619360-2026 - Wettbewerb
Polen – Sanitätspacks – Zakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie oraz przeprowadzenie szkolenia użytkowników wyposażenia objętego zakresem zamówienia w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry techniczne oraz ilości określono w Ofercie Technicznej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 177 z późn. zm.) Zamawiający stosuje skrócony termin składania ofert. Zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikającej z okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć, a zachowanie terminów określonych dla postępowania prowadzonego w trybie podstawowym byłoby sprzeczne z interesem publicznym związanym z terminową realizacją projektu współfinansowanego ze środków zewnętrznych, Przedmiotowe zamówienie stanowi element projektu dotyczącego utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia, realizowanego przy udziale środków zewnętrznych na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej w dniu 3 grudnia 2025 roku. Projekt posiada ściśle określony harmonogram rzeczowo – finansowy oraz terminu kwalifikowalności wydatków, których dochowanie stanowi warunek prawidłowej realizacji projektu i rozliczenia otrzymanego dofinansowania. Realizacja niniejszego zamówienia pozostaje w bezpośrednim związku z prowadzoną równolegle inwestycją budowalną. Część wyposażenia objętego zamówieniem stanowi wyposażenie wbudowane, które zgodnie z dokumentacją projektową musi zostać dostarczone i zamontowane jeszcze przed odbiorem końcowym robot budowlanych. Pozostałe wyposażenie medyczne wymaga wykonania dostawy, montażu, uruchomienia oraz przeprowadzenia testów funkcjonalnych i odbiorów bezpośrednio po zakończeniu robot budowlanych i przygotowaniu pomieszczeń. Oznacza to, że realizacja zamówienia jest ściśle uzależniona od rzeczywistego przebiegu inwestycji budowlanej i nie może zostać dowolnie przesunięta bez wpływu na możliwość terminowego zakończenia całego projektu. Umowa z wykonawcą robót budowlanych przewiduje zakończenie inwestycji najpóźniej do dnia 22 stycznia 2027 roku, natomiast uruchomienie Oddziału Leczenia Jednego Dnia planowane jest w I kwartale 2027 roku, po wyposażeniu pomieszczeń oraz przeprowadzeniu wymaganych odbiorów i uruchomień urządzeń. W zaistniałych okolicznościach zachowanie podstawowego terminu składanie ofert spowodowałoby przesunięcie kolejnych terminów postępowania, w szczególności terminu zawarcia umowy z wykonawcą, rozpoczęcia realizacji dostaw oraz wykonania czynności montażowych i odbiorowych. W konsekwencji mogłoby dojść do zagrożenia terminowej realizacji harmonogramu projektu oraz powstania ryzyka utraty możliwości rozliczenia części wydatków kwalifikowalnych. Zamawiający wskazuje, ze potrzeba skrócenia terminu składania ofert nie wynika z braku należytego przygotowania postępowania ani ze zwłoki po stronie Zamawiającego. Jest ona konsekwencją konieczności zapewnienia ciągłości realizacji projektu inwestycyjnego, którego poszczególne etapy – roboty budowlane, dostawy wyposażenia, montaż, odbiory i uruchomienie oddziału – pozostają ze sobą funkcjonalnie powiązane i muszą zostać wykonane w krótkich odstępach czasu. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, a przedmiot zamówienia obejmuje dostawy specjalistycznego wyposażenia medycznego oferowanego przez podmiotu profesjonalnie działającej na rynku. Charakter zamówienia oraz stopień przygotowania dokumentacji umożliwiają wykonawcom sporządzenie ofert w skróconym terminie bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. Terminowa realizacja zamówienia umożliwi uruchomienie Oddziału Leczenia Jednego Dnia zgodnie z założeniami projektu, zwiększenie dostępności świadczeń zdrowotnych, rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów i badań oraz poprawę jakości opieki nad pacjentami.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia - część II
BeschreibungZakup dwóch zestawów narzędzi specjalistycznych do Sal Operacyjnych