2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027 z podziałem na trzy zadania: zadanie 1 – rejon północny, zadanie 2 – rejon centralny, zadanie 3 – rejon południowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie w poszczególnych rejonach powiatu kaliskiego (rejonie północnym, rejonie centralnym, rejonie południowym), z których każdy jest niezależną częścią zamówienia, usługi zimowego utrzymania dróg. W każdym rejonie zakres usługi polega na: 1) dyżurowaniu oraz zgłaszaniu Przedstawicielowi Zamawiającego ds. akcji zimowej konieczności rozpoczęcia akcji czynnej, 2) uruchamianiu akcji czynnej zimowego utrzymania w ciągu 1 godziny od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji o rozpoczęciu uruchomienia akcji czynnej, 3) prowadzeniu akcji czynnej tj. odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej w technologii posypywania dróg solą drogową zwilżoną solanką (roztworem soli z wodą o stężeniu 20%), na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 w poszczególnych rejonach o następujących długościach: rejon północny obejmujący sieć dróg o łącznej długości 168,20 km do odśnieżania w tym do posypywania 62,93 km, rejon centralny obejmujący sieć dróg o łącznej długości 134,71 km do odśnieżania w tym 62,71 km odcinków dróg do posypywania, rejon południowy obejmujący sieć dróg o łącznej długości 119,21 km do odśnieżania w tym 43,79 km odcinków dróg do posypywania wg standardu szczegółowo określonego w "Planie zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu kaliskiego na sezon 2026/2027", 4) w czasie objętym umową, w rejonie północnym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania sprzętem wyposażonym w systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych (posypywanie, pługowanie) oraz analizę i archiwizację danych (podany poniżej zakres robót jest orientacyjny a ilość robot do wykonania zależy wyłącznie od warunków zimowych i bieżących potrzeb Zamawiającego): a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, z pługowaniem - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 450, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, bez pługowania - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 830, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi z pługami średnimi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługami średnimi - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 970, 5) w czasie objętym umową, w rejonie centralnym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania sprzętem wyposażonym w systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych (posypywanie, pługowanie) oraz analizę i archiwizację danych (podany poniżej zakres robót jest orientacyjny a ilość robot do wykonania zależy wyłącznie od warunków zimowych i bieżących potrzeb Zamawiającego): a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, z pługowaniem - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 450, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, bez pługowania - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 830, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi z pługami średnimi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługami średnimi - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 800, 6) w czasie objętym umową, w rejonie południowym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania sprzętem wyposażonym w systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych (posypywanie, pługowanie) oraz analizę i archiwizację danych (podany poniżej zakres robót jest orientacyjny a ilość robot do wykonania zależy wyłącznie od warunków zimowych i bieżących potrzeb Zamawiającego): a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, z pługowaniem - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 300, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość, bez pługowania - orientacyjna ilość km w sezonie wynosi 560, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi z pługami średnimi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługami średnimi - orientacyjna ilość km dróg w sezonie wynosi 710, 7) prowadzeniu dziennika dyżurów, pracy sprzętu i dziennika pogody, 8) przekazywanie, na żądanie Zamawiającego, raportów wygenerowanych z systemu GPS dla każdej jednostki sprzętowej, obejmujący miejsca pobytu i zakres wykonanej pracy (posypywanie, pługowanie) w danym dniu, 9) składaniu meldunków i raportów dotyczących prowadzonej akcji. Wykonawca w ramach prowadzonych dyżurów przekazuje do siedziby Zamawiającego (np. e-mailem) meldunki o przebiegu akcji zimowej wg ustalonego przez Zamawiającego wzoru. Meldunki za prowadzenie akcji zimowej w dni powszednie należy składać następnego dnia do godz. 8:30 a za dni ustawowo wolne od pracy i soboty można składać pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wolnym, 10) do zimowego utrzymania dróg stosowana będzie: sól drogowa, solanka (roztwór soli z wodą o stężeniu 20%). Zużycie soli drogowej powinno odpowiadać ilości skutecznie likwidującej śliskość. O użyciu odpowiedniego sprzętu i uruchomieniu akcji decydować będzie Przedstawiciel Zamawiającego, który będzie nadzorował i koordynował zimowe utrzymanie dróg. Wykonawca zapewni całodobowe dyżurowanie i wyznaczy osoby do kontaktu z Przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie przygotowany do świadczenia usługi i w czasie nie przekraczającym 1 godziny od momentu wyrażenia zgody Przedstawiciela Zamawiającego na użycie odpowiedniego sprzętu lub wezwania Wykonawcy do użycia sprzętu, rozpocznie akcję. Szerokość dróg do odśnieżania i posypywania wynosi 5-6 m, 11) za obsługę każdego rejonu tj. za dyżurowanie, za utrzymywanie w gotowości do podjęcia akcji zimowej sprzętu i osób oraz za utrzymanie łączności, Zamawiający przeznacza kwotę ryczałtową w wysokości brutto 30 000,24 zł. Kwota ta będzie wypłacana Wyko
Interne Kennung: ZP.272.1.34.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 – zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027 w rejonie północnym
Beschreibung: Zadanie 1 - rejon północny Warunki wykonania usługi zimowego utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027: 1) dyżurowanie oraz zgłaszanie koordynatorowi do spraw zimowego utrzymania dróg konieczności rozpoczęcia akcji czynnej, 2) uruchamianie akcji czynnej zimowego utrzymania w ciągu 1 godziny od potwierdzenia, przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg, konieczności jej rozpoczęcia, 3) prowadzenie akcji czynnej tj. odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej w technologii (określonej przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg) posypywania dróg mieszanką piaskowo-solną na sieci dróg powiatowych o łącznej długości 168,20 km w tym 62,93 km dróg do posypywania wg standardu szczegółowo określonego w "Planie zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu kaliskiego na sezon 2026/2027" stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. Plan zimowego utrzymania dróg, ustala maksymalne ilości kilometrów dróg dla posypywania i odśnieżania w danym rejonie. Faktyczną ilość kilometrów, w ramach limitu do posypywania i odśnieżania, każdorazowo podaje koordynator do spraw zimowego utrzymania dróg, zlecając uruchomienie „Akcji zimowej”. 4) w czasie objętym umową, w rejonie północnym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania: a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość z pługowaniem, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość bez pługowania, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługiem odśnieżnym, 5) prowadzenie dziennika dyżurów, pracy sprzętu i dziennika pogody, 6) wszystkie jednostkach sprzętowe mają zainstalowany systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych oraz analizę i archiwizację danych. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się przekazywać raporty wygenerowane z systemu GPS dla każdej jednostki sprzętowej, obejmujący miejsca pobytu i zakres wykonanej pracy w danym dniu. 7) składaniu meldunków i raportów dotyczących prowadzonej akcji. Wykonawca w ramach prowadzonych dyżurów przekazuje do siedziby Zamawiającego (np. e-mailem) meldunki o przebiegu akcji zimowej wg ustalonego przez Zamawiającego wzoru. Meldunki za prowadzenie akcji zimowej w dni powszednie należy składać następnego dnia do godz. 8:30 a za dni ustawowo wolne od pracy i soboty można składać pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wolnym, 8) Wykonawca zobowiązuje się przekazać Koordynatorom dane dostępu do odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych, 9) Do zimowego utrzymania dróg stosowana będzie: sól drogowa, solanka (roztwór soli z wodą o stężeniu 20%). Zużycie mieszanki powinno odpowiadać ilości skutecznie likwidującej śliskość. O użyciu odpowiedniego sprzętu i uruchomieniu akcji decydować będzie Przedstawiciel Zamawiającego, który będzie nadzorował i koordynował zimowe utrzymanie dróg. Wykonawca zapewni całodobowe dyżurowanie i wyznaczy osoby do kontaktu z Przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie przygotowany do świadczenia usługi i w czasie nie przekraczającym 1 godziny od momentu wyrażenia zgody Przedstawiciela Zamawiającego na użycie odpowiedniego sprzętu lub wezwania wykonawcy do użycia sprzętu, rozpocznie akcję. Szerokość dróg do odśnieżania i posypywania wynosi 5 - 6 m.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027 w rejonie centralnym
Beschreibung: Zadanie 2 - rejon centralny Warunki wykonania usługi zimowego utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027: 1) dyżurowanie oraz zgłaszanie koordynatorowi do spraw zimowego utrzymania dróg konieczności rozpoczęcia akcji czynnej, 2) uruchamianie akcji czynnej zimowego utrzymania w ciągu 1 godziny od potwierdzenia, przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg, konieczności jej rozpoczęcia, 3) prowadzenie akcji czynnej tj. odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej w technologii (określonej przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg) posypywania dróg mieszanką piaskowo-solną na sieci dróg powiatowych o łącznej długości 134,71 km do odśnieżania w tym 62,71 km dróg do posypywania wg standardu szczegółowo określonego w "Planie zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu kaliskiego na sezon 2026/2027" stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. Plan zimowego utrzymania dróg, ustala maksymalne ilości kilometrów dróg dla posypywania i odśnieżania w danym rejonie. Faktyczną ilość kilometrów, w ramach limitu do posypywania i odśnieżania, każdorazowo podaje koordynator do spraw zimowego utrzymania dróg, zlecając uruchomienie „Akcji zimowej”. 4) w czasie objętym umową, w rejonie centralnym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania: a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość z pługowaniem, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość bez pługowania, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługiem odśnieżnym, 5) prowadzenie dziennika dyżurów, pracy sprzętu i dziennika pogody, 6) wszystkie jednostkach sprzętowe mają zainstalowany systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych oraz analizę i archiwizację danych. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się przekazywać raporty wygenerowane z systemu GPS dla każdej jednostki sprzętowej, obejmujący miejsca pobytu i zakres wykonanej pracy w danym dniu. 7) składaniu meldunków i raportów dotyczących prowadzonej akcji. Wykonawca w ramach prowadzonych dyżurów przekazuje do siedziby Zamawiającego (np. e-mailem) meldunki o przebiegu akcji zimowej wg ustalonego przez Zamawiającego wzoru. Meldunki za prowadzenie akcji zimowej w dni powszednie należy składać następnego dnia do godz. 8:30 a za dni ustawowo wolne od pracy i soboty można składać pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wolnym, 8) Wykonawca zobowiązuje się przekazać Koordynatorom dane dostępu do odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych. 9) Do zimowego utrzymania dróg stosowana będzie: sól drogowa, solanka (roztwór soli z wodą o stężeniu 20%). Zużycie mieszanki powinno odpowiadać ilości skutecznie likwidującej śliskość. O użyciu odpowiedniego sprzętu i uruchomieniu akcji decydować będzie Przedstawiciel Zamawiającego, który będzie nadzorował i koordynował zimowe utrzymanie dróg. Wykonawca zapewni całodobowe dyżurowanie i wyznaczy osoby do kontaktu z Przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie przygotowany do świadczenia usługi i w czasie nie przekraczającym 1 godziny od momentu wyrażenia zgody Przedstawiciela Zamawiającego na użycie odpowiedniego sprzętu lub wezwania wykonawcy do użycia sprzętu, rozpocznie akcję. Szerokość dróg do odśnieżania i posypywania wynosi 5 - 6 m.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 – zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027 w rejonie południowym
Beschreibung: Zadanie 3 - rejon południowy Warunki wykonania usługi zimowego utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie 2026/2027: 1) dyżurowanie oraz zgłaszanie koordynatorowi do spraw zimowego utrzymania dróg konieczności rozpoczęcia akcji czynnej, 2) uruchamianie akcji czynnej zimowego utrzymania w ciągu 1 godziny od potwierdzenia, przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg, konieczności jej rozpoczęcia, 3) prowadzenie akcji czynnej tj. odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej w technologii (określonej przez koordynatora do spraw zimowego utrzymania dróg) posypywania dróg mieszanką piaskowo-solną na sieci dróg powiatowych o łącznej długości 119,21 km do odśnieżania w tym 43,79 km dróg do posypywania wg standardu szczegółowo określonego w "Planie zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu kaliskiego na sezon 2026/2027" stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. Plan zimowego utrzymania dróg, ustala maksymalne ilości kilometrów dróg dla posypywania i odśnieżania w danym rejonie. Faktyczną ilość kilometrów, w ramach limitu do posypywania i odśnieżania, każdorazowo podaje koordynator do spraw zimowego utrzymania dróg, zlecając uruchomienie „Akcji zimowej”. 4) w czasie objętym umową, w rejonie południowym przewiduje się wykonać następujący zakres zimowego utrzymania: a) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość z pługowaniem, b) posypanie nawierzchni jezdni o szer. 5-6 m, solą zwilżoną solanką w ilości skutecznie likwidującej śliskość bez pługowania, c) pługowanie drogi o szerokości 5-6 m samochodami ciężarowymi lub ciągnikami rolniczymi kołowymi z pługiem odśnieżnym, 5) prowadzenie dziennika dyżurów, pracy sprzętu i dziennika pogody, 6) wszystkie jednostkach sprzętowe mają zainstalowany systemem odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych oraz analizę i archiwizację danych. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się przekazywać raporty wygenerowane z systemu GPS dla każdej jednostki sprzętowej, obejmujący miejsca pobytu i zakres wykonanej pracy w danym dniu. 7) składaniu meldunków i raportów dotyczących prowadzonej akcji. Wykonawca w ramach prowadzonych dyżurów przekazuje do siedziby Zamawiającego (np. e-mailem) meldunki o przebiegu akcji zimowej wg ustalonego przez Zamawiającego wzoru. Meldunki za prowadzenie akcji zimowej w dni powszednie należy składać następnego dnia do godz. 8:30 a za dni ustawowo wolne od pracy i soboty można składać pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wolnym, 8) Wykonawca zobowiązuje się przekazać Koordynatorom dane dostępu do odbiorników GPS umożliwiający ciągłe monitorowanie miejsca pobytu i pracę jednostek sprzętowych, 9) Do zimowego utrzymania dróg stosowana będzie: sól drogowa, solanka (roztwór soli z wodą o stężeniu 20%). Zużycie mieszanki powinno odpowiadać ilości skutecznie likwidującej śliskość. O użyciu odpowiedniego sprzętu i uruchomieniu akcji decydować będzie Przedstawiciel Zamawiającego, który będzie nadzorował i koordynował zimowe utrzymanie dróg. Wykonawca zapewni całodobowe dyżurowanie i wyznaczy osoby do kontaktu z Przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie przygotowany do świadczenia usługi i w czasie nie przekraczającym 1 godziny od momentu wyrażenia zgody Przedstawiciela Zamawiającego na użycie odpowiedniego sprzętu lub wezwania wykonawcy do użycia sprzętu, rozpocznie akcję. Szerokość dróg do odśnieżania i posypywania wynosi 5 - 6 m.
619722-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierZP.272.1.34.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
LotLOT-0001
LotLOT-0002
LotLOT-0003