61908-2025 - Planung
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki.
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z ternu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki. Odbieranie wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Łambinowice oraz ich transport od wszystkich właścicieli nieruchomości (zamieszkałych mieszkańców oraz niezamieszkałych – z obiektów niezamieszkałych) - w okresie zamówienia i przekazanie odebranych odpadów do zagospodarowania w wybranej przez Wykonawcę instalacji do przetwarzania odpadów(dawniej RIPOK) i wskazaną w ofercie. W zakres zamówienia wchodzi również zaopatrzenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki i worki oraz odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Łambinowice.
Interne Kennung: ZP.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki.”
Beschreibung: Odbieranie wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Łambinowice oraz ich transport od wszystkich właścicieli nieruchomości (zamieszkałych mieszkańców oraz niezamieszkałych – z obiektów niezamieszkałych) - w okresie zamówienia i przekazanie odebranych odpadów do zagospodarowania w wybranej przez Wykonawcę instalacji do przetwarzania odpadów(dawniej RIPOK) i wskazaną w ofercie. W zakres zamówienia wchodzi również zaopatrzenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki i worki oraz odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Łambinowice. Okres: 24 miesiące od 1 czerwca 2025roku do 31 maja 2027r. Powierzchnia gminy wynosi 123,62 km2. Gminę Łambinowice zamieszkuje obecnie 6 722 mieszkańców (stan ilości osób zameldowanych na dzień 21.01.2025r.) oraz funkcjonuje 300 podmiotów gospodarczych (stan na dzień 21.01.2025r.) Profil gospodarki w gminie jest typowo wiejski. Na terenie gminy brak większych podmiotów gospodarczych. Odbieranie odpadów obejmuje odbieranie odpadów z: ok. 1600 nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – nie więcej jednak niż 1630. od ok. 1000 osób zamieszkujących w zabudowie wielorodzinnej (8 wspólnot mieszkaniowych plus Spółdzielnia Mieszkaniowa) - nie większej liczby jednak niż 1 100 osób. Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów bez opcji: Zakres przedmiotu zamówienia wchodzi odbieranie bezpośrednio z nieruchomości odpadów komunalnych w następujących ilościach – równe iloczynowi ilości Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów poszczególnych rodzajów odpadów i cen jednostkowych brutto za 1 Mg odpadów według miesięcznej kwoty zgodnej z odbiorem odpadów z terenu Gminy Łambinowice: 1. Odpady zmieszane – 3 600 Mg - nie więcej jednak niż 3 800 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: a) metali, tworzyw sztucznych oraz opakowań wielomateriałowych – tj. Metale i tworzywa sztuczne – obejmujące odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 650 Mg; b)szkło(bezbarwne i kolorowe) – w tym opakowania ze szkła bezbarwnego i kolorowego (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 350 Mg; c)papier -w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych) – nie więcej niż: 220 Mg; d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 850 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 250 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – nie więcej niż: 40,00Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – nie więcej niż: 12 Mg Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów z opcją: 1. Odpady zmieszane – 1000 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– 300 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- 100 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – 15 Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych - 4 Mg
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice objęta prawem opcji: dodatkowo 1419 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.