619626-2026 - Wettbewerb
Finnland – Auslieferung von Mahlzeiten – Kaustisen kunnan ateriakuljetustehtävät 1.1.2027-31.12.2027
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaustisen kunnan ateriakuljetustehtävät 1.1.2027-31.12.2027
Beschreibung: Kaustisen kunta pyytää tarjouksia ateriakuljetuspalveluiden järjestämisestä. Sopimuskausi on voimassa 1.1.2027-31.12.2027. Hankintaan sisältyy mahdollisen option käyttö vuodelle 2028. Hankinnan ennakoitu arvo ei ylitä kansallista erityisalojen kynnysarvoa (muut erityiset palvelut, liite 5 300 000 €). Lisätiedot urakkaohjelmassa. Tarjouspyyntö koskee valmistuskeittiössä valmistettujen aterioiden kuljettamista jakelukeittiöihin sekä kotiateria-asiakkaille. Ateriakuljetuskohteet ovat Kaustisen kunnan alueella. Ateriakuljetuskohteet sekä määrät voivat muuttua sopimuskautena. Tilaaja ei sitoudu mihinkään minimitilausmäärään. Kouluruoat kuljetetaan pääsääntöisesti viitenä päivänä viikossa (ma-pe) Kotiin kuljetettavat ateriat toimitetaan vuoden jokaisena päivänä asiakkaiden tilausten mukaan. Tarkemmat tiedot on esitetty liitteenä olevassa urakkaohjelmassa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Avoin menettely.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Kaustisen kunta pyytää tarjouksia ateriakuljetuspalveluiden järjestämisestä. Sopimuskausi on voimassa 1.1.2027-31.12.2027. Hankintaan sisältyy mahdollisen option käyttö vuodelle 2028. Hankinnan ennakoitu arvo ei ylitä kansallista erityisalojen kynnysarvoa (muut erityiset palvelut, liite 5 300 000 €). Tarjouspyyntö koskee valmistuskeittiössä valmistettujen aterioiden kuljettamista jakelukeittiöihin sekä kotiateria-asiakkaille. Ateriakuljetuskohteet ovat Kaustisen kunnan alueella. Ateriakuljetuskohteet sekä määrät voivat muuttua sopimuskautena. Tilaaja ei sitoudu mihinkään minimitilausmäärään. Kouluruoat kuljetetaan pääsääntöisesti viitenä päivänä viikossa (ma-pe) Kotiin kuljetettavat ateriat toimitetaan vuoden jokaisena päivänä asiakkaiden tilausten mukaan. Tarkemmat tiedot on esitetty liitteenä olevassa urakkaohjelmassa.
Interne Kennung: 2026-055874-LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tilaaja päättää option käytöstä vuodelle 2028 31.8.2027 mennessä.
619626-2026 - Competition
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
Main features of the procedureAvoin menettely.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 55521200 Meal delivery service
5. Lot
LotLOT-0000
Internal identifier2026-055874-LOT-0001
Options