2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA ZBIOROWEGO ŻYWIENIA W M. BIAŁA PODLASKA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zbiorowego żywienia w m. Biała Podlaska polegającej na przygotowaniu, dowozie oraz dystrybucji posiłków w ramach żywienia systemem zleconym (catering) dla żołnierzy sił sojuszniczych, stacjonujących na terenie obiektów wojskowych w m. Biała Podlaska. 2. Wymogi, ilości oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy), które zostaną zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 4. Miejsce realizacji usługi: m. Biała Podlaska ul. Łomaska 92, 21500 Biała Podlaska.
Interne Kennung: U/81/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Konieczność przeprowadzenia postępowania w przedmiotowym trybie wynika z powierzenia Zamawiającemu zadania określonego w Zarządzeniu Nr Z-255 Szefa Inspektoratu Wsparcia SZ z dnia 02.09.2026 r. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie usług cateringowych niezbędnych do zabezpieczenia organizacji ćwiczeń międzynarodowych. Konieczność realizacji przedmiotowego zamówienia została zgłoszona przez przełożonych w terminie, który nie pozwalał na przeprowadzenie postępowania w terminie umożliwiającym zachowanie podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Późne przekazanie Zamawiającemu informacji o konieczności realizacji przedmiotowych usług wynikało z uwarunkowań organizacyjnych związanych z przygotowaniem ćwiczeń międzynarodowych oraz określeniem ostatecznych potrzeb w zakresie ich zabezpieczenia. Po otrzymaniu zadania niezwłocznie podjęto czynności zmierzające do wszczęcia postępowania. Jednocześnie termin realizacji zamówienia jest ściśle związany z ustalonym terminem ćwiczeń międzynarodowych i nie może zostać przesunięty bez negatywnego wpływu na ich prawidłową organizację i zabezpieczenie. W związku z powyższym zachodzi przesłanka, o której mowa w art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. pilna potrzeba udzielenia zamówienia, wynikająca z okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć, przy czym konieczność zachowania podstawowego terminu składania ofert uniemożliwiłaby terminową realizację zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości i prawidłowego zabezpieczenia ćwiczeń międzynarodowych, a zastosowanie art. 138 ust. 2 ustawy Pzp pozostaje adekwatne do zaistniałych okoliczności.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa zbiorowego żywienia w m. Biała Podlaska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zbiorowego żywienia w m. Biała Podlaska polegającej na przygotowaniu, dowozie oraz dystrybucji posiłków w ramach żywienia systemem zleconym (catering) dla żołnierzy sił sojuszniczych, stacjonujących na terenie obiektów wojskowych w m. Biała Podlaska. 2. Wymogi, ilości oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia), w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 4. Miejsce realizacji usługi: m. Biała Podlaska ul. Łomaska 92, 21-500 Biała Podlaska
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji – w zależności od potrzeb Zamawiającego – polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia maksymalnie do wysokości 200 % zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. 2. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. 3. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym na piśmie z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. 4. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy. 5. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. 7. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 8. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej umowy.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: U/81/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55321000 Meal-preparation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: