619844-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bankdienstleistungen – Servicii bancare pentru încasarea online a impozitelor şi taxelor locale prin platforma Globalpay
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii bancare pentru încasarea online a impozitelor şi taxelor locale prin platforma Globalpay
Beschreibung: Autoritatea contractantă urmăreşte prin această achiziţie încheierea unui acord cadru, pe o perioadă de 4 (patru) ani, cu un operator economic în vederea achiziţionării serviciilor bancare de încasare online prin platforma GlobalPay, în vederea facilității plății impozitelor și taxelor locale de către contribuabili, prin card bancar. Având în vedere modificările legislative intervenite, precum și regulamentele BNR 4/2019 respectiv 2/2024, societatea Indeco Soft prin care s-au efectuat până acum aceste servicii, nu mai poate efectua prestarea acestor servicii, astfel este necesar să se facă printr-o instituție bancară. Justificarea necesității achiziției: - necesitatea îndeplinirii atribuțiilor prevăzute de lege; - creșterea gradului de colectare transparentă a veniturilor proprii; - facilitarea plății impozitelor și taxelor locale de către contribuabili și respectarea obligațiilor instituției față de cetățeni, prin punerea la dispoziție a posibilității achitării impozitelor și taxelor locale, amenzilor, prin metode moderne, rapide și sigure; - reducerea aglomerației la ghișeele de plată din cadrul Primăriei; - asigurarea unui sistem informatic integrat și sigur pentru procesarea tranzacțiilor bancare; Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor va fi de: 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere oferte.
Interne Kennung: 3627696/S/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul acordului-cadru este asigurarea pe o perioadă determinată a tuturor serviciile bancare pentru încasarea online a impozitelor și taxelor locale prin platforma GlobalPay, în condiții de continuitate, predictibilitate și eficiență economică. Acordul-cadru permite contractarea flexibilă a serviciilor bancare în funcție de necesitățile reale apărute prin stabilirea în prealabil a termenilor esențiali (comisioane, condiții de lucru) care vor fi aplicate ulterior în cadrul contractelor subsecvente. Contractele subsecvente ce urmează a fi atribuite au ca obiect prestarea de servicii de natura celor prevazute în caietul de sarcini. 1. Tip de acord-cadru: acord-cadru de servicii, cu un singur operator economic. 2. Durata acordului-cadru: 48 (patruzecisiopt) luni. 3. Valoarea estimată pentru acordul-cardu, pe 4 (patru) ani este: 4.800.000 (1.200.000 lei x 4) lei fără TVA. Valoare Maximă Acord-cadru = 4.800.000 lei fără TVA; Valoare Minimă Acord-cadru = 1.200.000 lei fără TVA; Valori ale Contractului subsecvent: Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 600.000 lei fără TVA; Valoarea celui mai mic contract subsecvent: 150.000 lei fără TVA; 4.Frecventa contractelor care urmeaza sa fie atribuite: cel putin 2 (doua) contracte, subsecvente pe an.
Interne Kennung: 1