2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa do laboratorium GIOŚ mikroskopów odwróconych z wyposażeniem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 13 sztuk mikroskopów odwróconych wraz z wyposażeniem do laboratoriów GIOŚ. Przedmiot zamówienia jest zakup i dostawa 13 sztuk mikroskopów odwróconych wraz z wyposażeniem do laboratoriów GIOŚ. Przedmiot zamówienia obejmuje transport 13 szt. Urządzeń do miejsc wskazanych przez Zamawiającego, ich rozładunek, wniesienie i instalację (montaż i podłączenie zgodnie z zaleceniami producenta, uruchomienie i przeprowadzenie demonstracji poprawności działania Urządzeń w zakresie zgodnym z ich funkcjonalnością i przeznaczeniem) oraz szkolenie personelu Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ z obsługi bieżącej Urządzeń, zasad konserwacji i podstawowych czynności serwisowych zgodnie z instrukcją producenta. Poprzez „Urządzenie” rozumie się zestaw składający się z: • mikroskopu odwróconego (Tabela nr 2 poz. I – X), • oprogramowania do rejestracji i analizy obrazu (aplikacji), • elementów dodatkowych, • zestawu komputerowego z oprogramowaniem - komputer sterujący do obsługi Urządzenia wraz z 2 monitorami i urządzeniami peryferyjnymi (mysz i klawiatura) oraz zabezpieczeniem UPS, Podstawowym celem zamówienia jest zapewnienie realizacji zadań laboratoriów GIOŚ w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w zakresie wód. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia - Tabela zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 2. W ramach niniejszego zamówienia postępowanie nie zostało podzielone na dalsze części. 3. Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części ze względu na jego jednorodny charakter oraz funkcjonalną integralność zamawianych elementów zestawu. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa mikroskopów odwróconych wraz z wyposażeniem, które tworzy spójną funkcjonalną całość. Podział zamówienia na części skutkowałby brakiem możliwości wykorzystania dostarczonych elementów zestawu do zamierzonych celów. Dodatkowo mogłoby prowadzić do zwiększenia kosztów realizacji oraz wydłużenia czasu realizacji zamówienia. W związku z powyższym zamówienie stanowi jedna niepodzielna całość zarówno pod względem funkcjonalnym jak i organizacyjnym, co uzasadnia odstąpienie od jego podziału na części.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.75.2026.MRJBS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 13 sztuk mikroskopów odwróconych wraz z wyposażeniem do laboratoriów GIOŚ. Przedmiot zamówienia obejmuje transport 13 szt. Urządzeń do miejsc wskazanych przez Zamawiającego, ich rozładunek, wniesienie i instalację (montaż i podłączenie zgodnie z zaleceniami producenta, uruchomienie i przeprowadzenie demonstracji poprawności działania Urządzeń w zakresie zgodnym z ich funkcjonalnością i przeznaczeniem) oraz szkolenie personelu Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ z obsługi bieżącej Urządzeń, zasad konserwacji i podstawowych czynności serwisowych zgodnie z instrukcją producenta. Poprzez „Urządzenie” rozumie się zestaw składający się z: • mikroskopu odwróconego (Tabela nr 2 poz. I – X), • oprogramowania do rejestracji i analizy obrazu (aplikacji), • elementów dodatkowych, • zestawu komputerowego z oprogramowaniem - komputer sterujący do obsługi Urządzenia wraz z 2 monitorami i urządzeniami peryferyjnymi (mysz i klawiatura) oraz zabezpieczeniem UPS, Podstawowym celem zamówienia jest zapewnienie realizacji zadań laboratoriów GIOŚ w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w zakresie wód. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia - Tabela zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DAG-WZP.26.1.75.2026.MRJBS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38510000 Microscopes
5. Lot
Lot: LOT-0001