619854-2026 - Ergebnis
Rumänien – Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen – Achizitionare de echipamente TIC și servicii conexe, necesare implementării proiectului ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV”, în cadrul Programului Tranziție Justă”,
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitionare de echipamente TIC și servicii conexe, necesare implementării proiectului ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV”, în cadrul Programului Tranziție Justă”,
Beschreibung: Obiectul prezentului caiet de sarcini îl constituie achiziționarea de echipamente TIC și servicii conexe, necesare implementării proiectului „Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID-AMV”. Achiziția include furnizarea, livrarea, instalarea, configurarea, instruirea utilizatorilor și mentenanța echipamentelor IT, software-ului de bază și a soluțiilor de securitate informatică. Produsele și serviciile ce fac obiectul achiziției vor fi noi, de ultimă generație, originale și conforme cu cerințele minime tehnice din prezentul caiet de sarcini, sau echivalente din punct de vedere funcțional și tehnic. Proiectul urmărește creșterea competențelor digitale și modernizarea infrastructurii IT în vederea digitalizării proceselor interne și a îmbunătățirii capacității instituționale. Prin această achiziție se asigură: • dotarea cu echipamente moderne pentru activități de formare și management digital; • asigurarea unei infrastructuri sigure pentru stocarea și protecția datelor; • interoperabilitatea între soluțiile software și echipamentele hardware existente; • integrarea criteriilor ecologice și respectarea principiilor europene DNSH (Do No Significant Harm). Specificații tehnice minime (cerințe minime obligatorii) Specificațiile tehnice cuprinse în acest caiet de sarcini sunt cerințe minimale și trebuie îndeplinite în acest sens, sau în mecanisme echivalente ce îndeplinesc în mod minimal cerințele și funcționalitățile specificate. În acest sens, oferta de bază prezentată, care se abate de la prevederile caietului de sarcini, va fi luată în considerare, dar numai în măsura în care propunerea tehnică presupune asigurarea unui nivel calitativ superior cerințelor minimale din caietul de sarcini. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricație sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. Aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea de sau echivalent. În conformitate cu prevederile art. 160 din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 22 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabilește ca termenul limită în care vă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare, este în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 32984/2842889/2025.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform caietului de sarcini. Obiectul contractului îl reprezintă Achiziționare de echipamente TIC și servicii conexe, necesare implementării proiectului ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV”, în cadrul Programului Tranziție Justă.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30121100 Fotokopierer, 30191400 Reißwölfe, 30213100 Tragbare Computer, 30213300 Tischcomputer, 30232110 Laserdrucker, 30234500 Arbeitsspeichermedien, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 32428000 Netzwerkaufrüstung, 38650000 Fotografische Geräte, 38652120 Videoprojektoren, 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72610000 Computerunterstützung, 80530000 Berufsausbildung