2. Verfahren
Verfahren
Titel: CAR verzekering modernisering AWZI Haarlem Waarderpolder (DIG-17540)
Beschreibung: Een CAR-verzekering die de volledige dekking van een groot en complex Project moet bieden, wordt in de regel bereikt middels co-assurantie via de assurantiebeurs. Het project is te groot voor één verzekeraar om dit zelfstandig 100% te verzekeren, zij vinden het risico te groot. Voor een project van deze omvang verwachten wij dat er minimaal 4 verzekeraars nodig zijn die gezamenlijk het risico zullen dragen, bijvoorbeeld ieder met een 25%-aandeel om tot 100% dekking te komen. Omdat het tijdrovend is, en daarom niet goed werkbaar, om over polis-technische zaken of over schade steeds met alle verzekeraars overeenkomst te bereiken, wordt in de praktijk op de co-assurantiemarkt een (1) leidende verzekeraar geselecteerd (zie paragraaf 7 e.v. Inschrijvingsleidraad). De overige (volg-)verzekeraars moeten de leidende verzekeraar op grond van een “to follow”-clausule volgen in al zijn beslissingen uitgezonderd wanneer de leidende verzekeraar besluit een schade op onverplichte basis of op basis van “sans prejudice” te vergoeden. Bij deze aanbesteding wordt de Aanbestedende dienst bijgestaan door de Verzekeringsmakelaar.
Interne Kennung: DIG-17540
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1
Beschreibung: Leidende Verzekeraar (leader) Een leidende verzekeraar, ook wel de 'leader' genoemd, is de verzekeraar die in een co-assurantieovereenkomst het grootste deel van het risico draagt en als eerste aanspreekpunt fungeert voor de Verzekerde en de Verzekeringsmakelaar. Deze verzekeraar beoordeelt in de regel de schade en neemt beslissingen over dekking en uitkering, die vervolgens door de andere verzekeraars in de co-assurantie gevolgd worden. Let op: Perceel 1 zal als eerste gegund worden. Indien een Inschrijver als winnende Inschrijving in Perceel 1 de opdracht gegund krijgt, dan is deze Inschrijver automatisch uitgesloten voor de beoordeling en deelname in Perceel 2.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Perceel 2
Beschreibung: Volgverzekeraars (To follow) De volgverzekeraars zullen de leidende verzekeraar(s) in zijn beslissingen volgen. Dit kunnen beslissingen zijn over de omvang van de dekking maar ook over het benoemen van experts of afhandeling van een schade. Deze ’volgverzekeraars’ verbinden zich hiertoe jegens de Verzekerde(n) door middel van een zogenaamde volgbepaling die staat genoemd in de Polis en Voorwaarden. Let op: Perceel 1 zal als eerste gegund worden. Indien een Inschrijver als winnende Inschrijving in Perceel 1 de opdracht gegund krijgt, dan is deze Inschrijver automatisch uitgesloten voor de beoordeling en deelname in Perceel 2.
Interne Kennung: 2