619184-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen – Kerékpárforgalmi létesítmények tervezése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kerékpárforgalmi létesítmények tervezése
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00002 Kerékpárosbarát fejlesztések a déli városrészen című projekt keretében valósul meg a Szombathely, Rumi út Pásztor utca és Szőlősi vasúti kereszteződés közötti szakaszán kerékpárforgalmi létesítmény kialakítása és a Szombathely, Rumi Külső út Sport tér és Bogát fasor kozötti szakaszán gyalogos és kerékpárforgalmi létesítmény kialakítása. Különböző kerékpárforgalmi létesítmény típusok kerülnek kialakításra a helyszíni adottságok miatt. A beruházásokhoz Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint ajánlatkérő engedélyezési terveket, továbbá kiviteli terveket kíván beszerezni.
Interne Kennung: EKR001292242026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1-2. rész: Ár értékelési szempont esetében a fordított arányosítás, szakemberek (többlet)tapasztalata értékelési szempont esetében egyenes arányosítás, újrahasznosított papírra történő nyomtatás vállalása: pontkiosztás. Részletek a KD-ban!
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rumi út Pásztor utca és Szőlősi vasút között
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00002 Kerékpárosbarát fejlesztések a déli városrészen című projekt keretében valósul meg a Szombathely, Rumi út Pásztor utca és Szőlősi vasúti kereszteződés közötti szakaszán kerékpárforgalmi létesítmény kialakítása, melynek tervezési feladatai képezik az eljárás tárgyát. Az érintett ingatlanok a  9700 Szombathely, Rumi út, kivett helyi közút 11038/6, 11038/7, 11038/3, 11318/2, 11151/3 hrsz.  9700 Szombathely, Pásztor utca, kivett helyi közút 11155 hrsz. Különböző kerékpárforgalmi létesítmény típusok kerülnek kialakításra a helyszíni adottságok miatt. A fejlesztés során megvalósuló kerékpáros forgalmi létesítmény hossza összesen: 2390 fm. Az 1. szakaszon, a Szőlősi vasúti megállóhely és a Rumi út 133. között a szelvényezés szerinti jobb/bal oldalon kétoldali kerékpársáv kerül kialakításra 2x950 fm hosszban, aszfaltvágással, szükség szerint padka készítéssel és zárt rendszerű csapadék vízelvezetéssel, aszfaltozási munkákkal. A 2. szakaszon a Rumi út 133. és a Pásztor utcai kereszteződés között a szelvényezés szerinti bal oldalon az úttal párhuzamosan a meglévő járda átalakításával és szélesítésével egy egyesített gyalogos és kerékpárosút kerül kialakításra 190 fm hosszban. A 3. szakaszon a Pásztor utca OMV kút mögötti szakaszán egy egyoldali kerékpársáv kerül felfestésre 85 fm hosszban. A Rumi út 133 és a Rumi út 162. között a szelvényezés szerinti jobb oldalon egy egyoldali kerékpársáv kerül felfestésre 215 méter hosszban. A részajánlati kör műszaki tartalmát részletesen a mellékelt tervezési programok ismertetik. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között:  közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése,  a teljes körű engedélyezési és kiviteli tervek elkészítése, mely tartalmaz közlekedésépítési, köz- és térvilágítási, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel,,  rehabilitációs szakmérnöki feladatok ellátása,  tervezői művezetés biztosítása (legfeljebb 6 alkalom),  létesítmény követési feladatok ellátásának biztosítása.  A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait.  Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni.  Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése.  Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása úgy a tervezési, mint a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig.  Az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva.  Teljeskörű kivitelezési tervdokumentáció készítése (útépítési, táj- és kertépítési, villamos terv, közmű terv, esetleges szükséges további szakági tervek).  Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért.  Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR001292242026/1
Los: LOT-0002
Titel: Rumi Külső út Sport tér és Bogát fasor között
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00002 Kerékpárosbarát fejlesztések a déli városrészencímű projekt keretén belül valósul meg a Szombathely, Rumi Külső út Sport tér és Bogát fasor közötti szakaszán gyalogos és kerékpárforgalmi létesítmény kialakítása, melynek tervezési feladatai képezik az eljárás tárgyát. Az érintett ingatlanok 9700 Szombathely, Rumi Külső út, hrsz: 11996, 12077/1, 12078, 12045/2, 12046/2, 12047/2, 12048/2, 12049/2, 12050/2, 12051/2, 12052/2, 12053/2, 12054/4, 12055/2, 12056/2, 12057/2, 12058/2, 12059, 12060/2, 12061/2, 12062/2, 12063/2, 12064/2, 12066/2, 0339/7, 0348/2, 0353/5, 0355/2, 0355/3, 0355/4, 0355/5, 0355/6, 0355/7, 0355/8, 0355/9, 0355/10, 0355/13, 0355/14, 0355/15, 0355/16, 0355/17 A Szombathely-Szőlős vasútállomás és a Sport tér közötti szakaszon meglévő gyalog-, és kerékpárút húzódik, illetve a Bogát fasortól kifelé a 87. számú főútig is van meglévő kerékpárút. A két szakasz közötti gyalogos és kerékpáros útvonal kiépítése valósul meg elválasztott gyalog- és kerékpárút létesítésével. A Sport tértől a Rumi külső út 27. irányába még együtt fut a tervezett gyalog és kerékpárút a közút északi, házak felőli oldalán. A Rumi külső út 27. házszámtól az út északi (a lakóházak felőli) oldalán gyalogút létesül, amely a meglévő, betonlapos járda helyén, nyomvonalán, a Sport tértől a Bogát fasorig kerül kiépítésre. A gyalogút a Bogát fasor 8. számú, 12066/1 hrsz-ú ingatlannál befordul a Bogát fasor felé, kb. 2 m hosszan, ahol csatlakozik a TURA-Terv Mérnökiroda Kft., valamint FŐMTERV és SPECIALTERV által készített tervek alapján megvalósuló M86 Körmend - Szombathely-Zanat közötti szakaszra vonatkozó Bogát fasor gyalog- és kerékpárúthoz. A gyalogút 1,5 m hasznos szélességben, padkával, mellé nyílt csapadékvíz elvezető árokkal, kerti szegéllyel és 6 cm aszfaltozással készül. A Rumi Külső út déli, szántóföldek felőli oldalán egyoldali, kétirányú kerékpárút kerül kialakításra. A kerékpárút déli oldalra történő átvezetésének biztosítása szükséges a Sport téren a két villanyoszlop közötti területen, majd a déli oldalon a Bogát fasornál pedig becsatlakozik, az egyoldali, kétirányú kerékpáros/gyalogosút a Táplánszentkereszt felé tartó kerékpárútvonalra. A TURA-Terv Mérnökiroda Kft., valamint FŐMTERV és SPECIALTERV által készített tervek szerint megvalósuló M86 Körmend - Szombathely-Zanat közötti szakasz Bogát fasor gyalog- és kerékpárúttal kell összekötni. A kerékpárút 2,55 m szélességben, mellette 0,5-0,5 m széles padka kialakításával, nyílt csapadékvíz elvezető árokkal, 4 cm kötőréteg, 3 cm kopóréteg aszfaltozással készül. A tervezett nyomvonalban egy szennyvíz tisztítóakna található, melynek szintbehelyezése, járhatóvá tétele szintén tervezési feladat. A kerékpárút mellett közvilágítás kiépítése is tervezett. Fejlesztéssel érintett útszakasz hossza: 800 m, azaz 800 fm kerékpárút, mellette párhuzamosan 800 fm-en közvilágítás és 800 fm gyalogút, azaz mindösszesen 1600 m új út létesül. A kerékpárforgalmi létesítménytípusok a műszaki tervdokumentáció készítésekor kerülnek véglegesítésre figyelembe véve a Felhívás vonatkozó elvárásait és az e-UT 03.04.13:2019 „Kerékpározható közutak tervezése” c. Útügyi Műszaki Előírás 3. A létesítmények típusának kiválasztása fejezetének előírásait. A részajánlati kör műszaki tartalmát részletesen a mellékelt tervezési programok ismertetik. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között:  közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése,  a teljes körű engedélyezési és kiviteli tervek elkészítése, mely tartalmaz közlekedésépítési, köz- és térvilágítási, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel,,  rehabilitációs szakmérnöki feladatok ellátása,  tervezői művezetés biztosítása(legfeljebb 6 alkalom),  létesítmény követési feladatok ellátásának biztosítása.  A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait.  Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni.  Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése.  Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása úgy a tervezési, mint a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig.  Az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva.  Teljeskörű kivitelezési tervdokumentáció készítése (útépítési, táj- és kertépítési, villamos terv, közmű terv, esetleges szükséges további szakági tervek).  Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR001292242026/2