See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, pozostałej infrastruktury oraz usługi z zakresu selekcji, nasiennictwa, produkcji szkółkarskiej, utrzymania wiaty edukacyjnej i pozostałej infrastruktury turystycznej,mineralizacji pasów p.poż. i oborywania pożarzysk, inicjowania odnowień naturalnych wałem Krokowskiego oraz mechanicznego wykaszania poboczy dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Świerczyna roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części (dalej:"pakiet"). Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP.
Interne Kennung: SA.270.28.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1/2026- Leśnictwo Wilczkowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo WILCZKOWO w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty. Wielkość opcji zostanie uwzględniona w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2/2026- Leśnictwo Krzemno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo KRZEMNO w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3/2026- Leśnictwo Mszarne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo MSZARNE w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4/2026- Leśnictwo Dzikowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo DZIKOWO w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5/2026- Leśnictwo Jałowcówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo JAŁOWCÓWKA w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6/2026- Leśnictwo Dąbrowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo DĄBROWA w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7/2026- Leśnictwo Kaczory
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo KACZORY w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8/2026- Leśnictwo Świerczyna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo Świerczyna w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9/2026- Leśnictwo Jeleni Stok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo JELENI STOK w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 10/2026- Leśnictwo Laski
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo LASKI w 2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 11/2026 – Pakiet specjalistyczny Szkółka Dąbrówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące usługi z zakresu selekcji, nasiennictwa, produkcji szkółkarskiej, utrzymania wiaty edukacyjnej i pozostałej infrastruktury turystycznej, mineralizacji pasów p.poż. i oborywania pożarzysk, inicjowania odnowień naturalnych wałem Krokowskiego oraz mechanicznego wykaszania poboczy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026. Dla zachowania wymaganych standardów jakości wykonywanych prac przy realizacji usług w ramach pakietu nr 11/2026, oprócz maszyn i narzędzi, dysponowania którymi wymaga w postępowaniu Zamawiający, Wykonawca przy realizacji zamówienia będzie mógł używać specjalistycznego sprzętu będącego własnością Zamawiającego. Zamawiający umożliwi Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, korzystanie ze sprzętu oraz obiektów infrastruktury nasiennej będących własnością Nadleśnictwa Świerczyna, na podstawie odpłatnej umowy najmu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft