619942-2026 - Ergebnis
Finnland – Labordienste – Laboratorionäytteiden analyysipalvelut vuosille 2026 - 2029 (1)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Laboratorionäytteiden analyysipalvelut vuosille 2026 - 2029 (1)
Beschreibung: Kajaanin kaupunki yhdessä Kainuun kuntien kanssa pyysi tarjousta kuntien vesilaitosten, ympäristöterveydenhuollon ja uimahallien laboratorionäytteiden analyysipalveluista sopimusajalle 1.1.2026 - 31.12.2029. Hankintaa voidaan jatkaa tilaajan päätöksellä yhdellä (1) optiovuodella. Laboratoriopalveluiden tulee kattaa näytteiden kuljetusjärjestelyt näytteenottokohteista toimittajan laboratorioon sekä tarvittavat näyteastiat. Lisäksi palveluihin tulee kuulua talousveden näytteenotto- ja analytiikkapalvelut häiriö- ja poikkeustilanteissa myös normaalin työajan ulkopuolella.
Interne Kennung: KAJDno-2025-1204
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankintamenettelynä on hankintalain 32 § mukainen avoin menettely. Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä tilaajan edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei tilaaja voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan hankintalain 125 §:n mukaisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71900000 Labordienste
5. Los
Los: LOT-0000