Świadczenie usług kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych wskazanych w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz ich ewentualnych zwrotów, które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa wraz z usługą odbioru przesyłek od Zamawiającego i miejskich jednostek organizacyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 7b do SWZ.
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.133.2025 - 2 część
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64120000 Kurierdienste, 64110000 Postdienste
Beschreibung der Optionen: dla części 2 zamówienia: Zamawiający przewiduje także możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w wysokości dodatkowych 50% całkowitej wartości przedmiotu zamówienia w przypadku zwiększenia potrzeb Urzędu Miasta Łodzi lub miejskich jednostek organizacyjnych wymienionych w załączniku nr 1 do niniejszej umowy w zakresie przedmiotu umowy. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji.