See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud på rådgivning om skærpede kvælstofkrav på renseanlæg NØ til VandCenter Syd A/S
Beschreibung: Opgaverne består i at yde rådgivningsbistand vedr. skitsering og projektering af teknisk løsning for etablering af ny efterklaringstank med tilhørende returpumpestation samt etablering af anlæg for kulstofdoserings anlæg. Rådgivningsopgaven inkluderer blandt andet; myndighedsarbejde, projektering (herunder også elprojektering), tilsyn, driftsinstruktion mm. i forbindelse med implementering af tiltag for at overholde de fremtidige skærpede kvælstofkrav på NØ, som forventeligt skal være i drift ved udgangen af 2027.
Vorherige Bekanntmachung: 464265-2026
Interne Kennung: 754513
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90492000 Beratung in der Abwasserbehandlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000