See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziţia/furnizarea de echipamente pentru proiectul de investiţii „DANUBIUS-RO". Pontoane plutitoare pentru Supersite
Beschreibung: In cadrul procesului investional aferent proiectului major privind Centrul Internațional de Studii Avansate pentru Sisteme Fluvii-Mari Danubius-RI (HUB și Supersite-ul Delta Dunării) ce urmeaza a se construi/implementa pe teritoriul Deltei Dunării, judetelel Tulcea, Constanța, Brăila, Galați, autoritatea contractantă își propune să încheie 3 contracte de furnizare, având ca obiect achiziția de pontoane plutitoare care vor permite accesul/acostarea cu barca la stațiile și punctele de observare din teren, după cum urmează: Lotul nr. 1 - Pontoane pentru Punctele de Observație (38 buc.) Lotul nr. 2 - Ponton de acostare Stație de Teren Grindu – 1 buc Lotul nr. 3 - Ponton Stație de Teren Sfântu Gheorghe – 1 buc Obiectul contractului vizeaza/constă în furnizarea produselor/dotarilor/echipamentelor indicate in caietul de sarcini, respectiv furnizarea de pontoane plutitoare In acest scop, viitorul contractant va asigura furnizarea produselor detaliate în caietul de sarcini
Interne Kennung: 5194978/2025/03
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34515000 Schwimmende Vorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul nr. 1 - Pontoane pentru Punctele de Observație
Beschreibung: Obiectul contractului vizeaza/consta in furnizarea produselor/dotarilor/echipamentelor indicate in caietul de sarcini, respectiv in furnizarea a 38 de pontoane pentru Punctele de Observație, conform caracteristicilor tehnice detaliate in Fisa tehnică si prestarea cu titlu accesoriu si a urmatoarele operatiuni/servicii: - Înregistrarea ambarcațiunilor la Autoritatea Navala Romana in numele si pentru autoritatea contractanta; - In caz de defecțiuni in teren pe perioada de garanție/mentenanță gratuită care conduc la imobilizarea pontonului, recuperarea din teren si transportul la atelierul de service in vedere efectuării reparațiilor necesare si, ulterior la locația indicata de Beneficiar; - In cazul in care la nivelul contractului se acumulează un interval de indisponibilitate mai mare de 90 de zile/ponton/an, furnizorul are obligația sa înlocuiască pontonul cu un produs nou având caracteristici tehnice similare
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45241500 Bau von Anlandevorrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Lotul nr. 2 - Ponton de acostare Stație de Teren Grindu
Beschreibung: Obiectul contractului vizează/constă în furnizarea produselor/dotărilor/echipamentelor indicate în caietul de sarcini, respectiv in furnizarea unui ponton de acostare pentr Stația de Teren Grindu, conform caracteristicilor tehnice detaliate in Fisa tehnică si prestarea cu titlu accesoriu si a urmatoarele operatiuni/servicii: - Înregistrarea ambarcațiunii la Autoritatea Navala Romana in numele si pentru autoritatea contractanta; - In caz de defecțiuni in teren pe perioada de garanție/mentenanță gratuita care conduc la imobilizarea pontonului, recuperarea din teren si transportul la atelierul de service in vedere efectuării reparațiilor necesare si, ulterior la locația indicata de Beneficiar; - In cazul in care la nivelul contractului se acumulează un interval de indisponibilitate mai mare de 90 de zile/ponton/an, furnizorul are obligația sa înlocuiască pontonul cu un produs nou având caracteristici tehnice similare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul nr. 3 - Ponton special Stația de Teren Sfântu Gheorghe
Beschreibung: Obiectul contractului vizeaza/consta in furnizarea produselor/dotarilor/echipamentelor indicate in caietul de sarcini, respectiv in furnizarea unui ponton special ce va avea funcția de sediu pentru Stația de Teren Sfântu Gheorghe, conform caracteristicilor tehnice detaliate in Fisa tehnică si prestarea cu titlu accesoriu si a urmatoarele operatiuni/servicii: - Înregistrarea ambarcațiunii la Autoritatea Navala Romana in numele si pentru autoritatea contractanta; - In caz de defecțiuni in teren pe perioada de garanție/mentenanță gratuita care conduc la imobilizarea pontonului, recuperarea din teren si transportul la atelierul de service in vedere efectuării reparațiilor necesare si, ulterior la locația indicată de Beneficiar;
Interne Kennung: 3