619744-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Lehrmittel und -geräte – Simulatoare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Simulatoare
Beschreibung: Obiectivul prezentei proceduri de achizitie publica il reprezinta achizitionarea de Simulatoare, necesare pentru desfasurarea in conditii optime a activitatii didactice a Departamentului de Simulare Medicala din cadrul Serviciului de Inovatie si e-Health, apartinand Universitatii de Medicină și Farmacie Carol Davila din București. Lista produselor: Lotul 1 Simulator oftalmoscopie – 2 buc Lotul 2 Simulator bronhoscopie flexibila – 2 buc Lotul 3 Simulator otoscopie – 1 buc Lotul 4 Simulator pentru plasare dispozitiv intrauterin – 1 buc Lotul 5 Simulator prelevare ovul uman – 1 buc Lotul 6 Simulator EEG – 1 buc Lotul 7 Simulator proceduri de injectare medicina estetica – 1 buc Lotul 8 Simulator pentru injectii picior si glezna – 1 buc Lotul 9 Simulator pentru injectii mana – 1 buc Lotul 10 Simulator pentru injectii si aspiratii genunchi – 1 buc Lotul 11 Simulator pentru injectii umar – 1 buc Lotul 12 Simulator pentru injectii cot – 1 buc Lotul 13 Simulator punctie lombara - 2 buc Lotul 14 Simulator examinare sold sugar - 1 buc Lotul 15 Simulator examinare abdominala – 1 buc Lotul 16 Simulator intubatie adult – 1 buc Lotul 17 Simulator intubatie copil – 1 buc Lotul 18 Simulator intubatie sugar – 1 buc Lotul 19 Simulator toracocenteza – 1 buc Lotul 20 Simulator paracenteza – 1 buc Lotul 21 Simulator didactic stome – 1 buc Lotul 22 Simulator cai aeriene – 1 buc Lotul 23 Simulator cricotirotomie – 2 buc Lotul 24 Simulator cu feedback haptic – 1 buc Specificațiile tehnice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoare totala estimata 3.110.800,00 lei, fara TVA
Interne Kennung: 1213
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162200 Lehrmittel und -geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Simulator oftalmoscopie – 2 buc
Beschreibung: Simulator oftalmoscopie
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Simulator bronhoscopie flexibila – 2 buc
Beschreibung: Simulator bronhoscopie flexibila
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Simulator otoscopie – 1 buc
Beschreibung: Simulator otoscopie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Simulator pentru plasare dispozitiv intrauterin – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru plasare dispozitiv intrauterin
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Simulator prelevare ovul uman – 1 buc
Beschreibung: Simulator prelevare ovul uman
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Simulator EEG – 1 buc
Beschreibung: Simulator EEG
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Simulator proceduri de injectare medicina estetica – 1 buc
Beschreibung: Simulator proceduri de injectare medicina estetica
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Simulator pentru injectii picior si glezna – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru injectii picior si glezna
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Simulator pentru injectii mana – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru injectii mana
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Simulator pentru injectii si aspiratii genunchi – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru injectii si aspiratii genunchi
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Simulator pentru injectii umar – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru injectii umar
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Simulator pentru injectii cot – 1 buc
Beschreibung: Simulator pentru injectii cot
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Simulator punctie lombara – 2 buc
Beschreibung: Simulator punctie lombara
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Simulator examinare sold sugar – 1 buc
Beschreibung: Simulator examinare sold sugar
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Simulator examinare abdominala – 1 buc
Beschreibung: Simulator examinare abdominala
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Simulator intubatie adult – 1 buc
Beschreibung: Simulator intubatie adult
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Simulator intubatie copil – 1 buc
Beschreibung: Simulator intubatie copil
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Simulator intubatie sugar – 1 buc
Beschreibung: Simulator intubatie sugar
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Simulator toracocenteza – 1 buc
Beschreibung: Simulator toracocenteza
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Simulator paracenteza – 1 buc
Beschreibung: Simulator paracenteza
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Simulator didactic stome – 1 buc
Beschreibung: Simulator didactic stome
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Simulator cai aeriene – 1 buc
Beschreibung: Simulator cai aeriene
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Simulator cricotirotomie – 2 buc
Beschreibung: Simulator cricotirotomie
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Simulator cu feedback haptic – 1 buc
Beschreibung: Simulator cu feedback haptic
Interne Kennung: 24
2. Procedure
Procedure
Title: Simulatoare
Internal identifier: 1213
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162200 Training aids and devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Simulator oftalmoscopie – 2 buc
Description: Simulator oftalmoscopie
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Simulator otoscopie – 1 buc
Description: Simulator otoscopie
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Simulator EEG – 1 buc
Description: Simulator EEG
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Description: Simulator punctie lombara
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Description: Simulator intubatie adult
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Description: Simulator intubatie copil
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Description: Simulator intubatie sugar
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Simulator toracocenteza – 1 buc
Description: Simulator toracocenteza
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Simulator paracenteza – 1 buc
Description: Simulator paracenteza
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Simulator didactic stome – 1 buc
Description: Simulator didactic stome
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Simulator cai aeriene – 1 buc
Description: Simulator cai aeriene
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Simulator cricotirotomie – 2 buc
Description: Simulator cricotirotomie
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Internal identifier: 24