See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT privind DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE COLECTARE SEPARATĂ ŞI TRANSPORT SEPARAT AL DEŞEURILOR MENAJERE ŞI AL DEŞEURILOR SIMILARE provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE AL JUDEȚULUI MUREȘ - ZONA 6 – BĂLĂUȘERI
Beschreibung: Obiectul contractului vizează: delegarea gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, componente ale Serviciului de Salubrizare al județului Mureș - Zona 6 - Bălăușeri.
Interne Kennung: 5//24219033/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Activitățile specifice ale Contractului sunt: (i) Servicii cu caracter permanent a) Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reciclabile din deșeurile municipale; b) Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reziduale și a biodeșeurilor din deșeurile municipale, inclusiv a reziduurilor menajere și similare; (ii) Servicii de colectare obligatorii pentru implementare până la 1 ianuarie 2025 a) Colectarea separată și transport deșeurilor textile; b) Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor periculoase din deșeurile menajere; (iii) Servicii conexe serviciului de salubrizare cu grad redus de repetabilitate şi care se desfăşoară ocazional a) Gestionarea deșeurilor provenite din locuinţe, generate de activităţi de reamenajare şi reabilitare interioară şi/sau exterioară a acestora; b) Gestionarea deşeurilor voluminoase, inclusiv saltelele şi mobilă; c) Gestionarea deşeurilor provenite de la evenimentele publice; d) Gestionarea deşeurilor municipale abandonate; e) Gestionarea deşeurilor abandonate provenite de la lucrări de construcţii. Cantitatea estimată: 8.177 tone/an. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor19. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen