See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af legetøj og tilbehør samt køretøjer og tilbehør til kommunerne i ICØ
Beschreibung: Leverandøren, der tildeles Rammeaftalen (for hver delaftale), vil således skulle kunne håndtere og levere til dagplejere, institutioner, skoler samt SFO’er, som er beliggende på flere forskellige adresser primært inden for Kommunernes grænser. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de mindstekrav ydelserne skal opfylde, henvises til Rammeaftalebilag 1 - Teknisk specifikation, Rammeaftalebilag 3 - Tilbudsliste samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål. Ordregiver udbyder Rammeaftaler om anskaffelse af legetøj, trælegetøj samt køretøjer. Rammeaftalen omfatter anskaffelse af varer indenfor 2 delaftaler med følgende kategorier: 1.Legetøj og tilbehør: Herunder følgende produktkategorier: Bygge- og konstruktionsleg, Dukker og tilbehør, Dyr og tilbehør, Transportmidler og tilbehør, Køkken og tilbehør, Læringsmateriale, Motorik og bevægelse, Perler og tilbehør, Puslespil og tilbehør, Rolleleg og tilbehør, Spil og tilbehør. (11 kategorier) 2.Køretøjer og tilbehør: Herunder følgende produktkategorier: balance/løbe cykel, Gokart/cykel, Mooncar samt Reservedele. Under denne kategori skal der tilbydes serviceaftale med nødvendige reservedele. (4 kategorier) Leverandøren, der tildeles Rammeaftalen (for hver delaftale), vil således skulle kunne håndtere og levere til dagplejere, institutioner, skoler samt SFO’er, som er beliggende på flere forskellige adresser primært inden for Kommunernes grænser. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de mindstekrav ydelserne skal opfylde, henvises til Rammeaftalebilag 1 - Teknisk specifikation, Rammeaftalebilag 3 - Tilbudsliste samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Vorherige Bekanntmachung: 566082-2026
Interne Kennung: 732071
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37500000 Spiele und Spielwaren; Schaustellerunternehmen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37520000 Spielwaren, 37522000 Spielfahrzeuge, 37521000 Spielzeugmusikinstrumente, 37526000 Spielzeugeimer, 37527000 Modelleisenbahnen und Spielzeugfahrzeuge, 37528000 Spielzeugwaffen, 37529000 Aufblasbares Spielzeug und Reitspielzeug
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Legetøj og tilbehør
Beschreibung: Delaftalen omfatter følgende produkter: 2.Legetøj og tilbehør: Herunder følgende produktkategorier: Bygge- og konstruktionsleg, Dukker og tilbehør, Dyr og tilbehør, Transportmidler og tilbehør, Køkken og tilbehør, Læringsmateriale, Motorik og bevægelse, Perler og tilbehør, Puslespil og tilbehør, Rolleleg og tilbehør, Spil og tilbehør. (11 kategorier
Interne Kennung: 732072
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37520000 Spielwaren
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Køretøjer og tilbehør
Beschreibung: Delaftalen omfatter følgende produkttyper: 2.Køretøjer og tilbehør: Herunder følgende produktkategorier: balance/løbe cykel, Gokart/cykel, Mooncar samt Reservedele. Under denne kategori skal der tilbydes serviceaftale med nødvendige reservedele. (4 kategorier)
Interne Kennung: 732074
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37522000 Spielfahrzeuge