619347-2026 - Ergebnis
Polen – Dentalgeräte – Dostawa materiałów i narzędzi stomatologicznych dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa materiałów i narzędzi stomatologicznych dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa materiałów i narzędzi stomatologicznych dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251 2. Zamówienie zostało podzielone na 17 części wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz asortymentowo -cenowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Formularz asortymentowo - cenowy. 4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 33130000, 33131000, 33141800 5. Informacja o opcjach: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 korzysta z prawa opcji, w związku z czym precyzuje: • określenie rodzaju i maksymalnej wartości: zamówienie o dodatkowe 80% ilości produktów (wielkości świadczenia) przedstawionych w SWZ. W takim przypadku warunki realizacji pozostają bez zmian. • określenie okoliczności skorzystania z opcji: w związku z ewentualną koniecznością zakupu dodatkowych produktów wynikających z niemożności przewidzenia liczby planowanych zabiegów czy hospitalizowanych pacjentów. • powyższe nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części. 7. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego zagwarantowania spełnienia warunków jakościowych określonych w zezwoleniu na produkcję lub innych decyzjach ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia, w oparciu o które towar został dopuszczony do obrotu na terenie RP oraz przestrzegania terminów ważności na dostarczony towar. 8. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. rok 2024 poz. 1620 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrócenia się do wykonawców przed podpisaniem umowy o przedłożenie charakterystyk oferowanych towarów oraz dokumentów dopuszczających oferowany asortyment do obrotu i używania na terenie Polski. 10. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 99 ust. 5 Pzp, traktując postawione wymagania oraz parametry techniczne określające przedmiot zamówienia jako warunki minimalne. Użycie w opisie przedmiotu zamówienia nazw własnych należy odczytywać wraz z sformułowaniem „lub równoważne”. 11. Zamawiający, poprzez użycie nazw własnych poszczególnych producentów, określa jakość, standard, właściwości fizykochemiczne, właściwości eksploatacyjne i użytkowe, parametry techniczne m.in. kompatybilność z posiadanym sprzętem, jakie powinien spełniać zaoferowany produkt równoważny, przy czym kryterium stosowanym w celu oceny równoważności jest spełnienie co najmniej tych samych cech, parametrów technicznych, funkcjonalnych i innych na poziomie, co najmniej takim, jak opisane w SWZ. 12. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) i producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oferowanych produktów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne. W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych. 15. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 16. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 17. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm tych podwykonawców o ile są znane na tym etapie postępowania. 18. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 19. Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 20. Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę i sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung534816-2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33130000 Dentalgeräte
5. Los
LosLOT-0013
Titel13_Dostawa materiałów i narzędzi stomatologicznych
Beschreibung13_Wiertła na turbinę
LosLOT-0014
Titel14_Dostawa materiałów i narzędzi stomatologicznych
BeschreibungWiertła na kątnice