2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową zastawki oraz przepustu na terenie leśnictwa Owcze Błota oraz zastawek na terenie leśnictw Szary Kierz i Komorze
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad inwestycją obejmującą realizację: 1. Część 1- Budowa urządzenia wodnego - zastawki wraz z przepustem na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Owcze Błota, Nadleśnictwo Lubichowo na części działki nr 125/3, obr. Osieczna gmina Osieczna wraz z rozbiórką istniejącej zastawki z przepustem, 2. Część 2- Budowa zastawki na rowie w rezerwacie „Siwe Bagno” na terenie leśnictwa Szary Kierz, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 50/1 w obr. Osówek gmina Osieczna, 3. Część 3- Budowa urządzenia wodnego - zastawki na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Komorze, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 216/1, obr. Kościelna Jania gmina Smętowo Graniczne. Każde zadanie (numer zadania) w ramach części zamówienia należy traktować indywidualnie i sporządzić dla niego oddzielną, kompletną ofertę na nadzór. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość części. Oferta złożona na daną część musi, jednakże obejmować cały zakres prac określony w SWZ dla tej części. Obowiązki wykonawcy: 1. do obowiązków Wykonawcy przed przystąpieniem do realizacji usług należy zapoznanie się z dokumentacją projektową, składającą się z: 1) Część 1- Budowa urządzenia wodnego - zastawki wraz z przepustem na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Owcze Błota, Nadleśnictwo Lubichowo na części działki nr 125/3, obr. Osieczna, gmina Osieczna wraz z rozbiórką istniejącej zastawki z przepustem, 2) Część 2- Budowa zastawki na rowie w rezerwacie „Siwe Bagno” na terenie leśnictwa Szary Kierz, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 50/1 w obr. Osówek, gmina Osieczna, 3) Część 3- Budowa urządzenia wodnego - zastawki na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Komorze, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 216/1, obr. Kościelna Jania, gmina Smętowo Graniczne. Załącznik nr 2 do SWZ, 2. Do obowiązków Wykonawcy na etapie realizacji usług należy: a) uczestnictwo w przekazaniu terenu budowy dla Wykonawcy Robót Budowlanych; b) prowadzenie nadzoru nad prawidłowym przebiegiem robót budowlanych - pod względem technicznym, jakościowym, organizacyjnym, formalnym i terminowym, zgodnie z umową, która zostanie zawarta z Wykonawcą Robót Budowlanych oraz harmonogramem rzeczowo finansowym; częstotliwość pobytu na terenie budowy, długość poszczególnych pobytów oraz skład personelu Wykonawcy w trakcie każdego z pobytów powinny być dostosowane do realizacji robót, tak jak tego wymaga skuteczność nadzoru i mieć miejsce nie rzadziej niż raz na tydzień (w trakcie realizacji robót), c) współpraca z nadzorem autorskim oraz innymi wykonawcami pełniącymi jakiekolwiek czynności kontrolne lub nadzorcze związane z realizacją robót, np. monitoringu przyrodniczego, itp., d) kontrola prawidłowości prowadzenia dziennika budowy i dokonywanie w nim wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla właściwego przebiegu procesu budowlanego, e) kontrola i opiniowanie przedstawionych przez Wykonawcę Robót Budowlanych technologii robót, materiałów, harmonogramów oraz przedstawianie ich do zatwierdzenia Zamawiającemu, f) kontrola robót zanikających lub ulegających zakryciu, niezbędnych przeglądów międzyoperacyjnych, prób i sprawdzeń wynikających z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót lub wskazanych norm, g) sprawdzanie wymaganych atestów, aprobat i gwarancji na materiały i urządzenia, ujęte w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych, h) rozstrzyganie wątpliwości natury technicznej, powstałych w toku prowadzonych robót, a w razie potrzeby zaciąganie opinii autora projektu, z wyjątkiem spraw mających wpływ na zmianę kosztów budowy, i) informowanie na bieżąco o występujących trudnościach w realizacji budowy i odstępstwach od umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą Robót Budowlanych, j) uczestniczenie przy przeprowadzeniu wszystkich prób, pomiarów i sprawdzeń, udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji przedmiotowej inwestycji, k) sprawdzenie kompletności dokumentów odbiorowych przygotowanych przez Wykonawcę Robót Budowanych po zakończeniu robót, l) uczestnictwo w komisji odbioru końcowego inwestycji, m) udział w ewentualnych kontrolach państwowego nadzoru budowlanego lub innych upoważnionych organów, n) prowadzenie rozliczeń ilościowych i wartościowych budowy. 3. Do obowiązków Wykonawcy po zakończeniu realizacji robót należy: a) uczestnictwo w przeglądach i komisjach odbiorów w okresie gwarancji i rękojmi, jakiego udzieli Zamawiającemu Wykonawca Robót Budowlanych, b) kontrola i potwierdzanie usunięcia wad. 3.8. Wykonawca będzie upoważniony do występowania w imieniu Zamawiającego wobec Wykonawcy Robót Budowlanych we wszystkich kwestiach związanych z wykonaniem robót budowlanych, o których mowa w pkt. 3.1., w tym do sprawowania kontroli zgodności ich realizacji z projektem budowlanym, pozwoleniem na budowę, obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej, a także z postanowieniami umowy, która zostanie zawarta z Wykonawcą Robót Budowlanych.
Vorherige Bekanntmachung: 440693-2026
Interne Kennung: ZG.270.39.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1- Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad inwestycją obejmującą realizację Budowa urządzenia wodnego - zastawki wraz z przepustem na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Owcze Błota, Nadleśnictwo Lubichowo na części działki nr 125/3, obr. Osieczna gmina Osieczna wraz z rozbiórką istniejącej zastawki z przepustem,
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa nadzoru inwestorskiego nad budową urządzenia wodnego - zastawki wraz z przepustem na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Owcze Błota, Nadleśnictwo Lubichowo na części działki nr 125/3, obr. Osieczna gmina Osieczna wraz z rozbiórką istniejącej zastawki z przepustem, Szczegółowy opis przedmiaru zamówienia zawiera załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia
Interne Kennung: Część 1
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Los: LOT-0002
Titel: Część 2- Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad inwestycją obejmującą realizację Budowa zastawki na rowie w rezerwacie „Siwe Bagno” na terenie leśnictwa Szary Kierz, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 50/1 w obr. Osówek gmina Osieczna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową zastawki na rowie w rezerwacie „Siwe Bagno” na terenie leśnictwa Szary Kierz, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 50/1 w obr. Osówek gmina Osieczna, Szczegółowy opis przedmiaru zamówienia zawiera załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3- Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad inwestycją obejmującą realizację Budowa urządzenia wodnego - zastawki na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Komorze, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 216/1, obr. Kościelna Jania gmina Smętowo Graniczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową urządzenia wodnego - zastawki na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Komorze, Nadleśnictwo Lubichowo, na części działki nr 216/1, obr. Kościelna Jania gmina Smętowo Graniczne Szczegółowy opis przedmiaru zamówienia zawiera załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia
Interne Kennung: Część 3