2. Verfahren
Verfahren
Titel: świadczenie usługi pełnego serwisowania w celu utrzymania w ciągłej pełnosprawności tomografu komputerowego SOMATOM DEFINITION AS przez okres 36 miesięcy - Z/76/PN/26
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pełnego serwisowania w celu utrzymania w ciągłej pełnosprawności tomografu komputerowego SOMATOM DEFINITION AS przez okres 36 miesięcy zgodnie z Formularzem Cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Posługiwanie się certyfikatem zamiast podmiotowych środków dowodowych. 1) Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ, złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy p.z.p. w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu. 2) Certyfikat wywołuje skutek wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia wymaganych przez Zamawiającego w treści SWZ. 3) W zakresie objętym ważnym certyfikatem Zamawiający nie będzie żądał od Wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem przypadków przewidzianych w ustawie p.z.p. oraz ustawie o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 4) Certyfikat nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku złożenia oświadczeń lub dokumentów wymaganych w SWZ w zakresie, który nie jest objęty certyfikacją albo nie może zostać potwierdzony certyfikatem: a) oświadczeń dotyczących okoliczności zaistniałych w niniejszym postępowaniu, w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p. (grupa kapitałowa); b) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w JEDZ tj. art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy p.z.p., art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p., c) zawieszenia albo utraty ważności certyfikacji; d) konieczności udostępnienia danych niejawnych lub nieogólnodostępnych w bazie certyfikacji (art. 31 ust. 6 uoc). 5) Jeżeli Wykonawca wskaże, że posługuje się certyfikatem, Zamawiający w pierwszej kolejności zweryfikuje ważność i zakres certyfikatu w bazie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 6) Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wymaganych w SWZ, Wykonawca wykazuje pozostałe okoliczności przez złożenie odpowiednich podmiotowych środków dowodowych na wezwanie Zamawiającego. 7) Jeżeli Wykonawca wskazał, że będzie posługiwał się certyfikatem, ale nie podał danych umożliwiających jego jednoznaczną identyfikację, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych na zasadach ogólnych. Po wezwaniu Wykonawca może powołać się na certyfikat, podając dane jednoznacznie identyfikujące certyfikat. 8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jednoznaczne wskazanie zakresu, w jakim posługuje się certyfikatem. Jeżeli z oświadczenia Wykonawcy, certyfikatu albo danych ujawnionych w bazie certyfikacji nie wynika, że certyfikat obejmuje daną podstawę wykluczenia, Zamawiający wezwie w tym zakresie do złożenia podmiotowych środków dowodowych. 9) Jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości domniemania wynikającego z certyfikatu, w szczególności co do tego, czy Wykonawca nie wprowadził podmiotu certyfikującego w błąd albo czy Wykonawca nadal spełnia warunki udzielenia certyfikacji, Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art.128a ustawy p.z.p.. 10) W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji lub utraty ważności certyfikatu Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia. 11) Jeżeli certyfikacja utraciła ważność w całości albo w części, Wykonawca nie może skutecznie posługiwać się certyfikatem w zakresie objętym utratą ważności i jest zobowiązany wykazać brak podstaw wykluczenia na zasadach określonych w SWZ i ustawie p.z.p. tj. przez złożenie podmiotowych środków dowodowych. 12) W celu umożliwienia Zamawiającemu weryfikacji certyfikatu w bazie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych Wykonawca wskazuje w JEDZ (część II Informacje dotyczące Wykonawcy) dane umożliwiające dostęp do tego certyfikatu. W przypadku braku wskazania certyfikatu w JEDZ, Zamawiający dokonuje kwalifikacji podmiotowej na zasadach ogólnych, w szczególności przez wezwanie Wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca może również skutecznie powołać się na certyfikat po wezwaniu do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: Z/76/PN/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi pełnego serwisowania w celu utrzymania w ciągłej pełnosprawności tomografu komputerowego SOMATOM DEFINITION AS przez okres 36 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pełnego serwisowania w celu utrzymania w ciągłej pełnosprawności tomografu komputerowego SOMATOM DEFINITION AS przez okres 36 miesięcy zgodnie z Formularzem Cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 1/1